Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Dwa problemy z nieoryginalnym radioodtwarzaczem

  1. #1
    Awatar Altar
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15

    Dwa problemy z nieoryginalnym radioodtwarzaczem

    Na wstępie witam wszystkich w moim pierwszym po?cie

    Wiem, że ten problem był czę?ciowo omawiany, ale mam też inne pytania, więc pozwolę sobie założyć nowy w?tek.
    Od zakupu mam zamontowany odtwarzacz (jaki? do?ć badziewny JVC, ale powiedzmy, że na razie starczy, mp3 s?, wygl?dem pasuje, więc ok). Nie ja go montowałem, nie zagl?dałem pod spód, ale poprzednia wła?cicielka miała kolegę-mechanika, a jako kobieta pewnie nie bawiła się z tym sama, więc zakładam, że jest zamontowany poprawnie.

    Antena wtopiona jest w szybę, dziurki na dachu nie ma, a ja nie chcę jej wiercić.
    W mie?cie odbiór jest w miarę poprawny, choć czasem pojawiaj? się zakłócenia, gdy wł?czę np. ?wiatła (???), albo ogrzewanie szyby, stanę pod jak?? lini? wysokiego napięcia i tego typu sparwy.
    Kilka-kilkana?cie kilometrów za miastem tracę zasięg, a o takim np. TOK FM (które ma do?ć słabe nadajniki) mogę pomarzyć. Sytuacja nie poprawia się też w mniejszych miastach (w takim np. Gnie¥nie odbieram bodajże dwie lokalne stacje, w Kołobrzegu podobnie - a przecież jakie? przeka¥niki musz? tam być).

    Przeczytałem na forum, że należy założyć separator do anteny, ale też, że to nie musi wcale pomóc.

    PYTANIE 1: Czy kto? rozwi?zał ten problem przy pomocy separatora?
    Może kto? z ww. miast wypowie się, czy łapie jakie? ogólnopolskie stacje na nieoryginalnym sprzęcie z antenk? w szybie?
    A może to wina radia? Nie chciałbym kupować nowego sprzętu, je?li to nic nie da.

    PYTANIE 2: Po odpaleniu samochodu zawsze wł?cza się CD (kiedy płyty nie ma, nie wł?cza się wcale), ale nie pamięta, na której piosence było wył?czane i gubi ustawienia gło?no?ci, basów, itd. Czy to normalne? Jak wygl?da to w oryginalnym sprzęcie, lub radiach innych producentów?
    Samych stacji radiowych nie gubi, ale po przeł?czeniu na radio też nie pamięta, czego ostatnio słuchałem i ustawia się na pusty szum.
    Może zaniedbano czego? w komputerze i pomógłby tutaj VAG?

    Z góry dzięki za odpowiedzi. Trochę tego było, ale my?lę, że przydadz? się nie tylko mnie

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Katowice
    Posty
    142
    Cytat Zamieszczone przez Altar
    PYTANIE 1: Czy kto? rozwi?zał ten problem przy pomocy separatora?
    ja mam założony separator do swojego Pioneera. działa on tak jak wszyscy pisz? lub mówi? o nim, czyli wzmacnia sygnał z nadajnika. ogólnie i tak radia nie fabryczne będ? miały gorszy zasięg z tego względu, że radia fabryczne maj? wbudowany wzmacniacz sygnału i wiadomo to jest seryjne

    Cytat Zamieszczone przez Altar
    PYTANIE 2: Po odpaleniu samochodu zawsze wł?cza się CD (kiedy płyty nie ma, nie wł?cza się wcale), ale nie pamięta, na której piosence było wył?czane i gubi ustawienia gło?no?ci, basów, itd. Czy to normalne? Jak wygl?da to w oryginalnym sprzęcie, lub radiach innych producentów?
    podjed¥ do pierwszego lepszego elektronika który zakłada radia samochodowe i niech ci zamieni w kostce kable tak żeby? miał podtrzymanie pamięci radia. to ma każdy, kto zakłada nie oryginalne radio wtedy będziesz mógł słuchać radia bez włożonego kluczyka do stacyjki lub przekręconego zapłonu ;P
    JEST MOC

  3. #3
    Awatar Altar
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    Kuri, wielkie dzięki za konkretn? odpowied¥
    Czyli krótko, żeby ewentualnie następcy nie mieli w?tpliwo?ci:
    1. Zakładam separator dla wzmocnienia sygnału.
    2. Załatwiam sprawę zamiany kabelków w kostce.

    Co ciekawe, jak kiedy? do starego samochodu zakładałem radio samodzielnie, z tego co pamiętam nie gubiło pamięci. Musiałem mieć szczę?cie pocz?tkuj?cego

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Katowice
    Posty
    142
    Cytat Zamieszczone przez Altar
    Co ciekawe, jak kiedy? do starego samochodu zakładałem radio samodzielnie, z tego co pamiętam nie gubiło pamięci. Musiałem mieć szczę?cie pocz?tkuj?cego
    to zależy od samochodu, ale w nowszych samochodach jest co? takiego żeby sobie wła?ciciel pojazdu akumulatora nie rozładował jak zostawi radio wł?czone. wyci?gasz klucz ze stacyjki, radio same się wył?cza
    JEST MOC

Podobne wątki

  1. Problemy z rozrzadem
    Przez jerrys41 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 14:26
  2. VAG COM problemy!!
    Przez numberOne w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 23:00
  3. VAG-COM problemy
    Przez zyga w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 12:35
  4. problemy z ABS'em
    Przez offsiq w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 20:05
  5. 2 problemy
    Przez janmot3 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2007, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •