Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: skrzynia biegów POMOCY!!!

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    łobżenica
    Posty
    14

    skrzynia biegów POMOCY!!!

    witam.... mam bardzo duzy problem. jestem aktualnie w niemczech i niestety padla i skrzynia.. tzn zapewne tryby,,, jechalem autostrada i niestety zaczelo szwankowac mi w skrzyni.. tzn redukowanie biegow dobre, zadnych zgrzytów ale przy zmianie z jedynki na dwojke i tak pokoleii to wydobywal sie piszczacy dzwiek przy dodawaniu gazu.. cos podobnego jak maluchy mialy.. taki swist... i niestety zaczalem wyczuwac olej w kabinie i na zewnatrz.. bylo mokre kolo skrzyni i pod maska widoczne takze... zjechalem do serwiu w niemczech no i go otworzyli...okazalo sie ze padly mi tryby... za nowe elementy wolaja 2,200 euro a za uzywane 800 euro,,, nie wiekm dokladnie co mi poszlo ale kwota jest masakryczna... pytanie co dalej??? w polsce wolaja za kazdy tryb nowy w serwisie 1000 zl a w uzywki sie nie bawia,,,, co dalej robic?? czy holowac do kraju czy dac tu naprawic??? pomozcie.. jakies radyyy

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Na twoim miejscu kupił bym skrzynie z jakiegoś rozbitego rozebranego na części auta nie powinna kosztować więcej niż 1500 zł bo kwota 2,200 czy nawet 800 euro to lekka przesada.
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    łobżenica
    Posty
    14
    tak tyle ze chyba baedziej oplaca sie naprawiac ta skrzynie tu na miejscu czyli w niemczech no nie??? chyba ze przywiezc z polski uzywana i by mi tu wlozyli.. bo jest taka opcja.. ale powiedz gdzie tu zakupic zeby byla SPRAWN a nie ze zaloza wykasuja a za 3 miechy znowu mi padnie.... . takze ryzyko jest z kupnem uzywanej.. nikt w tym nie siedzi... no nie??

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Zawsze istnieje ryzyko że skrzynia którą kupisz może mieć wadę ale przeważnie dają na nie gwarancję i takich egzemplarzy bym szukał bo według mnie wydawać 2,200 lub 800 euro mija się z celem i też masz używaną skrzynie i zawsze może coś w niej innego polecieć jak nie stanąłeś daleko od granicy to bym jakoś zjechał do kraju i tam spokojnie poszukał bo ich jest pare rodzajów.
    Według mnie lepiej jest kupić używaną w całości bo pracują tam elementy od nowości złożone i już do siebie dopasowane popatrz na allegro jest tam pare sztuk a wcześniej złap numer ze swojej żeby wiedzieć jakiej szukać
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    łobżenica
    Posty
    14
    musze cos wymyslec... ale najgorsze w tym to ze kupilem ja nie dawno a juz taki wydatek.... a powiedz mi na zdjeciu to twoja audi tt??? jakie masz tam felgi?? 19 cali??? dystanse tez masz zalozone??? jak sie prowadzi autko?? ewnie na naszych drogach nie za wygodnie nie?

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150
    Dowiedz się za ile najtaniej można sobie zorganizować transport samochodu do Polski i będziesz wiedział w jakim kierunku zmierzać. Nie wiem jak często jeździsz do Niemiec, więc nie wiem na ile masz możliwość reklamowania tego co zrobią w niemieckim warsztacie, gdyby się okazało że coś spartolili.

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    pabloo221, no to faktycznie przykra niespodzianka nawet nie zdążyłeś się dobrze nacieszyć i taki wydatek

    Jeżdżę na 18” z dystansami i obniżonym zawieszeniem do tego dobre szerokie kapcie i muszę przyznać że na zakrętach trzyma się jak przyklejona do drogi a jeśli chodzi o komfort to takiego nie ma trzeba sobie rozsądnie planować trasy bez dołów jeśli to w ogóle jest możliwe ostatnio przez Wrocław jechałem 20 km/h bo trzęsło jak diabli
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegów do BAM
    Przez Gdanski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2017, 10:24
  2. Skrzynia biegów :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 11:06
  3. skrzynia biegow
    Przez rydek37 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 04:51
  4. skrzynia biegów 6
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 16:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •