Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: AUDI TT R32 8N(1008-2006)

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    błękitny
    Posty
    13

    AUDI TT R32 8N(1008-2006)

    Witam

    Szykam jaki? informacji i linków to testów i opinii użytkowników tego modelu.
    Czy możecie mi w tej kwestii pomóc
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    błękitny
    Posty
    13
    W sumie to każda informacja jest dla mnie cenna o tym modelu.

    Przede wszystkim to chciałbym znale¥ć jakie? porównanie dotycz?ce tego modelu z najmocniejszym 1,8 T.
    Również jakie? informacje i spostrzeżenia użytkowników, na co zwrócić uwagę, co ewentualnie się psuje w tym modelu, a co jest rewelacyjne itd....
    Szukam również informacji o dokonywanych zmianach, ulepszeniach w tej wersji w poszczególnych rocznikach...

    Jak macie jakie? artykuły po angielski to ok gorzej z moim niemieckim, o reszcie nie wspomnę

    [ Dodano: |10 Lis 2009|, 2009 04:19 ]
    Cytat Zamieszczone przez PN
    pitoo - napisz do mnie na prv i mozemy sie zdzwonic i pogadac co i jak ja dotychczas doswiadczylem - ogolnie jestem bardzo zadowolony
    PN powiedz mi... masz porównanie tego modelu z 1.8 T (225 lun 240)?

  3. #3
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Cała masa informacji na każdy temat dotycz?cy TT http://www.tt-forum.co.uk/forum/ , typowych usterek wspólnych dla wszystkich wersji silnikowych jak i tych występuj?cych tylko w 3.2 ( np bardzo droga w naprawie usterka mechatronica w skrzyni DSG, )
    3.2 jest szybsze od 1.8t ,duuużo lepiej brzmi,duuużo więcej pali

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    3.2 jest szybsze od 1.8t ,duuużo lepiej brzmi,duuużo więcej pali
    ... i podobno gorzej sie prowdzi (opinia Clarkson'a - inny stosunek masy). Do tego o wiele mneijsze (i duzo drozsze) mozliwosci tuningu. Kupujac 1.8 225KM niewielkim nakladem pieniedzy osiagniesz te 250 KM a i masa auta bedzie mniejsza niz w 3,2. Nie to ze nie podoba mi sie 3,2 ale skoro kurczak podal same zalety to ja chcialem napisac o wadach aby byla rownowaga

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    witaj pitoo - od dawna chcialem stanac z jakas 225 na kresce ale dotychczas mimo obecnosci na kilku spotkach nie udalo mi sie to intuicyjnie jezdzac w wspolnie z TTtkami 1,8T po W-wie mam wrazenie ze 3,2 jest bardziej elastyczna i na pewno nie jest gorsza od 225 (teoretycznie powinna byc lepsza). Ale aby to jednoznacznie sprawdzic potrzebna jest kreska.

    Kolosalna roznica to skrzynia DSG. Podobno najlepszy, najszybszy automat - i chyba tak moze byc. DSG jest znacznie szybsze niz jakikolwiek inny utomat ktorym jezdzilem - nie ma porwnania. Jak sie z kims scigasz na swiatlach to tez nie ma ryzyka ze nie uda Ci sie zrobic optymalnej zmiany biegow bo komputer zrobi to za Ciebie bezblednie za kazdym razem.

    Automat oczywiscie jest mega wygodny do jazdy w miescie ze o toczeniu sie w korkach juz nie wspomne. Sam luksus

    Ale... choc znajomi z ktorymi rozmawian w wiekszosci przypadkow mnie nie rozumieja... ja wolalbym manual. W manualnej skrzyni jest pewna magia i kupa zabawy. A w nowoczesnych automatach jest... komputer i wygoda. Zalezy czego oczekujesz.

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    dsg rz?dzi
    NO RISK,
    NO FUN.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    błękitny
    Posty
    13
    Cytat Zamieszczone przez PN
    Kolosalna roznica to skrzynia DSG. Podobno najlepszy, najszybszy automat - i chyba tak moze byc. DSG jest znacznie szybsze niz jakikolwiek inny utomat ktorym jezdzilem - nie ma porwnania. Jak sie z kims scigasz na swiatlach to tez nie ma ryzyka ze nie uda Ci sie zrobic optymalnej zmiany biegow bo komputer zrobi to za Ciebie bezblednie za kazdym razem.

    Automat oczywiscie jest mega wygodny do jazdy w miescie ze o toczeniu sie w korkach juz nie wspomne. Sam luksus
    Też słyszałem same superlatywy o DSG co do osi?gów. Ale...zastanawia mnie aspekt zdroworozs?dkowy....czli ile mnie będzie to kosztowało je?li co? nawali...
    Co do DSG to Kurczak potwierdza moje obawy, bo w modelu, który mnie wstępnie zainteresował też była wymieniana mechatronika w ASO w zeszłym roku i pytanie czy usterka się nie powtórzy...?

    Cytat Zamieszczone przez PN
    ... choc znajomi z ktorymi rozmawian w wiekszosci przypadkow mnie nie rozumieja... ja wolalbym manual. W manualnej skrzyni jest pewna magia i kupa zabawy. A w nowoczesnych automatach jest... komputer i wygoda. Zalezy czego oczekujesz.
    Powiem szczerze, że mnie też bardziej rajcuje manual...ale bardzo rzadko się trafia R32 namanualu... , a w dodatku to ma być zabawka dla mojej narzeczonej...
    Ona chciała zwykłego 1.8T (nieważne jaki silnik i czy z Q czy bez...) najważniejszy był kolor...
    Przekonałem j?, że kolor to nie wszystko...i wybrałem R32

    [ Dodano: |12 Lis 2009|, 2009 10:15 ]
    Cytat Zamieszczone przez kurczak
    Cała masa informacji na każdy temat dotycz?cy TT http://www.tt-forum.co.uk/forum/ , typowych usterek wspólnych dla wszystkich wersji silnikowych jak i tych występuj?cych tylko w 3.2 ( np bardzo droga w naprawie usterka mechatronica w skrzyni DSG, )
    3.2 jest szybsze od 1.8t ,duuużo lepiej brzmi,duuużo więcej pali
    Dzięki za linka

    Kurczak powiedz mi czy ta usterka mechatroniki to do?ć częsta sprawa czy raczej odosobnione przypadki? Wiesz co? na ten temat?

    [ Dodano: |12 Lis 2009|, 2009 10:18 ]
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    3.2 jest szybsze od 1.8t ,duuużo lepiej brzmi,duuużo więcej pali
    ... i podobno gorzej sie prowdzi (opinia Clarkson'a - inny stosunek masy). Do tego o wiele mneijsze (i duzo drozsze) mozliwosci tuningu. Kupujac 1.8 225KM niewielkim nakladem pieniedzy osiagniesz te 250 KM a i masa auta bedzie mniejsza niz w 3,2. Nie to ze nie podoba mi sie 3,2 ale skoro kurczak podal same zalety to ja chcialem napisac o wadach aby byla rownowaga
    Mari co do wyboru przeze mnie typu silnika...to przekonał mnie d¥więk i to że to V6
    Nie znoszę przeróbek w aucie...seria to seria !!! Dlatego zmiana układu czy też podci?ganie na elektronice doładowania nie wchodz? u mnie w grę...
    Co do prowadzenia to pewnie racja bo faktycznie więcej waży...ale do street racingu jej nie kupuję...mam nadzieję, że ten drobny minusik zrekompensuje mi brzmienie V6

  8. #8
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Je?li mechatronic był wymieniany w ASO to jest na niego jaka? gwarancja i powinien być spokuj na parę lat.Co do częstotliwo?ci występowania tej cholernie drogiej w naprawie usterki to przegl?daj?c forum z linka którego Ci podałem wynika że ta czę?ć lubi się psuć,ale raczej bym nie panikował,a i dotyczy raczej aut z pierwszego rocznika ( 2003 ).Niemniej jednak skrzynia bardzo dobra i przede wszystkim szybka.Idealna sprawa dla babeczki,ale i ty będziesz miał mnóstwo zabawy z łopatkami.
    Je?li temat tuningu Cie zupełnie nie interesuje jest to znacznie lepszy wybór niż 1.8t

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Jezeli to ma byc samochod dla kobiety to kluczowe znaczenie moze miec jeszcze fakt ze R32 ma nieco ladniejszy zderzak z przodu i troche wiekszy spojler z tylu

    Dzwiek faktycznie jest fajowy - przy czym nie meczy przy dluzszej/szybkiej jezdzie co nie zawsze jest regula przy "dzwiecznych" wydechach.

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    błękitny
    Posty
    13
    Też jej to mówiłem, zwracaj?c na unikatowo?ć tej wersji...ale jej bardziej podoba się standardowy zderzak...bo niby taki bardziej okr?glutki....
    My?lę jednak, że jak zobaczy R32 na wlasne oczy to zmieni swoje dotychczasowe upodobania

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    76
    No DSG to fajna skrzynka mialem okazje polatac taka pare razy,tylko ze w nowej budzie wlasnie z silnikem 3.2.I powiem ze zrobila na mnie wrazenie,bardzo milo sie jezdzi Od R-32 mam zderzak przedni komletny jakby co....

  12. #12

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    A ja pociagne temat DSG, czy w naszej 8N w trybie manualnym zmienia bieg na wyzszy po dotarciu do granicy obrotow?

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    W mojej jak w trybie manualnym przesadzisz z obrotami w dowolna strone to maszyna Cie koryguje nie pytajac o zdanie... ale w praktyce nie jest to uciazliwe.

  14. #14

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Rozumiem. Wydaje mi sie to troche bez sensu, bo umowmy sie ze manual jest tylko do zabawy. Wiec wtedy chce byc zdany na swoje umiejetnosci i zmieniac bieg dokladnie wtedy kiedy ja chce Spoznie zmiane - ogranicznik - trace czas.

  15. #15
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    Cezary, temu zmienia by? nie zajechał silnika !!!taka odcinka jak w normalnej skrzyni

Podobne wątki

  1. Audi TT 8J 2006-2014
    Przez mdz84 w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •