Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 119

Wątek: Jakie hamulce

  1. #16

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    tym bardziej że te z allegro .... to są z zalegalizowanego sklepu internetowego więc teżnie rozumiem czemu by ich unikać .... Ja też zawawiam Zimermany w Marcu u mnie w mieście i pani tez powiedziała że trzeba będzie poczekać bo one tylko na zamówienie u producenta....
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  2. #17

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    żUCZEK napisał :
    "ICEBOY z cimermanami jest tak że zależy z jakiego żrodła kupisz, jest to najbardziej podrabiana tarcza w tej chwili z tąd te broblemy, też się dużo naczytałem na ten temat i ludzie którzy kupili od producenta w Niemczech nie mają z nimi problemów. Jest jeszcze kwestia odpowiedniego ich montazu i docierania w początkowej fazie, od tego zależy ich żywotność. A jeżeli nawet przez 20tyś będą spisywały się dobrze i padną to zamówie następny zestaw"

    Odpowiadam-

    1. Krótko- to nie podróbki. Chyba, że uważasz, że tylko Ty masz patent na zakup oryginałów, a nam, całej reszcie ktos wciska bezczelnie podróbki.

    2. Po mojej 10 furze (obecnie mam 3 w tym TT, czyli 26,27 i 28 auto)) nie ważę się stosować zamienników i części z innych, niż pewne (czyt: producent, ASO) źródła.

    3. Nie gniewaj się, ale gdy ja już grzebałem w 10-tej z kolei swojej furze, Ty jeszcze na księdza Zorro wołałeś.

    4. Jak znasz niemiecki to dam Ci namiar na taki opis ( Zimmermann'y z dziurami). Wybacz, że nie przetłumaczę Ci ale - no time.

    5.Kwestia odpowiedniego montażu? - Hmmm, widzę, że oprócz patentu na zakup części oryginalnych, zarezerwowałeś sobie patent na prawidłowy montaż, docieranie ... i sam Bóg wie na co jeszcze. Pewnie wyjdzie w praniu.

    6. Na końcu rzucasz hasło o tym, że po 20 tys. km ewentualnie je wywalisz. A kogo to obchodzi? Myślisz, że tylko Ciebie na to stać - śmieszne.

    Reasumując-

    Mam takie tarcze. Są oryginalne. Zimmermanny jak byki. Jak zdejmę- przy wymianie- wrzucę Wam fotki, co się z nimi dzieje. Mają ok 20.000 km. Post napisałem, bo nie wiem, czy ktoś na forum ma takie jeszcze tarcze i ewentualnie takie z nimi doświadczenie. Moje zdziwienie było wielkie, gdy przypadkowo dotarłem do identycznych (w Niemczech) doświadczeń z nimi, w tym na stronkę 10 letniego włąsciciela kilku TT MK1 - fannatyka tego modelu. A wszystko to przez otwory (patrz post wcześniej).

    Inaczej - to świetne tarcze, ale o krótkim żywocie. Nadają się na ostre jazdy, street, wyścigi itp. Ale ja jeżdżę jedynie szybko i to po publicznych drogach. Więc nie dla mnie.

    Pozdrawiam,

    p.s.

    nie zapomnę o zdjęciach

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    3. Nie gniewaj się, ale gdy ja już grzebałem w 10-tej z kolei swojej furze, Ty jeszcze na księdza Zorro wołałeś.

    O panie mocy o królu po tym punkcie pokazałeś jak jesteś żałosny i chyba masz kompleks swojej wyższości.

    Reszty wypowiedzi nie skomentuje bo musiał bym ci pojechać a nie będe zniżał sie do twojego poziomu
    A następnym razem to zastanów sie co piszesz bo nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie
    AMEN
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    ja być mądry bo ja stary ty być głupi bo młody

    Ale tekst z Zorrem pierwsza klasa )))
    Czarne jest piękne

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie , bardzo prosze o wyedytowanie swoich postow pozostawiajac tylko merytoryczny kontekst wypowiedzi bez wycieczek osobistych ..
    I jesli ktos nie ma nic do dodania o hamulcach i tarczach to prosze nie komentowac tego watku ..Dziekuje i ...

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    widziałem jakiś czas temu w magazynie GT test tarcz i klocków własnie do naszych TT i oni tam komplet Tarox z tarczami G88 polecają bardziej niz ori zestaw który jest wedlug nich bardzo dobry i malo samochodów ma taki hamulce w serii

  7. #22
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Też słyszałem o tym zestawie nawet jeden z forumowiczów używa taki i chwali ale ja postanowiłem reaktywować zabawe z zimermanem i myśle że będe zadowolony bardzo dawno temu jakieś 10 lat wstecz upalałem takie w golfie GTI i nie miałem z nimi problemu jak teraz be\ędzie zobaczymy, czekam jeszcze na oploty które płyną już trzeci tydzień i montaż
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #23

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    Ja w poniedziałek zamawiam też Zimermann Sport .... jak wytrzymają 20.000 bede zadowolony jak więcej to też .... .....
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    chciałbym takie tarcze ele kupiłem nowe do przodu 420zł za komplet + klocki 250zł i myśle że bedzie gitara

    [ Dodano: 27 Luty 2009, 16:32 ]
    Wiadomo słabsze są ale nie mam kasy na tyle
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dziś nareszcie przyszły oploty z U.K

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...2246337ad.html

    W Przyszłym tygodniu biore sie za montaż i mam nadzieje że ta konfiguracja


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e92941d6a.html

    da dobry efekt
    O wynikach testów i czy warto w to inwestować poinformuje niebawem

    A i jeszcze mam pytanko czy ktoś wie ile dokładnie wchodzi płynu do ukladu hamulcowego w TT
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Przy wymianie - 1.25 litra
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  12. #27

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    teraz to żadnego mohera nie rozjedziesz lolZUCZEK,
    czekam na relacje z testu

    ps na tył idzie ten sam zestaw ?
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przy wymianie - 1.25 litra
    OK dzięki
    ps na tył idzie ten sam zestaw ?
    Tak tył i przód

    I jeszcze jedno pytanie ponieważ za malo zamowiłem plynu AP dot 5.1 a nie chcę czekać znowu na paczkę czy mogę uzupelnić układ plynem np Ferrodo o takiej samej klasie czyli dot 5.1
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    I jeszcze jedno pytanie ponieważ za malo zamowiłem plynu AP dot 5.1 a nie chcę czekać znowu na paczkę czy mogę uzupelnić układ plynem np Ferrodo o takiej samej klasie czyli dot 5.1
    Bez problemu

    A propos hamulców w TT to dodam od siebie, że do normalnego użytkowania są one bardzo dobre, ale do jazdy sportowej (choćbby do szybszego KJS) są one zdecydowanie za słabe. Po kilkunastu gwałtownych hamowaniach następujących krótko po sobie każdy DOT5.1 się zagotuje i na mecie (lub jeszcze wcześniej) trzeba pomagac sobie ręcznym bo nożnego już nie ma. Delikatne odchudzenie (lekkie kubełki zamiast skór, wywalenie tylnych oparć itd) nic nie poprawiło

  15. #30

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Nad wymianą ( zalecane przepłukanie alkoholem-pomimo kompatybilności) należy się zastanowić.

    1.
    The plain fact remains that vehicle manufacturers use glycol fluid because, with its being designed for the average consumer, it poses the least liability to them. In reality, the answer to the usage question is simple -- the brake fluid type the manufacturer recommends is the best!
    In most cases this will be the glycol fluid, the one that is designed to meet all of your brake system's demands and do so with very little fuss.

    2.
    D.O.T. 5.1 is a glycol fluid designed for certain ABS systems having mechanically cycling proportion valves.
    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

Podobne wątki

  1. Hamulce
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 07:21
  2. hamulce w TT
    Przez cezek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 23:02
  3. Jakie stalówki jakie et fabrycznie?
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 21:21
  4. hamulce od tt w a3
    Przez gosc w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2003, 13:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •