Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Wątek: AUDI TT R32 8N(1008-2006)

  1. #16

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    No z tego co wiem wlasnie po to jest odcinka zeby nie zajechac silnika, wiec jest bezpieczny rajt? ;>

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Odcinka to jest w silniku i po to żeby go nie zajechać w skrzyni man. nie ma ocinki
    A ta ingerencja DSG też mnie żenuje i od kiedy producent dba żeby? czego? nie zajechał chyba podczas gwarancji
    Z tak? odcink? spotkałem się w poprzednim aucie w skrzyni Steptronic i mocno mnie to wkurzało bo jaki sens jest mieć sekwencje jeżeli i tak samo zmienia
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Po prostu zmienia bieg na wyższy kiedy ty powiniene? to zrobić, kręcenie silnika ponad obroty mocy maksymalnej nie ma najmniejszego sensu.Podobnie jest z redukcj?,skrzynia nie pozwoli wrzucić za niskiego biegu,np przy 90km/h nie da się zbić do 1.Dla mnie raczej zaleta niż wada.
    Cezary zapewniam Cie że DSG na nic nie traci czasu.Jedyna jej wad? w porównaniu z manualem może być to,że przy redukcji trzeba przechodzić przez wszystkie biegi po kolei.

  4. #19

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Nie zalapales Chodzi o to ze w manualu chce byc zdany na swoje umiejetnosci w zmianie biegow chocby lopatkami, nie chce krecic silnika powyzej bezpiecznej wartosci, chce conajwyzej nadziac sie na ogranicznik

  5. #20

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Szczerze mowiac to w praktyce ta autoredukcja jest wygodniejsza niz ogranicznik bo jak przegniesz z obrotami scigajac sie z kims to DSG sama redukuje bieg i dalej rura. Przy ograniczniku nagle Ci staje auto i tracisz cenny czas... to na prawde nie jest upierdliwe w uzyciu w praktyce. Co wiecej - jak przyzwyczisz sie do lenistwa z automatem i jestes na sekwencji to zdarza sie (przynajmniej mi) ze zapomne zmienic bieg stajac przed swiatlami. W takiej sytuacji DSG czuwa

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    błękitny
    Posty
    13
    PN w weekend jadę ogl?dać jeden egzemplarz...powiedz mi sprawdzaj?c funkcjonowanie DSG na co powiniennem zwrócić uwagę...do tej pory nie miałem do czynienia z DSG...w ogóle niewiele miałem do czynienia z automatami

  7. #22

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Nie mam pojecia zobacz czy Ci sie podoba taka jazda melexem bez skrzyni biegow. Oczywiscie zawsze mozesz recznie zmieniac biegi ale to nie to samo co kontrola nad sprzeglem. Sa dwie strony medalu - tak jak pisalem wczesniej.

    Moja DSG czasami potrafi nieco szarpnac przy ruszaniu - zwlaszcza jak jest zimny samochod i jest to pierwsze ruszenie np. po nocy. Ale tez nie zawsze sie tk dzieje. Nie wiem czy ten typ tak ma czy tez cos mi sie "konczy". Na razie dziala OK i nie zapeszam Zobacz jak tamta zachowuje sie przy ruszaniu.

    Ogolnie z calego zestawu (silnik + DSG + reszta) jestem zadowolny - w lecie mega radocha z jazdy. Mam felgi 18'' i tylko na to trzeba troche uwazac - przynajmniej w W-wie.

    Moja TT ma okolo 60kkm przebiegu a ja zrobilem nia nico ponizej 10kkm - na razie bez zadnych niespodzianek!

  8. #23

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Dolnośląskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    59
    Pitoo , osobiscie uważam że ,DSG to wspaniła sprawa, nie mam żadnych kłopotów,obawiam się tylko czy z biegiem czasu nie wynikn? jakies problemy tzw. "wieku dziecęcego "tego luxusu, narazie jest wszystko OK!
    romario4

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    błękitny
    Posty
    13
    Witam kolegów

    Jestem po oględzinach pięknego TTR 3,2 V6.
    Autko wstępnie sprawdziłem na podstawie nr VIN u znajomego prezesa Audi :P
    TT do końca serwisowana w ASO!!!
    Ksi?żka 2 kluczyki...
    Pojechałem i na miejscu zrobiłem przegl?d w ASO.
    Wszystko pięknie się potwierdziło: bezwypadek, żadnych błędów, luzów, wycieków...

    Przejeżdżka była bajeczna, skrzynia chodzi błyskawicznie...faktycznie jakbym jechał melexem
    Jedyne na co zwróciłem uwagę to że na P dodaj?c gazu w przedziale 1300 - 1500 obr/min autko wpadało w delikatne wibracje...
    Kole? w serwisie powiedział mi, że nie mam się czym przejmować, bo skrzynie sprawdzili i niby wszystko OK.
    A na P w automacie to auta nie powinno się przegazowywać i tyle z jego uwag.
    Mam się czym martwić??? Macie podobnie w swoich DSG, albo kto? się z tym spotkał?

  10. #25

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Jezeli sprawdzales to na P to chyba rodzaj skrzyni biegow nie ma nic do rzeczy. W wibracje prawdopodobnie wpada silnik. Ja u siebie nic takiego nie zauwazylem ale ja jestem po Subaru ktory bulgcze na standardzie wiec moglem tego nie wyczuc. Jak bede jechac gdzies TT to postaram sie zwrocic na to uwage.

    A sprawdzales na N lub na D?

  11. #26

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    błękitny
    Posty
    13
    Na N nie sprawdzałem...
    Na D zachowuje się poprawnie jedziesz i nic nie wibruje wszystko płynnie chodzi...
    Też mi się wydaje, że jeżeli już to co? od silnika mam nadzieję że nie koło zamachowe, czy jakie? inne cholerstwo...

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    pitoo,
    Możliwe że objaw ten jest przyczyn? sprzedaży auta bo kto? lub ASO nie może sobie z tym poradzić
    Zaproponuj że kupisz auto po zdiagnozowaniu i usunięciu usterki zobaczysz jak się do tego ustosunkuj?
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Audi TT 8J 2006-2014
    Przez mdz84 w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •