Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: turbo zestaw do TT co Wy na to??

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    85

    turbo zestaw do TT co Wy na to??

    Licytowałem na allegro coś takiego jednak wstrzymałem się by zaciągnąc Waszej wiedzy i osądu na taki temat: http://www.allegro.pl/item675991117_...iza_400km.html
    Czy to da radę wyciągnąć te 400KM?? dolot i filtry, już mam zmieniony wydech, teraz chcę nie rozbijać się na elementy, ale wyszukać taki zestawik i założyć, a potem kolejny program pod całośc bo co chwila robię program do elementów które zmieniam bo doczekac się nie mogę na konkretny efekt zmian.
    Co ewentualnie jeszcze jest do tego potrzebne jeżeli jest to dość wystarczające by powalczyć z KM.
    Pytam dlatego iż koles może ściagnąc takie zestawy od producenta i w każdej chwili sprzedac jednak sugerowana cena to 4,5 tys na allegro zostało wylicytowane taniej o 1tys i ta cena według mnie była by adekwatna za 360 KM na kołach jak piszą.
    już koło 240KM

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    bylo juz o tym zestawie kolego i podobno to jest jakas chinszczyzna ktora tylko wyglada ladnie na fotkach z allegro a naprawde strach to montowac do samochodu bo za te pieniadze moze kupisz jak dobrze poszukasz same turbo dobrej firmy a gdzie reszta gratów

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    piła,
    Stary 400 HP to żeby latało ok to musisz drugą taką TT jak twoja dołożyć daj se luz z takimi modami zrób pożądne 250 jakieś 10-12 tyś powinno ci wystarczyć
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Jakby za 3,5 tys można wyciągnąć z 1.8T ponad 300 koni to strach by było wyjeżdżać na ulicę , bo co drugi golf by tyle miał i łebki by się zabijali

  5. #5
    Awatar karodan
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    zielony
    Posty
    119
    Koledzy mają rację. Ostatnio rozmawiałem z gościem, który ma golfa VR6 z "dość" dużą turbiną i 650 KM pod maską. Podpytałem co i jak zrobił podczas przerabiania. Tak naprawdę nie zostało (poza blokiem silnika) nic ze starego silnika. Wszystko musi być specjalnie wzmocnione i przeznaczone do dużych mocy i obciążeń. Sam silnik to nic. Musiał zmodyfikować skrzynię biegów, układ przeniesienia napędu i całe zawieszenie. Przytoczę Ci koszty przeróbki golfa.
    Cytuję. " Ja za samochód dałem 26 tysięcy, przeróbka silnika to około , nie liczyłem dokładnie, 30 tysięcy, skrzynia 7 tysięcy i zawiszenie 25 tysięcy". 90 tys na golfa z niezłym odejściem , jeździłem.

    Jak chcesz zarżnąć silnik to kup sobie "super turbo" i zamontuj.
    Pozdrawiam KARODAN Audi TT 1,8 225 KM Quattro

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Turbo GT25, GT28r i GT28rs jaką najlepiej zastosować do setup 280-300hp
    Niby piszą że 28r jest do 310hp a 28rs do 350hp różnica w cenie to tylko 100$ cz ywarto dołozyć czy nie przeplacać i brać tą mniejszą biorąc pod uwagę że moc 300hp nigdy nie zostanie przekroczona w tym aucie wydaje mi się że GT28R to optymalne rozwiazanie co wy na to
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    czemu 300 nieprzekroczysz? ja tam narazie wycisne z mojego k04 co mogę....a potem jak mi sie kiedys znudzi(czuje ze szybciej niz sie spodziewam) i bede miał odpowiednia gotówke tak zeby bez szczypania sie zrobic wszystko to załozyłbym gt2871r i poszedł na grubo....tylko ze majac ośke to troszke co innego....

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    GT 28R jest nie wiele większa od k04-20 z TT225 i przy Twoich planach będzie pracować prawie ma max swojej wydajności .
    Myślę ze skoro i tak wydasz trochę kasy to ta stówka nie ma znaczenia za bardzo .
    Zakładaj RS-a i jeśli nie chcesz ( na dzień dzisiejszy ) więcej jak 300 to będziesz jezdził na mniejszym doładowaniu
    Zawsze jednak masz potencjał do podniesienia mocy i zaprawdę powiadam Ci ze wcześniej czy pózniej to zrobisz dziękując sobie ze nie zamontowałeś 28R






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Arttur,
    A czy nie jest tak że przy rs który ma większy potencjał tuner będzie miał wieksze mozliwości napisania optymalnego programu dzięki rezerwom jakie posiada ta turbina
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie bardzo Niezależnie od turbiny da się napisać optymalny program uwzględniający wydajność danej turbiny .
    Przy RS-ie możesz mieć ta samą moc co przy 28R jednak uzyskana na mniejszym doładowaniu .
    W takim przypadku nie masz związanych rąk jeśli w przyszłości zechcesz więcej mocy




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    z tego co tak patrzę to najlepiej kpic auto...nic nie robic odkładac kase i potem zrobic wszystko kompleksowo..wyjdzie najtaniej gdyz ja teraz chcąc zmieniac turbo na wieksze praktycznie wiekszosc rzeczy musze wywalac albo przerabiac...a tez miałem załozenie zeby wszystko robic przemyslanie

Podobne wątki

  1. Cały zestaw na gt2871r do 1.8t
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-11-2016, 14:01
  2. ori zestaw glosnomowiacy mk1
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 00:10
  3. zestaw glosnomowiacy GSM
    Przez Mari w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 13:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •