Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Akumulator

  1. #1
    Awatar BYLO
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    Mrągowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    84

    Akumulator

    Siada mi akumulator.Czy ktoś wi jakego rodzaju jest akumulator w TT (czy suchy,czy mokry) i czy mozna zastosować suchy oraz czy lekko go się odpina,bo na wierzchu jest kilka kostek i przewodów?
    [Czy ktoś wie o jakiej pojemności jest akumulator w TT
    Pozdro.

  2. #2
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Możesz zastosować jaki chcesz byleby miał taką samą pojemność, prąd rozruchowy no i oczywiście dawał nominalnie 12V. Najlepsze są żelowe, bo lekkie i zajmują 1/3 miejsca mniej niż Pb. Oczywiście żywotność też jest dużo większa. Oprócz tego masz całą gamę srebrowych, wapniowych, litowych oraz zwykłych ołowianych...

  3. #3
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Zawsze można wcisnąć trochę większej pojemności, ja ostatnio kupiłem o podwyższonej, żeby się nie martwić.

  4. #4
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Tyle że musisz pamiętać że większa pojemność = większy prąd ładowania a to nie służy regulatorowi i alternatorowi więc tak o 5-10 Ah można zwiększyć ale nie należy przesadzać. Poza tym przy dużo większej pojemności akumulator będzie niedoładowywany i może to grozić przedwczesnym zasiarczeniem płyt.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Katowice
    Posty
    142
    kup sobie akumulator Bosch Silver. mam go już od 3 lat i tylko przekładam jak kupuję nowy samochód i jeszcze mnie nie zawiódł
    JEST MOC

  6. #6
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    w temacie aku - wczoraj po 40 minutowej dynamicznej jeździe dojechałem do miejsca docelowego. Grało CD, wyłączyłem silnik i po 2 minutach radio się wyłączyło a razem z nim cała reszta (brak reakcji na kluczyk, brak światła przy otwartych drzwiach czy niemożliwość otwarcia bagażnika z przycisku wewnątrz auta... zgon). W odróżnieniu od innych opisywanych problemów, moja TT jest pełna seria, żadnych extra wzmacniaczy, świecidełek czy pozostawionych włączonych świateł itd. Grało jedynie radio z ori zmieniarką.

    Na szczęście obok stała TAXI, więc szybka interwencja, po samym podpięciu kabli już było zasilanie w układzie, oczywiście odpalił bez problemu (jak zawsze).

    Dziwne i przerażające zarazem, miałem kable w bagażniku do którego nie można się dostać, na szczęście czytało się instrukcje o awaryjnym otwieraniu .

    Objaw taki, że TT odczuła totalny brak aku (wyzerowane zegary, znowu jest 1.07.1998 he)... zatem jakie czynności Panie i Panowie polecacie? Sprawdzić bezpieczniki(?), klemy przeczyścić czy już pora na wymianę aku (Bosch bezobsługowy, nie wiem ile ma lat?)

  7. #7
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Znany objaw, po prostu nowy akumulator

  8. #8
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    no tak, ale wymiana aku może nic nie dać. Sprawdź czy masz ładowanie alternatora i czy tam wszystko hula, bo dziwne, że tak nagle padł ...
    ale oczywiście też jak już był dobrze zużyty to jest możliwość, iż momentalnie padnie pozdro

  9. #9
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Dobrze potwierdzić przypuszczenia, alternator OK, a kilka razy zdarzyło mi się, że np. zgasł podczas parkowania na krawężniku tyłem (naturalnie - za mało gazu do wysokości krawężnika :P). Próbuje odpalić silnik i 0 reakcji na kluczyk, po chwili próbuje i już wszystko hula (tylko zegar wyzerowany). Niefajne wrażenie, może poczekam na jakąś promocję i nowy AKU wrzuce

    sprawdziłem miernikiem to aku ma 11,2V, na włączonym silniku 12,8V. Nienajlepsze wyniki, spróbuje podładować prostownikiem w domu (okaże się czy radio jest zakodowane...) no i zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 17-02-2014 o 15:30 Powód: pomiary

Podobne wątki

  1. Akumulator do TT.
    Przez singl0r w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-03-2024, 14:44
  2. Akumulator TT 8N
    Przez motoluka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 17:04
  3. Akumulator
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 11:33
  4. akumulator
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 23:12
  5. Akumulator
    Przez BYLO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 05:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •