Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 58

Wątek: Fotoradar

  1. #16
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    Cytat Zamieszczone przez MichałTT
    może ktoś Cię wyprzedzał albo ty kogoś..? w takiej sytuacji zdjęcie idzie do kosza jak są dwa auta na zdjęciu
    Mam jedną fotkę na której widać/ nie widać (ocenzurowany skuter) teraz chwila zastanowienia- ja jechałem 85/50 a na zderzaku siedzi mi skuter który teoretycznie może rozwinąć prędkość max. 45km/h.

    Strażnicy miejscy nie potrafili tego wytłumaczyć , musieli nawet pożyczać od siebie długopis na wypisanie mandatu bo sam wkład jednak nie przebijał kalki druku :P

    elo!
    (___\==oooo==/___)

  2. #17
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    chlopaki.. jak Cie polize zatrzyma.. to owszem. zrestza, kazdy obcokrajowiec, bezwzgledu na kraj gdzie lamie przepisy.. placi od reki.

    ale w fotki z fotoradarow niemieckich, przychodzacych do PL nie wierze, poki nie zobacze.

    byla nawet akcja, niemcy chcieli za darmo wysylac fotki do PL, by Ci karali kierowcow.. ale brak porozumienia miedzy panstwami.. i upadlo!

    =========
    Vorspung durch Technik

  3. #18

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    emy,

    Niewierny ty. Tłumaczę po raz kolejny dostałem mandat z Niemiec na którym przekroczyłem prędkość o mniej niż 10km chyba 8km dokładnie.
    Jest zdjęcie, auta i twarzy.
    Czarne jest piękne

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    emy,
    Niezrozumiałeś jak masz kilka wykroczeń, na foto może nie przyjść ,ale jak cie polize zatrzyma, to szybko na kompik i powinni mieć to w bazie i będziesz bekał za wszystkie wykroczenia od ręki, tak jest w Szwajcarii, dług mogą ściągnąć nawet po kilku latach, ale tylko jeżeli się tam pojawisz. W Austrii wystarczy że system kamer wyłapie twój nr rej. i już za parę km będą na ciebie czekali mili policjanci
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20

    Dołączył
    Dec 2008
    Skąd
    Piotrków
    Posty
    15
    Straż miejska (gminna) nie może rozstawiać fotoradarów tam gdzie im sie podoba. Muszą mieć zgodę komendanta policji na rozstawianie foto w określonych miejscach. Poza tym każdy strażnik miejski (gminny) musi mieć zgodę prezydenta (ewentualnie innej instytucji) na wystawianie mandatów i w tym pozwoleniu jest wyszczególnione za co może karać. Jedyna szansa ratunku to sprawdzić czy straż ma zgodę na rozstawianie foto. Nie pamiętam podstaw prawnych ale jak będzie chwila znajdę dla dociekliwych.

  6. #21
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    emy,
    Niezrozumiałeś jak masz kilka wykroczeń, na foto może nie przyjść ,ale jak cie polize zatrzyma, to szybko na kompik i powinni mieć to w bazie i będziesz bekał za wszystkie wykroczenia od ręki, tak jest w Szwajcarii, dług mogą ściągnąć nawet po kilku latach, ale tylko jeżeli się tam pojawisz. W Austrii wystarczy że system kamer wyłapie twój nr rej. i już za parę km będą na ciebie czekali mili policjanci
    moje mile Panie..

    zyje w Niemcowie i wykroczen mam sporo.. wlasnie wiekszosc to fotki + jedno za parkowanie (zostawilem sobie na pamiatke).

    Kontroli mialem w niemczech.. hmm.. 4-5. Zwykle, rutynowe przy wjedzie na autostrade.. przy McDonaldzie.. generlanie.. wszedzie.. i.. wciaz nic.

    Wiec, nie to ze wam nie wierze.. ale mnie to jeszcze nie spotkalo.. i mam nadzieje, ze nie spotka.

    Choc ciezko mi sie z tym pogodzic...

    To mowielm ja, z wlasnego zycia opowiadam.
    Wiem jak jest, bo tutaj jestem

    Co do systemu kamer.. w Austrii.. co fakt .. wylapia Cie.. ale jak nie masz winietki...

    =========
    Vorspung durch Technik

  7. #22
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Znalazłem przypadkiem artykuł, który może rozwieje wątpliwości
    http://www.sfora.pl/Zobacz-gdzie-w-E...adarami-a11303

  8. #23

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    bullshit,

    Dostałem mandat i znaleźli nas po rejestracji. Co prawa nie jechałem TT tylko Warszawską taxowka Seatem Alahambra ;]
    Czarne jest piękne

  9. #24
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    xylo, tak jak mowisz, rejestracja.. potem U. Komunikacji i stamtad adres wlasciciela widniejacego w dowodzie rejestracyjnym.

    =========
    Vorspung durch Technik

  10. #25

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    TTychy
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    126
    Cóż opowiem moją sytuację
    Dokładnie rok temu w lipcu podczas pobytu w Niemczech w poszukiwaniu mojej TT napewno fotoradar minimum dwa razy trzasnął mi fotę przy 150km/h przy ograniczeniu 70km/h.... dwa razy qr... w tym samym miejscu w okolicach Krefeldu na końcu autostrady. Oczywiście rodzinka w Deutschach mnie nastraszyła, że przy takimk przekroczeniu dostanę ogromny mandat.....

    Podsumuwując do dnia dzisiejszego nic nie dostałem!!!
    Dodam tylko dla pewności wszystkim, że jechałem autem na naszych blachach.
    Tak więc wybaczcie ale z tego co wiem Niemcy się z Polakami nie dogadali w tej kwestii.
    dzi? ma j? Aldona

  11. #26

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    hehe widzę że dopóki nie zeskanuje to nikt mi nie uwierzy ;]
    Czarne jest piękne

  12. #27
    Awatar Grzegorz
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebro
    Posty
    41
    czekamy xylo czekamy, zwlaszcza ja bo tydz. temu bylem w Koloni i pstryknal mnie fotoradar. Na szczescie w sluzbowej bryce wiec widze ze moge spac spokojnie

  13. #28
    Awatar instruktor
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Zdzieszowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    biały ibi
    Posty
    43
    Czasem nawet polskie fotki nie dochodza. Pól roku temu jeden z moich instruktorów poinformował mnie lojalnie,ze mu fotoradar pstryknał fote(jechał sam,moim autem). Do dziś cisza. myśle,że fotka nie wyszła ale słyszałem też ,ze czasem fotoradar błyska ale nie utrwala. taka akcja prewencyjna...

  14. #29
    Awatar Grzegorz
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebro
    Posty
    41
    Jesli chodzi o polskie radary to ja slyszalem gadke w tv ze:
    80% jest pustych
    15% tylko pstryka prewencyjnie
    pozostale 5% robi foty i tutaj nie ma zasady, niektore sa nastawione na 5 km/h, niektore na 20 km/h
    Mowili tez ze twarz nie musi byc widoczna ale jesli na zdjeciu znajduje sie wiecej niz jeden pojazd to nie mozna okreslic ktory przekroczyl dozwolona predkosc.
    Ale ile w tym prawdy?...

  15. #30
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Hej, mnie wczoraj zaatakowal od tylu foto w Monachium.

    chyba mialem 70kmh.. ale co lepsze.. w tunelach zamontowane sa takie, co robia Ci zdjecie na wjezdie i wyjedzie, obliczaja srednia predkosc.. i .. jak masz za duza.. to klops!

    I wzstyscy jade te 60 kilkaset metrow.. ehhh

    =========
    Vorspung durch Technik

Podobne wątki

  1. Fotoradar sprawdź!
    Przez Malina w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 18:42
  2. Fotoradar
    Przez Cezary w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •