Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: TYLNIE KOłA NEGATYW kupie/help

  1. #1
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481

    TYLNIE KOłA NEGATYW kupie/help

    Witam serdecznie wszystkich TT-kowców Mam maly problem który musze rozwiązać. Zastanawiam się czy posiadacze TT 225 maja regulacje kątów kół tylnich ? Jeśli w TT225 jest regulacja to może ktos ma na zbyciu owa regulacje ? chętnie bym zakupil. Mam 180Q wlasnie obniżyłem ile było można ale Kola to wyglądają /----\ z ladnym negatywem.. takim ze az mi opony zbiera. Zastanawiam się wiec czy musze kupic specjalistyczne te końcówki co trzymaja Kolo z gory … jeśli tak to sprawa oczywista wykręcam org i przerabiam aby było z regulacja chociaż wolal bym odkupic już org za rozszadna cene

    [ Dodano: 10 Wrzesień 2009, 21:41 ]
    sorrki za jakos zdjec dop co zrobilem.






  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    unsuitable, tak u nas powinno być to jest tzw. toe jest tak specjaline i nigy u nas w TT nie będzie pionowo ustawione zostało fabrycznie aby **** lepiej pokonywała zakręty - na prostej nie przeszkadza a w zakrętach tylko pomaga ale jeśli się przesadzi to można utracić zdolność hamowania a to już inna baja życze powodzenia

    pozdrawiam
    NO RISK,
    NO FUN.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Katowice
    Posty
    142
    ja też tak mam / \ usadzone koła więc chyba to normalne w
    JEST MOC

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    To jest towar deficytowy.Pozostaje sklep,badz jak wspomniales przerobka.Seryjnie chyba zaden model nie mial regulacji. http://www.neuspeed.com/data/installs/32.10.69.pdf http://www.tyrolsport.com/index.php?...id=76&parent=0

  5. #5
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    nie pomoge ale powiem szczerze ze wyglada zajebiscie jak doły ?:]
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  6. #6
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    heh. dziekuje wam za informacje.. wiec chyba raczej napewno tak zostanie heh. oponki nowe sie zapoda troszke jeszcze obnizy +zbiezność i bedzie mozna smigac

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zawieszenie w autach z quattro za tak skonstruowane że po obniżeniu tylne kola dostaja większy negatyw niż przednie , w ośkach ten problem nie występuje w takim stopniu ..

    Niestety musisz to poprawić bo będziesz zmieniał opony co 2 miesiące a dodatkowo masz mniejsza przyczepność tylnych opon .

    Niestety 180Q jak i 225Q nie maja seryjnie regulacji i żeby uporać się z tym problemem konieczna jest wymiana dolnych ramion na takie z regulacja , jeśli zajdziesz jeszcze niżej być może będziesz potrzebował i górne ..

    Chodzi o cześć która widać w linku który zamieścił marconsio
    Produkuje to min Forge , Neuspeed , CPT i jeszcze kilka firm w USA

    Ja mam u siebie coś takiego



    Wybrałem właśnie te bo pozwalają pozbyć się się pary seryjnych '' gumek '' zastępując je przegubem kulowym .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    ok. dzieki wszystkim za udzielone informacje dzisiaj sie za to zabralem.. kupilem sruby + nakretki przecialem na pol skrocilem 3cm do tego wstawilem regulacje ... i ustawilem sobie narazie na oczko.. i jest jeszcze negatyw ale taki 0,5cm wzgl dolnej czesci rantu.. na gole oko nie widac.. po wymianie opon ustawieniu wysokosci auta ustawie zbieżność pozdrawiam aha dla ciekawych operacja trwala 3h wlasnie skonczylem 2h pierwsze kolo bo to wiadomo pierwsze to takie zapoznawcze a 2gie to juz rutynowo w 1h zrobilem

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    a
    Pojemność
    brak
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez unsuitable Zobacz posta
    ok. dzieki wszystkim za udzielone informacje dzisiaj sie za to zabralem.. kupilem sruby + nakretki przecialem na pol skrocilem 3cm do tego wstawilem regulacje ... i ustawilem sobie narazie na oczko.. i jest jeszcze negatyw ale taki 0,5cm wzgl dolnej czesci rantu.. na gole oko nie widac.. po wymianie opon ustawieniu wysokosci auta ustawie zbieżność pozdrawiam aha dla ciekawych operacja trwala 3h wlasnie skonczylem 2h pierwsze kolo bo to wiadomo pierwsze to takie zapoznawcze a 2gie to juz rutynowo w 1h zrobilem
    temat juz stary, ale nie szkodzi dopytać - mam rozumieć że oryginalny tie bar przeciąłeś na pół? jakie sruby i jakie nakrętki kupiłeś, generalnie jak sie za taką operację w ogóle zabrać i czego potrzebuję.

Podobne wątki

  1. Kupię tylnie lampy usa
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 22:31
  2. Pochylone przednie koło - negatyw
    Przez matikte w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 21:28
  3. Kupie Koła na lato do TT 18" 5x100
    Przez PatrykTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 09:02
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 08:47
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 22:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •