Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 68

Wątek: Tykanie w silniku - napinacz

  1. #16
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ok więc dla wiadomości nie zorientowanych kompletnie w temacie :

    Napisałem że warto przy okazji zrobić rozrząd bo przy tej robocie i tak trzeba ściągać pasek rozrządu i wyciągać wałki tak więc jeśli rozrząd nie jest nowy lub ma niewiadomy przebieg to przy wymianie łańcuszka i napinacza warto wymienić i rozrząd .

    Jak już jesteśmy przy tym co można zrobić przy okazji to poleciłbym jeszcze uszczelniacze wałków .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no i koniecznie nowy łańcuszek...koszt to 8 dyszek:P

  3. #18
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Tak właśnie zamierzam zrobić. Nowy łańcuszek i nowy napinacz. Bo koszt prawie żaden a każdy kto przyjdzie kupować będzie mówił że motor się kończy.

  4. #19
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Panowie zapytam może ktoś się orientuje

    Taki dzwięk http://www.youtube.com/watch?v=PZoESTsHOQU

    To bedzie napinacz łańcuszka wałków czy może napinacz paska rozrządu.
    Mam identyczny dzwięk w swoim 1.8T , przy obrotach 1300-1700 , tylko w tym zakresie i tylko na cieplym silniku. Na zimnym nigdy nie szeleszczy.

    Szukałem dużo na forum i chyba napinacz paska rozrządu nawala ? Miał ktoś taki problem ? Co wymienić żeby przestało szumieć ?

  5. #20

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Problem z napinaczem u mnie objawiał sie zaraz po odpaleniu, a następnie podobnie jak na tym filniku jak juz napinacz/nastawnik rozrządu padł całkowicie:
    http://www.youtube.com/watch?v=ssK0h...eature=related

  6. #21
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    piotrdul- na filmiku ktory pokazałeś to mi to bardziej pasuje na napinacz lancuszka wałków , a ja mówie o napinaczu PASKA rozrządu. Z tego co czytałem na forum to takie rzęrzenie /szumienie jak na filmiku ktory wkleiłem to podobno napinacz Paska rozrządu ? Ale chcialbym sie upewnić. Bo to klekotanie jak na filmiku ktory zamieściles to raczej padl napinacz Łańcucha wałków.

  7. #22
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    piotrdul- na filmiku ktory pokazałeś to mi to bardziej pasuje na napinacz lancuszka wałków , a ja mówie o napinaczu PASKA rozrządu. Z tego co czytałem na forum to takie rzęrzenie /szumienie jak na filmiku ktory wkleiłem to podobno napinacz Paska rozrządu ? Ale chcialbym sie upewnić. Bo to klekotanie jak na filmiku ktory zamieściles to raczej padl napinacz Łańcucha wałków.
    to co ty wkleiles to jak sam tytul filmika mowi to padajacy napinacz lancuszka
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 12-11-2011 o 12:13

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w razie jak był by potrzebny taki napinacz to mam taki na sprzedanie

  9. #24

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Zgadza się, chodziło mi nastawnik rozrządu.
    Co do napinacza paska rozrządu, to tak się chyba nie uda stwierdzic co jest problemem bez rozebrania tego. Pasek ma rolkę napinacza oraz małą podpierającą (o mnie właśnie ta była głośna), do tego wszystkiego może byc jeszcze łożysko w pompie wody.
    Tak więc to jak wróżenie z fusów, bo wszystkie te elementy są praktycznie w tym samym miejscu a do tego pod osłoną.
    U mnie jak sie okazało po zdjeciu paska klinowego, łożyska w alternatorze też do wymiany. Ale to akurat łatwo sprawdzi przez zdjęcie paska klinowego i odpalenie silnika.

    Pozdrawiam

  10. #25
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    to co ty wkleiles to jak sam tytul filmika mowi to padajacy napinacz lancuszka
    Nie do konca bo jest pytajnik w temacie i opisie. Ten gośc tylko przypuszcza że to jest napinacz łańcuszka padniety.

    Dzis przysłuchałem się jeszcze raz jak to brzmi i u mnie brzmi identycznie jak u tego gościa na filmiku co wkleiłem. Dochodzi właśnie z tylnej częsci pokrywy , tak jakby z wałka rozrządu tego z tyłu , dzwięk wydaje sie mocniejszy przy prawej stronie czyli od łancuszka i napinacza łancuszka wałków, natomiast całkiem dobrze go też słychać przy samym kole 'pasowym' napedzajacym paskiem wałek wydechowy rozrzadu.

    Tutaj gość miał problem http://www.youtube.com/watch?v=jlgROYJSLrc i okazało sie że padniety miał napinacz paska rozrzadu. Choc objawy podobne jak u mnie bo pisze że na rozgrzanym tylko i obroty ok 1400. Gość mówi że moża sprawdzić napinacz - ma mocno trzymac - stary u niego wogole nie trzymal/nie napinał paska, a nowy bardzo mocno napina.

    Natomiast jednak jak sie przysłuchałem lepiej to ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=PZoESTsHOQU najlepiej oddaje odgłos w moim silniku. U mnie brzmi to identycznie.

    Sprawdzałem też napinacz paska rozrzadu i baardzo mocno trzyma i nie drga w czasie pracy. Wiec to nie bedzie raczej napinacz paska rozrzadu u mnie tylko cos pod pokrywą.

    Zciągnałem też pokrywe paska rozrzadu i wyglada na to że to rzężenie nie dochodzi z napinacza PASKA rozrządu, , tam zdaje się wszystko pracować cicho. Natomiast najwięcej zdaje się szeleścić pod pokrywą zaworową. Natomiast nigdy nie miałem przypadku żeby auto klekotało jak diesel na zamieszczonym filmiku przez kolege piotrdul. No ale skoro szeleszczy pod pokrywa zaworową to co to może być padniete ? Napinacz jednak ? Czy może coś innego ?

    Pytanie - jeszcze mam takie - czy jest taka możliwość że to szeleści łożysko tego koła pasowego na wałku rozrządu ? Bo tam też wydaje się że słychać ten dzwięk. I czy to jest poważna sprawa w sensie naprawy ?

    Pawel-2005 - masz napinacz który do sprzedania ? Łancuszka rozrzadu ? Ten zwykły czy elektrycznie sterowany ? Bo u mnie jest ten zwykły.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 12-11-2011 o 13:45

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ten zwykły...odnośnie nasłuchiwania to polecam śrubokręt przytknąc do ucha i posłuchac:P

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    gregor10 odsłuchaj dokładnie z której części silnika dochodzi ten dźwięk . Czytałem o przypadku kiedy ktoś 3 razy wymieniał napinacz łańcuszka a okazałe sie że był to jednak napinacz paska rozrządy który na dodatek ledwie co już napinał ten pasek .
    Długii śrubokręt , ostrym miejscem przykładasz do pokrywy zaworów rękojeść z zaciśniętą dookoła dłonią przykładasz mocno do ucha i obsłu****esz ''pacjenta'' .

    Nikt ci na 100% tutaj nie powioe nbie oglądając auta









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Arttur - wiem że na 100% nigdy przez internet się nie dowiem, wymieniłem już dużo rzeczy , aczkolwiek na diagnozie nigdy się nie walnąłem - raz tylko - jak wymieniłem na pałe przepływke nie diagnozując jej vagiem , tak to internet + dużo czytania + vag i diagnoza zawsze była prawidłowa. Natomiast z tym szumem mam problem i nikt narazie nie pomógł i mam problem.

    Śrubokręt przykładałem jednak powiem Ci że to nie jest klasyczne stukanie , pukanie , tylko taki szelest i nie przenosi się on na śrubokret bo probowałem tej metody, trzymam przy uchu , prawie wkladam go a i tak szelest z pod pokrywy zaworów przebija sie przez to i zagłusza reszte. Jak zdjąłem plastik osłony rozrządu to tam wydaje się wszystko cicho pracować , a już po pokrywą to szeleszczy niemilosiernie, najwięcej po prawej stronie i w tylnej częsci , troche mniej szeleści ten w tylnej czesci pokrywy ale po lewej stronie przy kole pasowym walka wydechowego - tak jakby łożysko wałka wydechowego etc. ALe najwiecej tego dzwieku wydobywa sie z prawej strony pokrywy zaworow.


    Paweł - napisz mi na Pw ile za ten napinacz (on jest w komplecie z tym narzedziem/plastikiem do sciagnia racja ?) jaka firma i gdzie dokupic tanio i dobre fanty do tego zeby miec cały komplet na wymiane - czyli łancuch + uszczelki dekla+swiec + napinacza lancuszka.

    Znacie kto we Wrocławiu dałby rade ocenic co mam do wymiany ? Jakis ograniety klubowicz może ?

  14. #29

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Jesli chodzi o klekotanie napinacza łańcuszka, to umnie gdy padł było już tak głośne jakby tłoki pukały w pokrywę (zjechałem wtedy do domu na lawecie). Wcześniej tylko przez dwie sekundy bezpośrednio po odpaleniu.

  15. #30
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Hm dziwne to jest własnie , bo u mnie klekotu nigdy nie miałem. Druga sprawa że klekot i te filmiki to własnie z tego co zauważyłem to dotycza silnikow z napinaczem elektrycznym do silnikow ze zmiennymi fazami, a ja mam zwykly napinacz - może te zwykle napinacze nie klekoczą jak padną tylko szumia i łancuch rzęzi. ?


    BTW
    dla przyjemności: Audi TT 1.8T 225HP quatTro

Podobne wątki

  1. napinacz łańcuszków rozrządu
    Przez piotrek_1221 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-07-2016, 20:09
  2. Napinacz łańcucha rozrządu
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 02:18
  3. Tykanie po wyłączeniu kierukowkazów
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 19:31
  4. Napinacz łańcucha rozrządu.
    Przez w3s w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 09:06
  5. Napinacz
    Przez Gotti w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2003, 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •