Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 79

Wątek: TT 1 vs TT 2..

  1. #61
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    voodoo wszystko może być pojęciem względnym heheh mocno się doszukujesz hehe
    Wilczyca dobrze mówi mk1 jak na swój czas była autem ponad czasowym i każdy o tym wie zarówno jeżeli chodzi o walory estetyczne konstrukcje kształty etc jak i moc silnika ,a mk2 mimo że jest pięknym autem jest takim jak wszystkie te nowe auta bo sirocco ma taki sam motor golf gti i kształty też takie podobne. Ale oczywiście TT mk2 jest piękna i jak sprzedam swoją to tez kupie tt tyle że mk2 jednakże , by rzuciła na kolana zarówno mocą jak i wyglądem trzeba sporo pozmieniać by dorównać sportowym autom XXI w. a mk1 jak na swoje lata produkcji była bardzo szybka i wyróżniała się z tłumu takie moje zdanie

  2. #62
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez ziembol89 Zobacz posta
    voodoo wszystko może być pojęciem względnym heheh mocno się doszukujesz hehe
    Wilczyca dobrze mówi mk1 jak na swój czas była autem ponad czasowym i każdy o tym wie zarówno jeżeli chodzi o walory estetyczne konstrukcje kształty etc jak i moc silnika ,a mk2 mimo że jest pięknym autem jest takim jak wszystkie te nowe auta bo sirocco ma taki sam motor golf gti i kształty też takie podobne. Ale oczywiście TT mk2 jest piękna i jak sprzedam swoją to tez kupie tt tyle że mk2 jednakże , by rzuciła na kolana zarówno mocą jak i wyglądem trzeba sporo pozmieniać by dorównać sportowym autom XXI w. a mk1 jak na swoje lata produkcji była bardzo szybka i wyróżniała się z tłumu takie moje zdanie
    golf IV gti mial taki sam silnik jak mk1 wiec nic nadzwyczajnego.

  3. #63
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wilczyca bardzo trafnie podsumowała temat i w 100% się z tym zgadzam co oczywiście w niczym nie ujmuje TT MK2


    Cytat Zamieszczone przez voodoo Zobacz posta
    golf IV gti mial taki sam silnik jak mk1 wiec nic nadzwyczajnego.
    Nie w 98 roku i nie 225 KM ..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #64
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    golf IV z silnikiem 1.8t wychodził od 1997 r - 2005 i miał 150km
    natomiast golf IV 1,8 t GTI wychodził od 2001-2005 i miał 180 km
    r32 4motion wychodził od 2002r- 2005r i miał 241km więc nawet ten inny
    tak w roli podsumowania

  5. #65
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    co nie zmienia faktu ze mk2 jest o wiele ladniejsze i bardziej prestizowe oraz bardziej rzuca sie w oczy niz mk1.

  6. #66
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No jest
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #67
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez voodoo Zobacz posta
    co nie zmienia faktu ze mk2 jest o wiele ladniejsze i bardziej prestizowe oraz bardziej rzuca sie w oczy niz mk1.
    Nie będziemy się tutaj przepychać jak dzieci w piaskownicy albo gimnazjaliści na długiej przerwie o to kto ma ładniejszą zabawkę .
    Fakt jest oczywisty że porównując serie do serii MK2 jest lepszym technicznie samochodem . Po tuningu to już nie takie oczywiste ale to nie jest tematem tej dyskusji .
    Fakt jest też taki że w obiegowej opinii statystycznego Kowalskiego zawsze nowszy model jest bardziej prestiżowy .
    Prestiż to z kolei sprawa indywidualnej interpretacji , dla jednego to najnowszy model co parę lat dla innego wygrane na torach i wszelkiego rodzaju ustawkach dla kolejnego ..... itd itd itp ....

    Nie zaczaiłeś co miała na myśli Wilczyca i polemizujesz na poziomie o którym wspomniałem w pierwszym zdaniu .
    Fakt jest oczywisty że MK1 w czasach kiedy wyszła była bardziej nowatorska i ''do przodu'' w porównaniu do reszty aut na rynku w tym czasie niż MK2 w czasie kiedy wyszła ..
    O to tylko chodziło a nie o debatę typu '' a właśnie że nie bo mój jest ładniejszy i lepszy '' LOL






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #68

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    a swoją drogą cały czas mi po głowie chodzi zdanie Arttura, kiedy pisałeś, że pomijając inne oczywiste aspekty, to Mk1 ma wyjątkowo oryginalne wnętrze... i tak w samej rzeczy jest... Mk2 już wygląda w środku jak cala reszta z palety audi... jakby Cię wsadzili w opasce na oczy do auta a potem ją zdjęli , to byś mógł nie wiedziec w czym siedzisz... hehe...

  9. #69
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zgadzam się z tym i dlatego też kolejny samochód jaki kupię w przyszłym roku będzie innej firmy min właśnie dlatego, że nawet jak bym kupił RS6 to pomimo mocy miałbym uczucie na zasadzie "ale to już było...". Obecne TT bardzo mi się podoba pod względem wyglądu ale nie ciągnie mnie aż tak do kolejnych modeli audi.
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #70
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Sledze watek od początku i jakoś nie chciało mi się udzielać bo i po co ... pewne rzeczy już nie raz pisałem a nie lubię się powtarzać - no ale skoro zdecydowałem się już coś “beknąć” to powiem tak mk1 była jest i będzie zawsze dla mnie ponad autem to moje marzenie / pragnienie wiele lat czekałem na to auTTko i mimo iz kopiłem jako pierwsze 11-sto letnie bylem w niebie nawet stojąc na światłach obok pięknych samochodów bylem dumny jak paw !!! w obecnym aucie nie czuje już tego ... nie ma już tej magii - pomyślicie zapewne wiec poco było kupować mk2 ....racja mimo tego co już napisałem o tym jak bardzo czekałem / marzyłem / itd. to jednak mimo wszystko zdecydowałem się na zakup nowszej generacji z takich powodów jak - i tego właśnie nie potrafię dobitnie określić - może chciałem nadal mieć TT ale inne / bo nie znalazłem niczego w podobnym stanie co posiadałem / wiec suma sumaru na zawsze będę fanem mk1 bo tam jest magia , coś co nie wiele aut posiada - moze to dziwnie zabrzmi ale wiele mnie nadal widzę za każdym razem spoglądając na srebrne mk1 coupe .... natomiast mk2 nie rusza mnie tak bardzo wiadomo fajnie TT ale to już nie to samo ....to tak uczuciowo.
    Natomiast technicznie są to wg. mnie całkiem inne auta wiadomo nowsze jest naj. /lepsze /fajniejsze itd. wiec ile postów tyle opinii - bo każdy podchodzi indywidualnie , inaczej do pewnych rzeczy- co by nie było słysząc TT mam przed oczami mk1 !
    I TT

  11. #71
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Mi się żadne TT nie podoba, chciałem mieć auto na podryw na lasencje!!!!
    Poderwałem jedną z Warszawy, jest teraz moją żoną.



    I myślę o sprzedaży TT, bo już zarobiła na swoje!



























    Edit:Jaqob
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 03-12-2013 o 15:43

  12. #72
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Michał, jak to się mówi - you made my day

  13. #73
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja chciałbym tylko przypomnieć, że wątek nie jest w "off-top"
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #74
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Ja chciałbym tylko przypomnieć, że wątek nie jest w "off-top"

    Dobra Jaqob przyjąłem!
    Chciałem rozładować nastroje posiadaczy mk1 i mk2 dlatego użyłem kolokwializmów
    Dobrze wiemy, że temat rzeka. Każdy chwali co innego
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 03-12-2013 o 15:44

  15. #75
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Ja chciałbym tylko przypomnieć, że wątek nie jest w "off-top"
    Sorry Panie Władzo :P!

    Wracając do tematu... dla mnie to porównanie jest bez sensu. Zwłaszcza oceniając wygląd. Kwestia gustu. To tak samo jak jeden z nas uwielbia biały kolor, a inny czarny i możemy nawzajem się przekrzykiwać i przekonywać, który kolor jest lepszy. Osobiście bardziej podoba mi się MK2, bo wygląda nowocześniej. Fakt, że wiele rzeczy jest dopasowanych do standardu i kierunku, w jakim idzie cała marka osobiście uważam za plus, bo zawsze podobał mi się styl Audi. Na pewno nie ujmuje to w żaden sposób MK2, która i tak dalej wyróżnia się na drodze i niektórymi cechami odbiega od innych modeli Audi. MK1 podobało mi się parę lat temu, kiedy jeszcze nie było MK2. I jestem też prawie pewien, że na mój gust podobna sytuacja będzie z MK3.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •