Na wstępie witam wszystkich w moim pierwszym po?cie

Wiem, że ten problem był czę?ciowo omawiany, ale mam też inne pytania, więc pozwolę sobie założyć nowy w?tek.
Od zakupu mam zamontowany odtwarzacz (jaki? do?ć badziewny JVC, ale powiedzmy, że na razie starczy, mp3 s?, wygl?dem pasuje, więc ok). Nie ja go montowałem, nie zagl?dałem pod spód, ale poprzednia wła?cicielka miała kolegę-mechanika, a jako kobieta pewnie nie bawiła się z tym sama, więc zakładam, że jest zamontowany poprawnie.

Antena wtopiona jest w szybę, dziurki na dachu nie ma, a ja nie chcę jej wiercić.
W mie?cie odbiór jest w miarę poprawny, choć czasem pojawiaj? się zakłócenia, gdy wł?czę np. ?wiatła (???), albo ogrzewanie szyby, stanę pod jak?? lini? wysokiego napięcia i tego typu sparwy.
Kilka-kilkana?cie kilometrów za miastem tracę zasięg, a o takim np. TOK FM (które ma do?ć słabe nadajniki) mogę pomarzyć. Sytuacja nie poprawia się też w mniejszych miastach (w takim np. Gnie¥nie odbieram bodajże dwie lokalne stacje, w Kołobrzegu podobnie - a przecież jakie? przeka¥niki musz? tam być).

Przeczytałem na forum, że należy założyć separator do anteny, ale też, że to nie musi wcale pomóc.

PYTANIE 1: Czy kto? rozwi?zał ten problem przy pomocy separatora?
Może kto? z ww. miast wypowie się, czy łapie jakie? ogólnopolskie stacje na nieoryginalnym sprzęcie z antenk? w szybie?
A może to wina radia? Nie chciałbym kupować nowego sprzętu, je?li to nic nie da.

PYTANIE 2: Po odpaleniu samochodu zawsze wł?cza się CD (kiedy płyty nie ma, nie wł?cza się wcale), ale nie pamięta, na której piosence było wył?czane i gubi ustawienia gło?no?ci, basów, itd. Czy to normalne? Jak wygl?da to w oryginalnym sprzęcie, lub radiach innych producentów?
Samych stacji radiowych nie gubi, ale po przeł?czeniu na radio też nie pamięta, czego ostatnio słuchałem i ustawia się na pusty szum.
Może zaniedbano czego? w komputerze i pomógłby tutaj VAG?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Trochę tego było, ale my?lę, że przydadz? się nie tylko mnie