Cytat Zamieszczone przez PN
Kolosalna roznica to skrzynia DSG. Podobno najlepszy, najszybszy automat - i chyba tak moze byc. DSG jest znacznie szybsze niz jakikolwiek inny utomat ktorym jezdzilem - nie ma porwnania. Jak sie z kims scigasz na swiatlach to tez nie ma ryzyka ze nie uda Ci sie zrobic optymalnej zmiany biegow bo komputer zrobi to za Ciebie bezblednie za kazdym razem.

Automat oczywiscie jest mega wygodny do jazdy w miescie ze o toczeniu sie w korkach juz nie wspomne. Sam luksus
Też słyszałem same superlatywy o DSG co do osi?gów. Ale...zastanawia mnie aspekt zdroworozs?dkowy....czli ile mnie będzie to kosztowało je?li co? nawali...
Co do DSG to Kurczak potwierdza moje obawy, bo w modelu, który mnie wstępnie zainteresował też była wymieniana mechatronika w ASO w zeszłym roku i pytanie czy usterka się nie powtórzy...?

Cytat Zamieszczone przez PN
... choc znajomi z ktorymi rozmawian w wiekszosci przypadkow mnie nie rozumieja... ja wolalbym manual. W manualnej skrzyni jest pewna magia i kupa zabawy. A w nowoczesnych automatach jest... komputer i wygoda. Zalezy czego oczekujesz.
Powiem szczerze, że mnie też bardziej rajcuje manual...ale bardzo rzadko się trafia R32 namanualu... , a w dodatku to ma być zabawka dla mojej narzeczonej...
Ona chciała zwykłego 1.8T (nieważne jaki silnik i czy z Q czy bez...) najważniejszy był kolor...
Przekonałem j?, że kolor to nie wszystko...i wybrałem R32

[ Dodano: |12 Lis 2009|, 2009 10:15 ]
Cytat Zamieszczone przez kurczak
Cała masa informacji na każdy temat dotycz?cy TT http://www.tt-forum.co.uk/forum/ , typowych usterek wspólnych dla wszystkich wersji silnikowych jak i tych występuj?cych tylko w 3.2 ( np bardzo droga w naprawie usterka mechatronica w skrzyni DSG, )
3.2 jest szybsze od 1.8t ,duuużo lepiej brzmi,duuużo więcej pali
Dzięki za linka

Kurczak powiedz mi czy ta usterka mechatroniki to do?ć częsta sprawa czy raczej odosobnione przypadki? Wiesz co? na ten temat?

[ Dodano: |12 Lis 2009|, 2009 10:18 ]
Cytat Zamieszczone przez Mari
3.2 jest szybsze od 1.8t ,duuużo lepiej brzmi,duuużo więcej pali
... i podobno gorzej sie prowdzi (opinia Clarkson'a - inny stosunek masy). Do tego o wiele mneijsze (i duzo drozsze) mozliwosci tuningu. Kupujac 1.8 225KM niewielkim nakladem pieniedzy osiagniesz te 250 KM a i masa auta bedzie mniejsza niz w 3,2. Nie to ze nie podoba mi sie 3,2 ale skoro kurczak podal same zalety to ja chcialem napisac o wadach aby byla rownowaga
Mari co do wyboru przeze mnie typu silnika...to przekonał mnie d¥więk i to że to V6
Nie znoszę przeróbek w aucie...seria to seria !!! Dlatego zmiana układu czy też podci?ganie na elektronice doładowania nie wchodz? u mnie w grę...
Co do prowadzenia to pewnie racja bo faktycznie więcej waży...ale do street racingu jej nie kupuję...mam nadzieję, że ten drobny minusik zrekompensuje mi brzmienie V6