Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Wątek: Dlaczego włącza się lampka ABS i ESP?

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29

    Dlaczego włącza się lampka ABS i ESP?

    Witam Panów,

    Jak wiecie jestem właścicielką TT-etki od 2 tygodni i chcę doprowadzić auto do stanu idealnego pod względem technicznym. Wymieniłam w sobotę w serwisie Audi czujnik poziomowania świateł. Miałam też problem z tym, że przy ostrym hamowaniu włączała się lamka ABS i chwilę później lampka ESP. Pan z serwisu powiedział, że muszę wymienić czujnik stopu, żeby zlikwidować problem. I tak też zrobiłam. Wyjechałam z serwisu "biedniejsza" o 500 zł. Niestety problem nie zniknął. Nadal przy ostrym hamowaniu, a także przy mocniejszym "pociśnięciu" (tzn. przy przeciągnięciu auta na wyższych obrotach) włącza się lamka ABS, a potem lamka ESP na wyświetlaczu. Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?

    Dzięki za ponmoc!

    [ Dodano: 24 Sierpień 2009, 12:05 ]
    Dodam, że trzeba wyłączyć silnik, żeby lampki zgasły.

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez Nikoretka
    Pan z serwisu powiedział, że muszę wymienić czujnik stopu, żeby zlikwidować problem. I tak też zrobiłam. Wyjechałam z serwisu "biedniejsza" o 500 zł.
    Czujnik stopu Vag kosztuje 38 zł,ale Cię skasowali.Przeskanuj auto,pozostają jeszcze czujniki ABS,ESP

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29
    Czujnik stopu kosztuje 80 zł (z groszami), czujnik poziomowania świateł przedni lewy kosztuje 298 zł, do tego dochodzi robocizna 120 zł... w sumie 500 zł.

    Auto było skanowane VAG-iem. Nie ma już żadnych błędów. Wcześniej był tylko błąd czujnika poziomowania świateł. Także na VAG-u jest czyściutko!!!

  4. #4
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Nikoretka, , jakie mailas objawy, ze akurat Ci czujnik wymieniali..?? Opadly Ci swiatla,czy tylko VAG diagnoza..??

    czujniki sa dwa: PLewy i Tprawy, do tego silniczek sterujacy kloszem i inne gadzety elektroniczne.

    =========
    Vorspung durch Technik

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29
    Był błąd na VAG-u i auto po włączeniu silnika nie poziomowało świateł. Silniczki są dwa - były sprawdzane i były ok, do wymiany był tylko czujnik przedni lewy (tylny był ok).

  6. #6
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez Nikoretka
    Był błąd na VAG-u i auto po włączeniu silnika nie poziomowało świateł. Silniczki są dwa - były sprawdzane i były ok, do wymiany był tylko czujnik przedni lewy (tylny był ok).
    dzieki Nikoretka za info.
    podjade i pogadam z serwisowcami, chyba ze ktos zna cos procz ASO w ok. Wroclawia, co mogli by mi naprawic.?? bo problem z autopoziomowaniem tez mnie dotknal

    Co do ESP/ABS.. nie pomoge.. przykro.. trzymam kciuki i wierze w kolegow

    =========
    Vorspung durch Technik

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29
    To ja życzę powodzenia, żeby się okazało, że do wymiany jest też jedynie czujnik samopoziomowania świateł z przodu, bo ten z tyłu też kosztuje 298 zł...

  8. #8
    Awatar amberdiva
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    99
    Kolor
    perła
    Posty
    85
    Słuchajcie, wygląda na to, że co ASO, to inna diagnoza. Podczas pierwszych oględzin mojego autka w Audi Centrum Wrocław również stwierdzono, że xenony nie poziomują się po uruchomieniu samochodu - na miejscu wymienili mi tzw. zespół regulacji ustawienia świateł. Mam przed oczami wyciąg z ETKi, nr oryginału 8NO 941 285, a koszt to 121,48 pln netto...
    Fear nothing. Risk everything.

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29
    Fachowcem nie jestem, ale to, co Tobie wymienili to nie był czujnik poziomowania świateł, bo czujnik ma inny numer katalogowy (nie mam niestety przy sobie tej kartki z serwisu, bo na niej na pewno był nr katalogowy).
    Tak jak wcześniej napisał Emy na samopoziomowanie świateł składają się dwa czujniki (jeden z przodu, drugi z tyłu), dwa silniczki (które znajdują się pod maską) i "inne gadżety elektroniczne"...

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Kielce
    Posty
    39
    Ja mam to samo w Passacie ze przy ostrzrejszym hamowaniu gdzie włącza ABS lub ruszaniu gdzie włacza sie ESP zaswieca obie kontrolki i swieca caly czas dopuki sie nie zgasi samochodu po ponownym zapaleniu jest ok i znów hamowanie czy cos i swieca obie...

    jeszcze nie wiem co to bo nie bylem z tym u mechanika...
    ..::Srebrny-najpiękniejszy i jedyny słuszny kolor::..

  11. #11
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    kiedys pisalem.. ze jechalem dosc dlugo na wylaczonym ESP... po kilku godzinach chcialem wlaczyc.. i sie nie dalo!!!

    Dopiero wylaczenie sinika i ponowne wlaczenie spowodowalo, ze ESP dalo sie wlaczyc.. wylaczyc.

    Diagnoza na forum: oznaki padania czujnika ABS, choc z tego co wiem, jeden z grugim maja wiele wspolnego.
    Niech ktos poprawi jesli sie myle..

    amberdiva, ale naprawili Ci to..?? bo ja tez z Wrocka.. wiec.. moze pora sie wybrac do nich)

    =========
    Vorspung durch Technik

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29
    Ale na VAG-u żaden błąd ABS ani ESP nie wyskakuje... a wydaje mi się, że gdyby coś było nie tak, to wyskakiwałby błąd ABS z dopiskiem "sporadycznie", prawda...?

  13. #13
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    ESP kontrloka wlaczy Ci sie jak auto traci przyczepnosc.. Nie podejrzewam, zeby na asfalcie bylo tak latwo auto doporwadzic do tkiego stanu.

    VAG swoje.. kontrolki swoje..


    Nikoretka, to nic nowego co powiem.. jesli auto nie gasnie.. nie dlawi sie.. jezdz dalej

    =========
    Vorspung durch Technik

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29
    Super rada!!!
    Korzystam z niej cały czas... ale jakby ktoś jednak wiedział, dlaczego tak się dzieje, to chętnie posłucham i się dowiem!

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nikoretka,
    Problem który masz będzie ciężko zdiagnozować telepatycznie można snuć nieskończone hipotezy
    Na jakiej podstawie pan w ASO wymienił ci ten czujnik wyskoczył błąd na VAG jak tak to jaki
    Jezeli nic się nie zmienilo to powinien znowu wyskoczyć chyba że była to kolejna hipoteza fachowca z ASO
    Trzeba ponownie przeskanować całe auto dokładnie nie tylko elementy ( brakes) jakoś nie chce mi się wierzyć że na zegarach wywala błąd a na kompie jest czysto, bo według mnie to może być problem nie w samych czujnikach a w ich połączeniach i chwilowych przerwach w instalacji, ale i w takich przypadkach zostaje ślad w kompie choć nie zawsze
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 21:28
  2. Co to za lampka i co ona oznacza ?
    Przez gigo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 11:34
  3. lampa ksenonowa raz się włącza a raz nie...
    Przez Ariel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 22:02
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •