zamiast zakładać cały czas nowe tematy ujmę to w jednym.

Ja jeżdzę niebieską 180KM ośką - bez modów(jeszcze).

Take 1:

Opel Astra OPC - FWD 240 KM - z programem więc miała ok. 260 KM
Start - wyprzedziłem o 2-3 długości - przeciwnik zakotłował opony i ogólnie ostro spalił start
Przy koncówce dwójki czyli ok. 90-95 km/h konie Astry dały o sobie znać
Przy 110 mnie dogonił i zaczał mocno ochodzić

Wynik : -1,5 długości
Jak na taką różnicę mocy to jestem b. zadowolony jednak sam kierowca Astry był b. słaby.

Mini Cooper S - 170-180 KM, waga ok. 1290kg
były 2 próby - raz miałem w bagażniku ok. 100 kg - start miałem lepszy ale potem mnie złapał i pojechał tak jakby miał z 200KM.

za 2 razem (inny dzień) - miałem mniejsze obciążenie i pełen bak.
Start - ewidentnie odjechałem, ok 1 długośc - do końcówki dwójki jechaliśmy równo tyle, że on 1 długość za mną ... przy zmianie na trójkę po prostu zaczał mnie doganiać.
Po dwóch próbach widzę, że to auto jest zdecydowanie mocniejsze jednak czuję spory niedosyt z powodu tego, że to po prostu moc auta jest większa... jednak waga robi swoje.
Wynik: przegrana o 0,5 auta

Volkswagen New Beetle - 150 KM, ok. 1300 kg
Ja z pełnym bagażnikiem i pełnym bakiem więc waga ok. 1350-1400 kg

Start idealny - 2 długości przewagi .... 3...4..
Wynik - przy 5 długościach przewagi i dalszym oddalaniu się zacząłem hamować

Golf IV - 205 KM 2.8 - nie wiem jaka waga ale na pewno lżejszy od TT

Na starcie zyskałem 0,5 długości .... przy zmianie na dwójkę zyskałem kolejne 0,5 długośc - pod koniec 2 zaczął troszeczkę mnie dochodzić - przy zmianie na trójkę delikatnie mu znowu odskoczyłem jednak cisneliśmy równo..

Zakończyliśmy dopiero przy ok. 150-160km/h i był za mną o ponad 1 długość
Równy przeciwnik.

TAKE 2 - update 23.09.2009:

BMW e36 rocznik 97' 2.8L 196KM ok. 1450 kg RWD

Start mialem lepszy, zmiany biegow tez ...
Wynik: wygrana o ponad 2 długości przy 170km/h

Infinity G35 300KM ~1600kg RWD

Wystartowałem o niebo lepiej, przy dwojce zaczal delikatnie odjezdzac, to samo 3.
Wynik: -1 długość

Jak na 120 KM roznicy to ja jestem w szoku ze tak dobrze mi poszlo.

Honda CRX del Sol 160KM 1.6L ~1100 kg FWD

Lepiej wystartowałem, przy dwojce zaczal mnie dochodzic jednak za krotko trzymal biegi i mu odjechalem o 0,5 auta.

Lekkie to male coś ... niepozorne

Astra Coupe 200KM 2.0 Turbo ~1350kg FWD

Niby podobne parametry ale został po prostu rozgromiony
Wynik: +3 długosci

Take 3 - update 28.09.2009

BMW 325ci - 2005' 195KM waga ok. 1500kg
Wygrana o 4 długości

BMW e46 1998 - 190+KM waga 1300
BMW miało o niebo lepszy start, jednak przez całą resztę go doganiałem i przy 170 byliśmy na równi po czym on zaczał hamować gdy ja akurat zaczynałem już zyskiwać przewagę.
Wynik: Remis

BMW e36 190+KM waga 1300
Znowu BMW lepiej ruszylo (moj start mógł być o wiele lepszy) - jednak już przy 80 go dogoniłem i zacząłem go mocno odstawiać
Wynik: wygrana 2 długości

Audi A3 waga ok. 1150 - dłubana na ok. 210-220 KM (dolot, chip, intercooler i coś tam jeszcze), kierowała nim kobieta.
Jechaliśmy 2 razy.
1. Na starcie przyjarała opony, ja zrobiłem ok. 3 długości roznicy - jednak przy ok. 90-100 km/h zaczeła mnie z taką predkoscia doganiac, ze az sie zdziwilem - przy ok. 180 mnie dogoniła - Remis
2. Znowu o wiele lepszy start, jednak tym razem nie dałem sie dogonić - wygrana o ok. 2 długości

Z bardziej doswiadczonym kierowca dostalbym straszne lanie bo auto ladnie jezdziło

Seat Leon TFSI 200KM waga ok. 1300 rocznik chyba 2006
Start o tyle lepszy ze wystarczyl zeby utrzymac przewage do konca.
Przy 180km/h roznica byla tak mala ze jego maska byla troche za tylnia osia mojej TT
Bardzo mi się podobał ten wyścig.
Wynik: wygrana o 0,5 auta.

Dodge RAM 379 KM waga ok. 2500kg
Tak naprawdę to on się scigał z Mustangiem GT (300KM) jednak ja stanąłem za Mustangiem i ruszyłem równo z nimi. .. Mustang pofrunał a ja dogoniłem tego RAMA i jeszcze go wyprzedziłem o 2 długości
Zaliczam to do moich "osiagniec" bo wygralem chociaz miałem dużego "handy-cap'a"
Bardzo się zdziwiłem, że aż taki powolny jest... wiem, że MASA to MASA jednak prawie 400 KM to też nie tak mało...

Tak więc 1200 kg więcej + 200 KM więcej i i tak dostałby o ok. 4 długości - ciekawa sprawa jak bardzo masa przekłada się na osiągi..