Informacje od serwerowni odnośnie awarii:

23:05 - Nastapila awaria serwera andromeda. Nasz zespol proboje sie uporac z usterka. W razie pytan prosze o kontakt tel. 505 999 939 lub e-mail pomoc@boost.pl (e-mail alternatywny: zkrystian@gmail.com)
23:36 - Jestesmy zmuszeni czekac na technikow w Datacenter, ktorzy dopiero jutro rana zajma sie awaria. Wszystkich klinetow przepraszamy. Kazdy otrzyma dodatkowy miesiac gratis do obecnego okresu rozliczeniowego. Awarie usuniemy tak szybko, jak to tylko mozliwe.
00:46 - Czekamy na technikow
08:12 - Sprawa zgloszona, czekamy na odpowiedz technikow
10:02 - Uzyskalismy informacje, ze technicy zajmuja sie problemem. Czekamy na szczegolowe informacje
12:32 - Datacenter nas poinformowalo ze nie maja mozliwosci odzyskania danych na miejscu. Dyski zostaly wyslane do nas z Francji kurierem.
21:30 - Nasza ekipa probuje uzyskac dostep do serwera backupowego. Miedzy czasie czekamy na dyski twarde. Osoby, ktore koniecznie musza korzystac z poczty firmowej prosze wyslac informacje na zkrystian@gmail.com z podaniem domeny, zostanie zalozone konto na serwerze
awaryjnym z dostepem do poczty.
01:04 - 15% kont zostala przywrocona. Pracujemy nad reszta

--
Konta zostały przywrócone. Niestety 184 kont klinetów, zostało uszkodzone (dane nie zostały odzysakane). Jeżeli na Państwa koncie, zostały zmienione hasła dostępu, to znaczy że konto nie zostało odzyskane. Nasz serwer backupowy, na którym były kopie bezpieczeństwa, znajdował się tej feralnej nocy podczas prac technicznych prowadzonych przez datacenter. Pakiet lossy sięgały 80% stąd przy tych kopiach, pojawił się błąd, który trwale uszkodził kopie. W ramach rekompensaty, konta zostana zwiększone bezpłątnie oraz zostanie wydłużony okres abonamentu. Dane do kont znajdą Państwo w panelu klienta. Jutro zostanie wysłana do Państwa ofcjalna informacja na adresy podane w panelu klienta. W razie pytań, proszę się z nami kontakować na adres e-mail: zkrystian@gmail.com (adres pomoc@boost.pl może nie działać jeszcze prawidłowo)
W tej liczbie znajduje sie Nasze forum, a dane sa nie do odzyskania, jak mi powiedział Paweł. Tak samo zdziwiliśmy sie jak Wy.. po prostu strona przestała działać.
Forum stoi na moim serwerze, niemieckiej firmy xxl-web z autobackupem pod panelem PLESK. (Mam nadzieje ze nim zostanie) Tymczasowo jest zrobione przekierowanie pod moja domenę bartek.org.pl ,ale nie dlugo przywrócimy caly portal/sklep/forum do normalności. Po telefonie od Pawła dowiedziałem sie że niestety nie miał backupa, a Ja u siebie na dysku miałem tylko z 27 października 2009. Znalazłem jeszcze backup z końca grudnia 2009 ale pod Nasze testowe KlubTT.pl na skrypcie phpBB3. Jest możliwość przywrócenia kopi z grudnia ale przekonwertowanie bazy do phpbb2 by przemo nie jest juz takie proste, no chyba ze przejdziemy na skrypt phpBB3.
Przeszukałem 1,2TB danych i niestety innej kopii u siebie na dyskach nie znalazłem.
Tak jak Maru napisał trochę postów można odzyskać z cash'u google. Ci co zarejestrowali sie po 27 października, niestety muszą założyć konta od nowa..

[ Dodano: 29 Kwiecień 2010, 08:18 ]
MichałTT, backupy byly robione co 24h przez skrypt forum, i chyba przez DirectAdmina z hostingu (trzeba bylo by zapytać Pawła)
Tylko ze jak padły dyski to to juz bez znaczenia. Taki pech ze nie kopiowaliśmy ich na nasze HDD.