Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 68

Wątek: Tykanie w silniku - napinacz

  1. #31
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    powiem tak, za łancuszek zapłacisz 80zł , za napinacz się dogadamy jeśli masz troszkę czasu (pojadę z nim jednak na strojenie) i jest on fabrycznie nowy i razem z tym ściągaczem itp , do tego dokupujesz uszczelkę pod pokrywę zaworową i pod napinacz i lepiej to wszystko pozmieniaj bo nie jest to wiele roboty(jeśli komuś turbo nie przeszkadza jak u mnie hehe) i będziesz miał spokój bo z tymi napinaczami to już kiedyś gościu do mnie dzwonił że aż mu pokrywę zaworową wytarło na wylot i silnik się prawie zapalił od oleju:P więc to niema żartów z tym :P

  2. #32
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Hm dziwne to jest własnie , bo u mnie klekotu nigdy nie miałem. Druga sprawa że klekot i te filmiki to własnie z tego co zauważyłem to dotycza silnikow z napinaczem elektrycznym do silnikow ze zmiennymi fazami, a ja mam zwykly napinacz - może te zwykle napinacze nie klekoczą jak padną tylko szumia i łancuch rzęzi. ?

    Jest taki sam dźwięk jeśli padnie taki czy taki napinacz . W napinaczu '' elektrycznym '' elektryka nie odpowiada za napięcie łańcuszka tylko za zmianę położenia wałka .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #33
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Skoro dzwiek jest taki sam to na filmiku z youtuba napinacz raczej jest sprawny bo nie klekota tylko rzęzi , chrobota i szeleści.
    Audi A4 1.8T Cam Chain Tensioner (CCT) Failing? - YouTube

    A tak to u mnie słychać
    1.8T dziwne chrobotanie szelest na cieplym silniku- napinacz lancuszka wałkow rozrzadu ? - YouTube

    na Racingforum jeden z userów mowił że u niego w AJQ (to samo co moje AQA) wytarł sie wałek wydechowy i tez mu podobnie szelescilo. puszczal mu sie dodatkowo lekko olej na 'kole pasowym' walka rozrzadu - widac bylo jak sciaglo sie oslone plastikowa rozrzadu. U mnie tez delikatnie widac ze saczy sie tam olej. Wiec moze walek mam wytarty a nie napinacz do wymiany ? Bylem u kilku mechanikow ale stwierdzili ze nie wiedza co to.....eh...

    Co myślicie ?

  4. #34
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Trzeba podnieść pokrywe zaworów i dokładnie prześwietlić klawiature i rozrząd, bo jeszcze pewnie usłyszysz kilka wersji możliwości, powiem ci że ja u siebie też dosłu****e się takiego dziwnego szeleszczenia, jak by łożysko ale w okolicach drugiego cylindra i tylko na gorącym silniku, ale na wiosnę będe zakuwał motor, więc wszystko dokładnie przebadam i powymieniam, nawet profilaktycznie, że by w przyszłości nie mieć stresu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #35
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    ZUCZEK - a to szeleszcznie słyszysz cały czas na rozgrzanym w każdym zakresie obrotów czy tylko na jak dodasz gazu w okolice 1300-1800rpm ?
    Gadałem z tym gościem z racingforum. On twierdzi że jak mu walek sie wytarl to inny byl szelest i cały czas , mowi ze to co mam to jest szeleszczenie lancuszka i napinacza wałków rozrzadu, na ile przepowiednia sie sprawdzi to sie okaze. Musze powoli zbierac graty do kupy zdjac dekiel i bede wiedzial.

    Ty też daj znać jak zdiagnozujesz przy swoim.

  6. #36
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czytałem temat i też zaczynam myśleć że to może być na wałku, łożyskowanie itp. u mnie słychać dziwny dzwiek najgłośniej na wolnych, im wyższe obroty tym ciszej, ale nic nie poci, nie wycieka, tak jak mówie czapeczke trzeba zdjąc i obadać, ty pewnie szybciej to zrobisz, bo ja planuje pracę na przyszły rok dopiero.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #37

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    HaHa z nudów obadałem silnik sobie i chyba stwierdzam, że też pasuje mi wymienić łańcuszek z napinaczem.
    Czy jest jakaś granica wytrzymałości łańcuszka? Tzn czy audi przewidziało jakiś okres serwisowy tego czegoś.

  8. #38
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Na jakiej podstawie stwierdziłeś że pasowało by zmienić lancuszek z napinaczem ? chrobota ?Opisz objawy bo ja sie wacham czy robic czy nie, jedni mowia tak drudzy inaczej.

  9. #39

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Czasem coś w okolicach 3-4 tys zachrobota ale nie zawsze. Raz jest, a na następny dzień cisza. Wczoraj np coś słyszałem lecz dziś cisza jak makiem zasiał.

  10. #40

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    Chciałbym zabrać sie do wymiany napinacza z łańcuszkiem i mam takie pytania czy ten jest odpowiedni?http://allegro.pl/rozrzad-lancuch-na...930497973.html Czy ten przyrzad jest potrzebny do wymiany? http://allegro.pl/uchwyt-napinacza-l...897768642.html. Z tego co widze sa 2 rodzaje napinacza który jest odpowiedni do mojego modelu?
    AJQ 1999 rok .

    Pozdrawiam

  11. #41
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie jest odpowiedni, szukaj do silników bez fazatora rozrządu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #42
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o części to nic nie jestem w stanie powiedzieć no na aukcji jest napisane tylko że niemieckiej firmy i w sumie nie wiadomo co to za firma i czy to produkuje czy tylko przepakowuje zakupioną hurtowo chińszczyznę do swoich opakowań ( mnóstwo firm z dolnej półki tak robi ) .

    Jeśli chodzi o to narzędzie to zawsze przychodzi z nowym napinaczem , przynajmniej jeśli chodzi o oryginalny napinacz lub wysokiej jakości zamiennik ...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #43

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    Czyli ten ?ŁAŃCUCH NAPINACZ ROZRZĄD 1.8 1.8T AUDI SEAT VW (2922498097) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . No niestety przeszukałem sporo aukcji i nigdzie nie piszą o tym kluczu w zestawie.Orientuje się może ktoś ceny w Aso? Jak się domyślam ten klucz ściska napinacz żeby się nie rozpadło podczas demontażu.

  14. #44
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    z doswiadcze ia wystarczy spiac trytytką i wystarczy do momtażu.
    przy mapimaczu zazwyczaj klucz jest w zestawie.

  15. #45
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    U Pawła jest moj na sprzedanie ale on pod zmienne fazy chyba - nówka sztuka, nie wiem czy będzie się nadawał

Podobne wątki

  1. napinacz łańcuszków rozrządu
    Przez piotrek_1221 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-07-2016, 20:09
  2. Napinacz łańcucha rozrządu
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 02:18
  3. Tykanie po wyłączeniu kierukowkazów
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 19:31
  4. Napinacz łańcucha rozrządu.
    Przez w3s w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 09:06
  5. Napinacz
    Przez Gotti w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2003, 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •