Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 79

Wątek: Awaria forum

  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Podoba mi się nowy styl forum i dodatkowe opcje .
    Wiem ze to przykład ale w wersji ostatecznej jestem zdecydowanie za awatarami po lewej stronie .
    Good Job Bartek







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2

  3. #3
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619

    Awaria forum

    Witam.
    Jak kazdy wie nastapila trzydniowa awaria forum. Czytakac na boost.pl informacje dot. postepow w przywracaniu danych juz powoli tracilem nadzieje, ze forum ruszy. Na szczescie widac, ze ktos z adminow mial backup i za to brawa Czy to nasz ostatni backup z pazdziernika i juz bezpowrotnie stracilismy posty z ostaniego pol roku? Pozdrawiam.

  4. #4
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Nowszego u siebie nie znalazłem :/
    A niestety Paweł nie ma kopii.

    [ Dodano: 29 Kwiecień 2010, 00:37 ]
    Troche info jest w shoutbox

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    jesli mamy jakies wazniejsze tematy czy how-to to jest jeszcze czas zeby z googla z cache'u powyciagac...

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No szkoda , bardzo szkoda .
    Na szczęście nie zaczynamy od zera bo to by dopiero była porażka

    Wyrazy uznania dla BarTTka za własną kopie .

    Bezapelacyjnie trzeba wyciągnąć wnioski z tej sytuacji aby nie powtórzyło się to w przyszłości .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    ja pierdole a myslalem, ze to juz koniec ;] jebac te pare postow, moze uda sie zrobic porzadek dobrze bartek ze miales kopie a tych od awarii nalezy zaskarzyc za utrate wlasnosci intelektualnej ..

    [ Dodano: 29 Kwiecień 2010, 01:23 ]
    Chyba zuczka to najbardziej zaboli - z tysiac postow w plecy
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  8. #8
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    to mi przypomina o tym, że muszę zrobić backupy swoich stron...

    Btw. jak baza SQL uległa walnięciu? Dysk się spalił czy co?

    i... Panowie częściej backupy! ClubTT to nie tylko miłe miejsce "spotkań" towarzyskich ale również w dobie rozwijającego się internetu świetne zaplecze pozycjonerskie które się uszczupliło - czytaj. straciło na wartości


    a co za tym idzie kieruje drobną sugestię do adminów - żeby zacząć handlować backlinkami + anchory, forum na siebie zarobi i przy okazji na opcję "autobackup"

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Poland - mazowieckie
    Posty
    162
    W końcu forum ruszyło... Ja również traciłem nadzieję... Dobre chociaż to co zostało, ale i tak bardzo duzo informacji zaginęło... Oby nigdy więcęj się to nie powtórzyło...

    Pozdrawiam

  10. #10
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Informacje od serwerowni odnośnie awarii:

    23:05 - Nastapila awaria serwera andromeda. Nasz zespol proboje sie uporac z usterka. W razie pytan prosze o kontakt tel. 505 999 939 lub e-mail pomoc@boost.pl (e-mail alternatywny: zkrystian@gmail.com)
    23:36 - Jestesmy zmuszeni czekac na technikow w Datacenter, ktorzy dopiero jutro rana zajma sie awaria. Wszystkich klinetow przepraszamy. Kazdy otrzyma dodatkowy miesiac gratis do obecnego okresu rozliczeniowego. Awarie usuniemy tak szybko, jak to tylko mozliwe.
    00:46 - Czekamy na technikow
    08:12 - Sprawa zgloszona, czekamy na odpowiedz technikow
    10:02 - Uzyskalismy informacje, ze technicy zajmuja sie problemem. Czekamy na szczegolowe informacje
    12:32 - Datacenter nas poinformowalo ze nie maja mozliwosci odzyskania danych na miejscu. Dyski zostaly wyslane do nas z Francji kurierem.
    21:30 - Nasza ekipa probuje uzyskac dostep do serwera backupowego. Miedzy czasie czekamy na dyski twarde. Osoby, ktore koniecznie musza korzystac z poczty firmowej prosze wyslac informacje na zkrystian@gmail.com z podaniem domeny, zostanie zalozone konto na serwerze
    awaryjnym z dostepem do poczty.
    01:04 - 15% kont zostala przywrocona. Pracujemy nad reszta

    --
    Konta zostały przywrócone. Niestety 184 kont klinetów, zostało uszkodzone (dane nie zostały odzysakane). Jeżeli na Państwa koncie, zostały zmienione hasła dostępu, to znaczy że konto nie zostało odzyskane. Nasz serwer backupowy, na którym były kopie bezpieczeństwa, znajdował się tej feralnej nocy podczas prac technicznych prowadzonych przez datacenter. Pakiet lossy sięgały 80% stąd przy tych kopiach, pojawił się błąd, który trwale uszkodził kopie. W ramach rekompensaty, konta zostana zwiększone bezpłątnie oraz zostanie wydłużony okres abonamentu. Dane do kont znajdą Państwo w panelu klienta. Jutro zostanie wysłana do Państwa ofcjalna informacja na adresy podane w panelu klienta. W razie pytań, proszę się z nami kontakować na adres e-mail: zkrystian@gmail.com (adres pomoc@boost.pl może nie działać jeszcze prawidłowo)
    W tej liczbie znajduje sie Nasze forum, a dane sa nie do odzyskania, jak mi powiedział Paweł. Tak samo zdziwiliśmy sie jak Wy.. po prostu strona przestała działać.
    Forum stoi na moim serwerze, niemieckiej firmy xxl-web z autobackupem pod panelem PLESK. (Mam nadzieje ze nim zostanie) Tymczasowo jest zrobione przekierowanie pod moja domenę bartek.org.pl ,ale nie dlugo przywrócimy caly portal/sklep/forum do normalności. Po telefonie od Pawła dowiedziałem sie że niestety nie miał backupa, a Ja u siebie na dysku miałem tylko z 27 października 2009. Znalazłem jeszcze backup z końca grudnia 2009 ale pod Nasze testowe KlubTT.pl na skrypcie phpBB3. Jest możliwość przywrócenia kopi z grudnia ale przekonwertowanie bazy do phpbb2 by przemo nie jest juz takie proste, no chyba ze przejdziemy na skrypt phpBB3.
    Przeszukałem 1,2TB danych i niestety innej kopii u siebie na dyskach nie znalazłem.
    Tak jak Maru napisał trochę postów można odzyskać z cash'u google. Ci co zarejestrowali sie po 27 października, niestety muszą założyć konta od nowa..

    [ Dodano: 29 Kwiecień 2010, 08:18 ]
    MichałTT, backupy byly robione co 24h przez skrypt forum, i chyba przez DirectAdmina z hostingu (trzeba bylo by zapytać Pawła)
    Tylko ze jak padły dyski to to juz bez znaczenia. Taki pech ze nie kopiowaliśmy ich na nasze HDD.

  11. #11
    ale do dupy szkoda, że dane zostały utracone, no cóż mamy nauczkę na przyszłość

  12. #12
    Awatar m1rek
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Luboń
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47

    Forum TT

    Co się stało ? Czemu wszystkie posty z tego roku poznikały ?

    [ Dodano: 30 Kwiecień 2010, 11:38 ]
    Już ok. Myślałem, że nowy temat zakładam...
    Wielka szkoda, że tyle nowych postów zostało straconych bezpowrotnie

  13. #13
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    No niestety... tak czasem bywa. Jeszcze próbuje zaktualizować posty z grudania 2009

  14. #14
    trei
    Gość
    Szkoda wielka. Sporo spamu poszło ale i wiele cennych informacji.

  15. #15
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Na razie zaktualizowałem użytkowników do stanu z dnia 9 Gru 2009|, 2009 19:46

Podobne wątki

  1. awaria z bezpiecznikami nad aku.
    Przez Nitr0 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-05-2022, 18:48
  2. czujnik w drzwiach awaria
    Przez cornel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-08-2018, 06:49
  3. Pomocy ! awaria STACYJKA
    Przez gustawek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2017, 19:17
  4. Awaria skrzyni DSG - pomocy !
    Przez manager w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2014, 20:29
  5. Pierwsza awaria...
    Przez W.F w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 11:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •