Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Drobne problemy

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Lublin
    Posty
    55

    Drobne problemy

    Witajcie,

    ostatnio mam male klopoty z moja TT. I prosze o zdiagnozowanie przypadku, moze to nic szczegolnego i nawet do mechanika bym nie jechal.

    1. Odpalam rano samochod, jade spokojnie przez miasto, patrze na licznik a tu...120 km/h!
    Tyle na pewno nie lecialem, zreszta szybko okazalo sie, ze licznik zwariowal. Po calkowitym wyhamowaniu na swiatlach wskazywal..30 km/h! I tak moj juz zostalo, od dwoch dni to samo - ciagla matematyka: stan licznika minus 30 . Co to za czort?

    2. Odpalanie samochodu gdy postoi minimum 4h, zwlaszcza przy obecnej pogodzie. Odpala od razu, ale zaraz jak zaskoczy to slychac jeszcze taki polsekundowy zgrzyt, jakby cos sie ocieralo lub nie bylo dokrecone. Dla pelnego wyjasnienia: wymienialem ostatnio rozrzad, moze to cos zwiazane z nim. Mi sie wydaje, ze to moze byc bendiks.

    pzdr tomek
    black AJQ 99

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Kraków
    Posty
    11
    Pewnie Ci nie pomoge ale podziele sie podobna przypadłościa tyle że chodzi o czujnik temperatury. Startuje z wynikiem 70 stopni a jego norma to w okolicach 120. NA autoryzowanym serwisie dwa razy sprawdzali czy wszystko ok z temp. silnika i stwierdzili na 100% ze to wina wskaznika temperatury. Sugeruja wymienic caly licznik ale to koszt okolo 2.5 tysiaca a mnie to az tak bardzo nie doskwiera bo wole wrzucic tą kase w koła na lato;

    pozdrawiam

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh ta elektronika ...Ale bez niej tez zle..
    @Waraxe , varna Proponuje odlaczyc akumulator na 30 min , jesli problem nie zniknie to niestety licznik do wymiany...

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Lublin
    Posty
    55
    nie pocieszajcie mnie jade jutro do elektryka to bede wiedzial na czym stoje...
    black AJQ 99

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Kraków
    Posty
    11
    Ja Cie moge pocieszyć tym że na allegro znajdziesz kompletne zegary za kilka stów maksymalnie. Kwestia tego czy ich stan będzie bez zastrzeżeń;

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Waraxe - To napisz co bylo jak sie uporasz z tym..


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Lublin
    Posty
    55
    No i pojechalem z autem do pewnego magika, ktory bez ogledzin stwierdzil, ze podola wyzwaniu. I zaplacilem...Ale nie 2500 zł za nowy licznik, ale 50 zl za prace czlowieka. Co bylo - koles nie chcial sie przyznac, powiedzial tylko, ze zresetowal system, zmienil ustawienia (cokolwiek to znaczy, nie wnikalem ze szczescia). I licznik juz mi chodzi prawidlowo. Czy mierzy poprawnie zbadalem na policyjnej suszarce . Ale to bylo umowione sprawdzenie, wiec bez konsekwencji.
    Powiem Wam, ze myslalem, ze koles rowno zwalil mi kompa, bo wlaczylem srednie zuzycie paliwa jak tylko ruszylem, a tam 50 litrow . Ale przeciez komp liczyl mi wszystko od nowa i teraz ma juz akceptowalne 9.6l na sto. Jedyne co wedlug mnie nie dziala poprawnie to termometr temp. zewnetrznej. Jak nie stoje w korku to pokazuje prawidlowo. Ale gdy tylko jestem w centrum i stoje za innym autem, to zaraz mi temperatura powietrza skacze o jakies 5 stopni. A moze tak jest w rzeczywistosci? Na trasie jest ok, ale tez co dziwne jak odpale samochod to i tak temperatura skacze mi o te 5 stopni, by za chwile zejsc ladnie co pol stopnia do faktycznej temperatury powietrza. Ponadto ten termometr jakis taki czuly sie zrobil. Kiedys to jak bylo jakies 10 stopni to tak mi pokazywal. Teraz co minute-dwie mi pokazuje, a to 10 stopni, a to 9,5, by zaraz znow wskoczyc na jakies 10,5. Ale chromole to, termometr nie jest tak wazny jak licznik, a kasa zostala w kieszeni. A jak bedzie slisko to mi o tym powie ESP, a nie termometr
    Do magika podjade jeszcze raz, bo mam teraz problemy z czujnikiem drzwi kierowcy i szyba w drzwiach. Wpadne w dolek i szyba leci w dol (te pol centymetra, jak przy otwieraniu drzwi, a na kompie zaraz mi pokazuje, ze drzwi mam otwarte, choc sa zamkniete. I czasem po chwili szyba sama sie domyka, a czasem trzeba drzwi uchylic i mocno jebnac by szyba wlazla w uszczelke. Co gorsza problem ten pojawia sie tez gdy zamykam auto. Szyba albo caly czas jest jak przy zamknietych drzwiach i nie wsuwa sie w uszczelke, albo po zamknieciu zamiast zostac juz tak jak byla (na samej gorze), to ona sie opuszcza, jakbym drzwi otwieral, a ja je przeciez zamknalem .

    pzdr

    ps. Cos mi sie zdaje, ze jakis wirusik nam zjadl posty z ostatnich dwoch dni :P
    black AJQ 99

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to swietnie ze sie udalo bez zakupu licznika .
    Jesli otwierajac auto ''tradycyjna" metoda czyli klucz w zamek , zprzytrzymasz klucz w skrajnym polozeniu , spowoduje to otwarcie lub zamkniecie 2 szyb jednoczesnie..po 3 razach szybki powinny sie zaadaptowac i wszystko bedzie OK
    U mnie to pomoglo , po wymianie akumulatora ta od strony kierowcy nie opuszczala sie po otwatciu dzwi....

    Pozdrawiam

    Ps . No tak cos zjadlo posty..


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Lublin
    Posty
    55
    moja radość była przedwczesna. dzis licznik znow sie zje...teraz juz nie bede oszczedzal, kupie nowy (uzywany). jakas zebatka licznika sie zwalila. a z ta szyba to cos z zamkiem. tez trzeba bedzie kupic
    black AJQ 99

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2002
    Skąd
    ?l?sk,Pomorze
    Posty
    139
    Ja mam podobny problem,juz od miesiąca mój licznik leży na zerze i wogóle sie nie podnosi , nie wiem może już mu sie nie podobam
    Ale to nawet lepiej bo po co wiedzieć że się przekracza ograniczenia prędkości wolę tą błogą nieświadomość

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tylko licznik predkosci Ci nie dziala , pozostale ok ??


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2002
    Skąd
    ?l?sk,Pomorze
    Posty
    139
    Pozostale są ok

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Lublin
    Posty
    55
    licznik jednak...działa . Ale że ponownie może paść to chyba kupię sprawny.
    Bo licznik mieć muszę, prędkość można wyczuć, ale jak sie jeździ takim autem, to gdy przekroczysz ją o parę km/h i cię trafią suszarką to nie ma przeproś...
    szyba mimo podpowiedzi Artura dalej wariuje, coś tam poprawiono z zamkiem i już na kompie mi się nie pokazuje, że drzwi są otwarte a szyba nie opada, to nie opada teraz przy otwieraniu drzwi. eh, duperele, ale trochę denerwują
    black AJQ 99

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No niestety wyszla pewna partia wadliwych licznikow ...U mnie zadnych problemow z autem nie ma ...
    Na ta szybke powinna pomoc adaptacja jak nie kluczykiem to pdzyciskami ze srodka , przy otwartych dzwiach , obie szybki na raz kilka razt tam i z powrotem nie zapominajac o przytrzymaniu przelacznika po 3 sec. w skrajnych pozycjach..
    Jesli nie to to musi jakis " fachman " to zobaczyc..
    Jesli chodzi o mandaty to kobietom zdecydowanie latwiej sie wywinac

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. VAG COM problemy!!
    Przez numberOne w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 23:00
  2. VAG-COM problemy
    Przez zyga w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 12:35
  3. Problemy z alarmem
    Przez milo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 08:18
  4. problemy z ABS'em
    Przez offsiq w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 20:05
  5. 2 problemy
    Przez janmot3 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2007, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •