Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 172

Wątek: Felgi - czy będą pasować?

  1. #1
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536

    Felgi - czy będą pasować?

    Przeszukałem forum - jest z milion tematow dot. felg i dystansow itp.

    Mam na ten temat małe pojęcie więc pytam:

    Jestem zaintersowany tym modelem felgi:

    http://moto.allegro.pl/item730356556...polerowan.html

    Pytanie brzmi - czemu nie wyszczegolniony jest nasz model auta wsrod aut do ktorych te felgi pasuja?

    Co musialbym dokupic zeby pasowaly? jakies dystanse zmieniajace rozstawienie srob na te 5x112 ?
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  2. #2
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    http://moto.allegro.pl/item732384732..._17_5x100.html
    mowisz masz fajne kola, ale chyba w 18' dopiero by sie godnie prezentowaly...
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  3. #3
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    hehe dzieki. przegladalem wiele tych aukcji i wszystkie te modele mialy tamten rozstaw srub - zasugerowalem sie tym i wydedukowalem ze sa produkowane tylko w takiej konfiguracji

    z drugiej strony - zakladajac ze bylyby tylko takie jak pokazalem w pierwszym poscie - to co nalezalo dokupic zeby mozna bylo je zalozyc do tt? do tego m.in. sluza wlasnie te dystanse ? bo czytalem inny topic w ktorym byla mowa o problemach z montowaniem dystansow i takie pytanko mi sie nasunelo ..

    bo zrozumialem ze sluza do uatrakcyjnienia wyglada samochodu, lepszemu wchodzeniu w zakrety i wlasnie do zmiany rozstawien srub

    [ Dodano: 11 Wrzesień 2009, 00:08 ]
    co do 18 to za duzo sie naczytalem o problemach z nimi.. a i tak uwazam ze 17" bedzie wygladac zajebiscie
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  4. #4
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    Co do dystansow to tak jak mowisz istnieje tez mozliwosc zmianu roztawu srub, ale czy jest to super rozwiazanie to nie powiedzial bym (moze sie myle)
    Jak zalozysz takie 17' to koniecznie daj zdjęcia
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  5. #5

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2007
    Kolor
    BLACK
    Posty
    134
    Fela ładna , tylko jest to replika z ITALY , gnie się to jad drut. Jest to bardzo mięki stop i nie polecam tych podrubek .

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Katowice
    Posty
    142
    ja tam śmigam na 19" i jak na razie jest ok
    JEST MOC

  7. #7
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    Cytat Zamieszczone przez LOKOS
    Fela ładna , tylko jest to replika z ITALY , gnie się to jad drut. Jest to bardzo mięki stop i nie polecam tych podrubek .
    hmmm i co mi w takim przypadku pozostaje ? szukac jeszcze bardziej "oryginalnych" ?
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Maru - szukaj felg znanych firm, takich jak OZ, RIAL, RH, BBS, INTRA itp. - taki felgi nawet po 10 latach są mniej pogięte niż chińskie po jednym sezonie.

    Lepiej kupić używki a porządny model, niż tanie gówno... bo za chwile będziesz czuł na kierownicy wibracje od pokrzywienia.

    Co do zmiany rozstawu śub z 5x112 na 5x100 - można tego dokonać poprzez specjalne dystanse, ale !

    1. taki dystans ma zazwyczaj minimum 25mm grubości i trzeba wtedy patrzeć na ET felgi
    2. Nie radzę kupować jakiś no name. Oryginał RH albo H&R komplet ( 4 sztuki) nowy kosztuje około 1000zł. Używkę można kupić za ok 500zł ale to dość deficytowy towar.

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Mam na oku fajne felgi ale rozstaw jest 5x112. Gdzie można kupić dystanse zmieniające rozstaw śrub na 5x100? Czy takie dystanse są w 100% bezpieczne? W ogóle jak ten dystans działa bo przecież nie wszystkie śruby trafiają w oryginalne otwory.
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #10
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Dystanse do kupienia na allegro, mozna tez zlecic do zrobienia w jakims fachowym zakladzie,
    Polega to na tym, ze dystans ma wywiercone 10 otworow jedne z rozstawem na 5x100 a drugie na np 5x112, ktore sa nagwintowane, Przykrecasz do piasty rozstawem 5x100 a felgi przykrecasz do otworow 5x112
    Warunkiem jest zeby dystans mial min okolo 20mm bo inaczej kolo moze odpasc ;p

  11. #11
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    ja bym sie bal na takim dystansie jechac,,, nie wiem jak inni koledzy,,, jakos nie maił bym zaufania jechac powyzej 150

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak jest dobry i solidny dystans to nie ma się o co martwić .

    Działają tak jak kolega napisał lub w 2-giej opcji dystans posiada szpilki w rozstawie docelowym ( koła mocujemy nakrętkami ) i jest przykręcany do piasty za pomocą specjalnych wykorzystując otwory normalnie używane do mocowania felgi .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak to wygląda:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    te lato to już 3 sezon gdzie bedę na nich latał...mało tego sam je obmyślałem i zaprojektowałem i jakoś się w cale nie boję stalowa felga ma współczynnik bezpieczeństwa pewnie z 10x a moje dystanse mają jeszcze 2.5x tyle co stalówki i nie jest to jakaś miękka stal tylko 40hm więc prędzej felgi połamię niż te dystanse:P aluminiowe to już troszkę inna bajka i zastosowanie takiego cienkiego dystansu jak 16.2 było by niemożliwe:P

  14. #14
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Dystanse do kupienia na allegro, mozna tez zlecic do zrobienia w jakims fachowym zakladzie,
    Polega to na tym, ze dystans ma wywiercone 10 otworow jedne z rozstawem na 5x100 a drugie na np 5x112, ktore sa nagwintowane, Przykrecasz do piasty rozstawem 5x100 a felgi przykrecasz do otworow 5x112
    Warunkiem jest zeby dystans mial min okolo 20mm bo inaczej kolo moze odpasc ;p
    Sądziłem, że może ze 2 chociaż śruby przelatują przez dystans a tutaj widzę, że żadna troche kurcze to niebezpieczne może być.
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    taki dystans musi zachować osiowość z piastą a różnica promieniu to 6mm więc geometrycznie nie jest możliwe aby otwory się pokrywały bo auto jechało by jak na jajkach :P

Podobne wątki

  1. Czy takie felgi będą pasować ?
    Przez Kobierzyn w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-05-2017, 20:52
  2. Używane graty , czy będą pasować ?
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 08:11
  3. Alufelgi RS4 18, czy te konkretnie będą pasować?
    Przez Cubanito w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 16:32
  4. Czy te felaski będą ok ??
    Przez xylo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 10:15
  5. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 11:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •