Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 55

Wątek: Audi TT 180KM vs ...

  1. #1
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536

    Audi TT 180KM vs ...

    zamiast zakładać cały czas nowe tematy ujmę to w jednym.

    Ja jeżdzę niebieską 180KM ośką - bez modów(jeszcze).

    Take 1:

    Opel Astra OPC - FWD 240 KM - z programem więc miała ok. 260 KM
    Start - wyprzedziłem o 2-3 długości - przeciwnik zakotłował opony i ogólnie ostro spalił start
    Przy koncówce dwójki czyli ok. 90-95 km/h konie Astry dały o sobie znać
    Przy 110 mnie dogonił i zaczał mocno ochodzić

    Wynik : -1,5 długości
    Jak na taką różnicę mocy to jestem b. zadowolony jednak sam kierowca Astry był b. słaby.

    Mini Cooper S - 170-180 KM, waga ok. 1290kg
    były 2 próby - raz miałem w bagażniku ok. 100 kg - start miałem lepszy ale potem mnie złapał i pojechał tak jakby miał z 200KM.

    za 2 razem (inny dzień) - miałem mniejsze obciążenie i pełen bak.
    Start - ewidentnie odjechałem, ok 1 długośc - do końcówki dwójki jechaliśmy równo tyle, że on 1 długość za mną ... przy zmianie na trójkę po prostu zaczał mnie doganiać.
    Po dwóch próbach widzę, że to auto jest zdecydowanie mocniejsze jednak czuję spory niedosyt z powodu tego, że to po prostu moc auta jest większa... jednak waga robi swoje.
    Wynik: przegrana o 0,5 auta

    Volkswagen New Beetle - 150 KM, ok. 1300 kg
    Ja z pełnym bagażnikiem i pełnym bakiem więc waga ok. 1350-1400 kg

    Start idealny - 2 długości przewagi .... 3...4..
    Wynik - przy 5 długościach przewagi i dalszym oddalaniu się zacząłem hamować

    Golf IV - 205 KM 2.8 - nie wiem jaka waga ale na pewno lżejszy od TT

    Na starcie zyskałem 0,5 długości .... przy zmianie na dwójkę zyskałem kolejne 0,5 długośc - pod koniec 2 zaczął troszeczkę mnie dochodzić - przy zmianie na trójkę delikatnie mu znowu odskoczyłem jednak cisneliśmy równo..

    Zakończyliśmy dopiero przy ok. 150-160km/h i był za mną o ponad 1 długość
    Równy przeciwnik.

    TAKE 2 - update 23.09.2009:

    BMW e36 rocznik 97' 2.8L 196KM ok. 1450 kg RWD

    Start mialem lepszy, zmiany biegow tez ...
    Wynik: wygrana o ponad 2 długości przy 170km/h

    Infinity G35 300KM ~1600kg RWD

    Wystartowałem o niebo lepiej, przy dwojce zaczal delikatnie odjezdzac, to samo 3.
    Wynik: -1 długość

    Jak na 120 KM roznicy to ja jestem w szoku ze tak dobrze mi poszlo.

    Honda CRX del Sol 160KM 1.6L ~1100 kg FWD

    Lepiej wystartowałem, przy dwojce zaczal mnie dochodzic jednak za krotko trzymal biegi i mu odjechalem o 0,5 auta.

    Lekkie to male coś ... niepozorne

    Astra Coupe 200KM 2.0 Turbo ~1350kg FWD

    Niby podobne parametry ale został po prostu rozgromiony
    Wynik: +3 długosci

    Take 3 - update 28.09.2009

    BMW 325ci - 2005' 195KM waga ok. 1500kg
    Wygrana o 4 długości

    BMW e46 1998 - 190+KM waga 1300
    BMW miało o niebo lepszy start, jednak przez całą resztę go doganiałem i przy 170 byliśmy na równi po czym on zaczał hamować gdy ja akurat zaczynałem już zyskiwać przewagę.
    Wynik: Remis

    BMW e36 190+KM waga 1300
    Znowu BMW lepiej ruszylo (moj start mógł być o wiele lepszy) - jednak już przy 80 go dogoniłem i zacząłem go mocno odstawiać
    Wynik: wygrana 2 długości

    Audi A3 waga ok. 1150 - dłubana na ok. 210-220 KM (dolot, chip, intercooler i coś tam jeszcze), kierowała nim kobieta.
    Jechaliśmy 2 razy.
    1. Na starcie przyjarała opony, ja zrobiłem ok. 3 długości roznicy - jednak przy ok. 90-100 km/h zaczeła mnie z taką predkoscia doganiac, ze az sie zdziwilem - przy ok. 180 mnie dogoniła - Remis
    2. Znowu o wiele lepszy start, jednak tym razem nie dałem sie dogonić - wygrana o ok. 2 długości

    Z bardziej doswiadczonym kierowca dostalbym straszne lanie bo auto ladnie jezdziło

    Seat Leon TFSI 200KM waga ok. 1300 rocznik chyba 2006
    Start o tyle lepszy ze wystarczyl zeby utrzymac przewage do konca.
    Przy 180km/h roznica byla tak mala ze jego maska byla troche za tylnia osia mojej TT
    Bardzo mi się podobał ten wyścig.
    Wynik: wygrana o 0,5 auta.

    Dodge RAM 379 KM waga ok. 2500kg
    Tak naprawdę to on się scigał z Mustangiem GT (300KM) jednak ja stanąłem za Mustangiem i ruszyłem równo z nimi. .. Mustang pofrunał a ja dogoniłem tego RAMA i jeszcze go wyprzedziłem o 2 długości
    Zaliczam to do moich "osiagniec" bo wygralem chociaz miałem dużego "handy-cap'a"
    Bardzo się zdziwiłem, że aż taki powolny jest... wiem, że MASA to MASA jednak prawie 400 KM to też nie tak mało...

    Tak więc 1200 kg więcej + 200 KM więcej i i tak dostałby o ok. 4 długości - ciekawa sprawa jak bardzo masa przekłada się na osiągi..
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  2. #2
    Cytat Zamieszczone przez Maru
    Mini Cooper S - 170-180 KM, waga ok. 1100 kg
    były 2 próby - raz miałem w bagażniku ok. 100 kg - start miałem lepszy ale potem mnie złapał i pojechał tak jakby miał z 200KM.

    za 2 razem (inny dzień) - miałem mniejsze obciążenie i pełen bak.
    Start - ewidentnie odjechałem, ok 1 długośc - do końcówki dwójki jechaliśmy równo tyle, że on 1 długość za mną ... przy zmianie na trójkę po prostu zaczał mnie doganiać.
    Po dwóch próbach widzę, że to auto jest zdecydowanie mocniejsze jednak czuję spory niedosyt z powodu tego, że to po prostu moc auta jest większa... jednak waga robi swoje.
    Wynik: przegrana o 0,5 auta
    jakie 1100 kg ? w dowodzie jest 1290 - przynajmniej w moim Cooperze S... Sorry ale Cooper S to małe ale ciężkie auto...

    trochę dziwne, że mu odchodziłeś na początku, ponieważ w TT mamy turbo, a Cooper jest na kompresorze i ciągnie od samego dołu na doładowaniu...

    Generalnie rzecz ujmując to Coopery S to małe diabły i się nie dziwię, że nie dałeś mu rady

  3. #3
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    ja sie pytalem o wage kierowcy - a kierowca nie byl wlascicielem wiec moze i stad ta pomylka

    mialem po prostu lepszy start ktory dobrze przeciagnalem.

    To male diably ale z chipem sadze ze juz nie bedzie mial o czym ze mna gadac
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  4. #4

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Do objechania ten miniak
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    szczerze to standarowa oska niestety nie sadze zeby mogla z mini wygrac, chyba ze kierowca w mini bylby strasznie cienki. jednak postaram sie udowodnic samemu sobie ze jestem w bledzie
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Maru,
    Na Toruńskiej trasie pare tyg temu pokazałem takiej miniówie cabrio tylny spoiler co prawda nie od zera bo jechaliśmy już ok 50km/h ale nie był to ciężki przeciwnik
    Dodam jeszcze że moją obciążał 130kilowy typ obok
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    Maru,
    Na Toruńskiej trasie pare tyg temu pokazałem takiej miniówie cabrio tylny spoiler co prawda nie od zera bo jechaliśmy już ok 50km/h ale nie był to ciężki przeciwnik
    Dodam jeszcze że moją obciążał 130kilowy typ obok
    a jestes pewien ze to S prawdziwa? pamietaj ze ty masz jednak sporo modow a ja serie. Przy zwyklym chipie zjadlbym go.

    ps. aktualizowalem pierwszy post
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150
    Maru, jak wystartowaliście w ostatnim wyścigu, jak się już zbieraliśmy z Cargo do domu, to pogoniły za wami 2 policyjne motocykle. Znaleźli Was, czy za późno się zorientowali?
    Miałem ochotę zadzwonić do Ciebie i ostrzec ale uznałem że jedyne co mogę w ten sposób osiągnąć to że skasują Cię za telefon przy uchu

    Mam prośbę, jak powiększasz listę przeciwników w pierwszym poście, to pisz datę która będzie oddzielała poszczególne bloki wyścigów łatwiej będzie zauważyć co dopisałeś i jak już zrobisz mody to będzie widać z kim się ścigałeś seryjną a z kim zmodowaną i jakie miałeś wtedy mody

  10. #10
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    Według zyczen - zmienione

    Co do tych pieskow to wlasnie wjezdzam sobie na pierwszy zakret Wirażowej z zawrotną predokscia i za soba widzę jakis motor, zwolnilem ostro(poniewaz chcialem juz dac aucie spokoj po 2,5 h scigania) i chcialem go puscic... jedziemy tak z 300m i jakos mnie nie wyprzedza - chociaz jade 40-50 km/h ... przyjrzalem sie w lusterku a tam sa 2 motory... i 2 "chyba-białe" kaski... przyjrzalem sie jeszcze dokladniej i mysle sobie "no to slicznie - ale co oni mi moga? zlapali mnie na suszarce jak przez pareset metrow jechalem ponad 100km/h czy co? dowod rej mam, jade przepisowo, lampki swieca, oc jest - niech spadaja na hamburgera"

    zwolnilem do 40 (taka jest tam dozwolona predkosc) i jak łoś jechałem przed nimi aż do ronda na żwirkach i wtedy dopiero odpuścili ;] ale widac, ze "czegos" chcieli bo się autentycznie przylepili do mnie a ja grzecznie, kierunkowskazy itd itp

    hehehe
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  11. #11
    Cytat Zamieszczone przez Maru
    a jestes pewien ze to S prawdziwa? pamietaj ze ty masz jednak sporo modow a ja serie. Przy zwyklym chipie zjadlbym go.
    dokładnie... zauważ także, że o ile to była eska cabrio, to jest cięższa o tych "parę" kilo od wersji HB...

    ja chyba jako jedyny mam tutaj jakiś punkt odniesienia, bo posiadam oba auta... seryjne TT FWD 180 i dłubane Mini FWD (innego nie było) 198...

    obiektywnie rzecz ujmując, to nie sądzę, że nawet 240 konne TT FWD jest w stanie pocisnąć 200 konne mini... seryjne Mini "eS" jedzie równo z seryjnym Nissanem 350z, a "nysa" jest RWD i ma raptem 100 koni więcej (pomijam wyższą wagę nysy)...

    Lubię TT, ale czasami można być troszkę bardziej obiektywnym (niestety co poniektóre posty na forum przypominają te z serii "mam calibrę i świat jest mój")... TT pomimo, że wyjątkowe, to i ciężkie... żeby TT naprawdę zapinało musi być nieskubnięte w okolice 300 KM i musi być w quattro... TT Artura, Admina i parę innych są tylko tego przykładem... tylko teraz niech nie zleci na mnie masa mało konstruktywnej krytyki...

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    ravestation,
    dokładnie... zauważ także, że o ile to była eska cabrio, to jest cięższa o tych "parę" kilo od wersji HB...
    Zauważ że moje też jest cabrio i waga ta sama

    180hp w coper s i 230 hp w TT przy tej samej wadze no szkoda że nie dał by rady

    a jestes pewien ze to S prawdziwa? pamietaj ze ty masz jednak sporo modow a ja serie. Przy zwyklym chipie zjadlbym go.

    Może jestem laikiem a ten esek to był trabancik po modach
    rzadko tu opisuje jakieś potyczki ze wzgledu na posty typu a może to nie był
    albo by nie mógł to nie możliwe ITD
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    eSka tzw. R53 nigdy nie miała 180 HP były wersje przed liftem 163 HP, po lifcie 170 HP, eSka Works 210-211 HP oraz Works GP 230 HP (choć na mobilach sprzedający podają 218 HP)... mowa tu o wersjach na kompresorze, który ciągnie od dołu a nie jak turbo od pewnego poziomu obrotów... najnowsza eSka tzw. R56 jest też już na turbinie...

    mój tok myślenia oraz to co widziałem podczas różnego typu potyczek wygląda tak:
    kompresor Ciągnie od dołu i na początku stwarza przewagę, której przeciwnik z Turbo nie może odrobić, bo doładowanie pojawia się o wiele później...

    popraw mnie jeśli mój tok myślenia jest zły.. rozpisałem się tak o Mini, gdyż po 1 posiadam takie auto, a po 2 jest to swego rodzaju "dziwadło", które zapierd*** i objeżdża dziwnym trafem o wiele mocniejsze fury, a ma ponoć ułomny napęd (FWD)

  14. #14
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    Hmmm, uwazam ze zuczek swoimi 225 nawet paląc mocno kapcie na starcie i tak by go zjadl - poniewaz w momencie gdy mnie zaczyna doganiac cooper - to wtedy wlasnie u zuczka wychodzi jego moc

    Jechalem z tym cooperkiem 2 razy i naprawde roznica miedzy nami nie byla duza - a majac jakies 20 KM wiecej wiem, ze juz by nie mial szans.

    Z tego co mowisz, ja nie powinienem byc w stanie ze startu go lyknac bo niby w tt turbina sie odpala pozniej ? a po co sie strzela ze sprzegla? dzieki temu startuje sie szybko i auto nie musi "wchodzic" na obroty bo turbina juz chodzi i daje moc, tylko trzeba poczekac na trakcje te 0,5 s... potem puszczajac juz leci pelna moc na opony i to w najlepszyym momencie obrotow.

    Nie wierzę, że jedzie na równi z nissanem bo może i cieżki jest nissan ale widziałem ostatnio jak szedł prawie na równi z mustangiem GT, a GT mnie łyka na ponad 2,5 długości.... a z cooperem jade rowniez prawie na rowni.

    Zreszta, co tu duzo gadac, zaraz zrobie chipa i znowu sie z tym gosciem zlapie

    mój tok myślenia oraz to co widziałem podczas różnego typu potyczek wygląda tak:
    kompresor Ciągnie od dołu i na początku stwarza przewagę, której przeciwnik z Turbo nie może odrobić, bo doładowanie pojawia się o wiele później...
    błąd ^^ bo ja na starcie sobie zrobiłem najwiekszą przewagę i to dwukrotnie..
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  15. #15
    Cytat Zamieszczone przez Maru
    błąd ^^ bo ja na starcie sobie zrobiłem najwiekszą przewagę i to dwukrotnie..
    ale ja mówię o kimś, kto ogarnia starty

    [ Dodano: 25 Wrzesień 2009, 16:32 ]
    Cytat Zamieszczone przez Maru
    Nie wierzę, że jedzie na równi z nissanem bo może i cieżki jest nissan ale widziałem ostatnio jak szedł prawie na równi z mustangiem GT, a GT mnie łyka na ponad 2,5 długości.... a z cooperem jade rowniez prawie na rowni.
    to pogadaj z Alanosem, który poza Nissanem 350zTT posiadał także Coopera S (obecnie w posiadaniu Z4M) - może jemu uwierzysz

    seryjny model objeżdża zetkę w automacie, a z manualem jedzie równo chyba do 3, początku 4 biegu... dłubany jedzie oczywiście adekwatnie inaczej

    cieszę się, że nastąpiła taka wymiana zdań, bo sam chętnie poznaje różne porównania aut...

    PS. ile seryjne 180 KM ma do setki ?

Podobne wątki

  1. audi tt 1.8 (180km) vs bmw e60 3,0d i 2,0d
    Przez alek w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 19:54
  2. Audi TT 180KM vs ... (cz. 2)
    Przez Maru w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 07:37
  3. Audi TT 180km 1.8T vs Evo
    Przez Maru w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 14:43
  4. Audi TT 180KM vs Mercedes W211 E270 180KM
    Przez Chmoora w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •