Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pulsowanie pedału hamulca.

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    45

    Pulsowanie pedału hamulca.

    Cześć,
    mam problem, otóż przy delikatnym hamowaniu pojawiało się u mnie takie coś jakby regularne przycieranie o cos, nie non-stop, ale tak jak przy krzywych tarczach. Po sprawdzeniu okazalo sie, że tarcze są już zurzyte, więc wymieniłem je na tarcze EBC TurboGroove plus klocki EBC Red. Te znowu jak hamowałem z większych prędkości, tj. powyżej 110 km/h wibrowały, aż mi delikatnie kierownica wibrowała, więc na gwarancji oddałem. Wróciły po przetoczeniu. Wczoraj mi założyli i teraz jest coś takiego, że przy delikatnym naciśnięciu padału hamulca jest taki odgłos jakby puk puk, a przy bardzo delikatnym hamowaniu czuje jak mi pulsuje pedał hamulca. Doradźcie co to może być, bo wstyd miu znowu jechać tam gdzie kupowałem i zakładałem hamulce. Może to jakaś inna rzecz to powoduje? Nadmienię, że przy tej wymianie wyprostowałem fele i wyważyłem wszystkie 4 sztuki. Dodam, że przy nawet szybkiej jeździe nic nie wibruje jak nie hamuję, jedzie jak po maśle, dopiero po naciśnięciu hamulca... pomóżcie, bo strasznie mnie to irytuje, tym bardziej, że za tarcze + klocki + wymianę płynu hamulcowego na Ferodo racing oraz robociznę zapłaciłem ok. 2200 zł za sam przód. Aha jeszcze jedno, z tyłu tarcz nie wymieniałem, ale są jak nówki - sprawdzał mi to mechanik i nic nie pulsuje jak się zaciągnie ręczny podczas jazdy. Dodam jeszcze jedno, że po wymianie tarcz już nie ma tego chrobotania, jak przy starych tarczach, ale zowu jest to pulsowanie...

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pojezdz trochę i daj się hamulcom dotrzeć , może są kiepsko przetoczone a to pukanie może być od nie dokładnego odpowietrzenia układu .
    Jeśli się nie poprawi to jedz tam i niech naprawiają , nie ma się czego wstydzić , płacisz i wymagasz żeby wszystko grało







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Praktycznie nowe tarcze przetoczyli... może ktoś źle to zrobił? poza tym przetaczając zawsze ścinają troszkę warstwy, więc szybciej je wykończysz. Jak były fabrycznie złe, to chyba miałeś prawo domagać się nowych.

    Coś tam odpowietrzyć można podłączając do vaga.

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    45
    A powiedzcie mi jeszcze proszę co oprócz krzywych tarcz może wpływać na takie bicie na kierownicy przy hamowaniu? Bo tak jak pisałem wcześniej jak nie hamuje nic nie bije chyba, że wykrzywie felgi to lekko tak, ale po wyprostowaniu jest idealnie. Może krzywa półośka, jakie są objawy krzywej półosi???

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Katowice
    Posty
    142
    a zbieżność, tzn jej brak
    JEST MOC

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    45
    nic mi nie ściąga, to chyba nie to

    [ Dodano: 24 Październik 2009, 16:33 ]
    i jeszcze jest jedno, jak się troche zagrzeją hamulce to przy lekkim hamowaniu, takim bardzo delikatnym słychać takie chrobotanie, jakby coś regularnie przycierało, ale nie cały czas tylko tak pulsacyjnie, tak właśnie jakby tarcza była krzywa, ale nie jest to taki szum tylko denerwujące chrobotanie, ręce opadają normalnie. A dodam jeszcze, że przy starych tarczach to chrobotanie też było tylko głośniejsze.

Podobne wątki

  1. zacisk hamulca ręcznego
    Przez turas74 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 13:06
  2. Rgenercja Hamulca Recznego
    Przez belian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-12-2013, 18:24
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 21:56
  4. Miękki pedał hamulca
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 17:51
  5. wpadający pedał hamulca
    Przez stiwi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •