Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 41 z 41

Wątek: Ile kasy pochłoneły Wam TT-ki

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mając w stajni drugie auto klasy premium, powiem jedno, utrzymanie TT mk1 jest dla mnie śmiesznie niskie, awaryjność praktycznie zerowa, uważam że jest to jedno z ostatnich tak dobrze wykonanych aut .Po zza tym Vag. jakie auta mają taką diagnozę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    jak dla mnie pojecie 'pochlonely' potrzebowaloby doprecyzowania, wszystko zalezy od tego, co autor mial na mysli,
    bo utrzymanie auta to moim zdaniem jedno - wymiany serwisowe, usterki + wymiany typu "nadgorliwosc"
    a dopieszczanie i doinwestowywanie to drugie i kompletnie odmienne zagadnienie
    Oczywiście , zgadzam się całkowicie
    U mnie 90% kosztów to tuning i inne modyfikacje oraz dopieszczanie .
    W sumie nie mam odczucia że jakoś dużo wydałem na same naprawy bo nie przypominam sobie żadnych awarii .
    Być może wynika to z faktu że że często coś wymieniam na lepsze przy okazji innych modyfikacji .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #33
    Awatar sveden76
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    142
    witam,

    po zakupie pod koniec lutego szybko przyszedl czas na serwis :

    olej, filtry(powietrza , paliwa , kabinowy i olejowy) , rozrzad , plyn chlodzacy czujnik temperatury x2 , termostat x2 .....robocizna miala byc za 160 fuli , ale niezdarnosc polskiego mechanika i koszty wyzsza....ponad 200 fuli,...+ czesci (tez okolo 200 fuli).....do tego ostatnio po odkreceniu pokrywy zobaczylem ze podczas tak niezdarnej wymiany termostatu polamali mi ten plastiowa rurke do bagnetu od oleju- i tak na marginesie jest to wymienne????

    poza tym ustawienie zbierznosci okolo 25 fuli , plus oponki....chyba nie ma takiej tragedii....

    pozdrawiam

  4. #34
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    A w mojej TT w sumie nie psuję się nic i sam wymyślam co można wymienić . Na dzień dzisiejszy wymieniłem w niej wszystkie filtry na mann-a oraz knechta to jakieś śmieszne koszta plus olej oraz końcówki drążków kierowniczych firmy meyle hd z 4 letnią gwarancją wczoraj zamówiłem sobie tylne tuleje przednich wahaczy również firmy meyle ( bardzo polecam tą firme) plus sworznie wahaczy tej samej firmy to jedyne rzeczy które do tej pory wymieniłem łączny koszt to ok 700zł jak dla mnie to śmiech na sali hehe jak dla mnie super autooo

  5. #35
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez sveden76 Zobacz posta
    podczas tak niezdarnej wymiany termostatu polamali mi ten plastiowa rurke do bagnetu od oleju- i tak na marginesie jest to wymienne????
    tak ten plastik jest wymienny. Jest na wcisk. W calej wymianie tylko zdjecie starego moze byc meczace, bo siedzi dosc mocno.
    Numer czesci: 06a 103 668B
    ORI w ASO PL jakies 30-40 zl, zamienniki za ok 20 zl

    "Love Them BOTH" - M.

  6. #36

    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Taa tyle, że żadna część nie oryginalna a zamienniki.
    jasne a silnik zalany olej slonecznikowym

  7. #37
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a tą rurkę ze 2-3 lata temu zapłacilem 14zł w aso byłem w szoku ...

  8. #38
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    od marca 2012 około 10 tyś złotych. Mechanicznie praktycznie wszystko nowe.

  9. #39
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez palek Zobacz posta
    wiadomo, ze audi tt to nie skoda octavia.To jest auto typu performance.Licza sie osiagi,przyjemnosc z jazdy a do tego trzeba auto serwisowac poprawiac utrzymywac na dobrym poziomie technicznym.To jest zabawka za która trzeba placic no ale jest to auto drogie wiec kto sie decyduje na zakup to nie powinien miec raczej problemow z portfelem...jak ktos nie ma kasy to niech se kupi stara fabie albo felicie a nie tt.Trzeba dokładac jak w kazdym wozie który ma juz swój przebieg a jak sobie kupisz nowa to nie bedziesz dokładał.\proste.Pozdro.
    Nie do końca tak jest co widać po kupujących MK1, gdzie lawinowo przybyło "nowych" szukających TT najlepiej do 18K. Zakres cenowy jest już taki, że sobie na raty mogą ludzie wziąć itp. co się kończy tym, że ludzie się zastanawiają nad montażem gazu lub szukają później części byleby jak najtańsze. Jak na razie MK2 wg mnie jest jeszcze autem gdzie raczej nikt nie kupuje "takiego" auta za 100 czy więcej tys na raty.

  10. #40
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Nie do końca tak jest co widać po kupujących MK1, gdzie lawinowo przybyło "nowych" szukających TT najlepiej do 18K. Zakres cenowy jest już taki, że sobie na raty mogą ludzie wziąć itp. co się kończy tym, że ludzie się zastanawiają nad montażem gazu lub szukają później części byleby jak najtańsze. Jak na razie MK2 wg mnie jest jeszcze autem gdzie raczej nikt nie kupuje "takiego" auta za 100 czy więcej tys na raty.

    auta w cenie 50tyś w zwyż bardzo często są na raty. Ludzie szukają TT za 18 tyś bo chcą mieć auto , które wygląda na więcej warte i przykuwa uwagę. Niestety MK1 w takim przedziale cenowym jest coraz więcej. Niestety nabywcy nie liczą się, że takie auto jest dosyć drogie w utrzymaniu.

  11. #41

    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    Cytat Zamieszczone przez ziembol89 Zobacz posta
    A w mojej TT w sumie nie psuję się nic i sam wymyślam co można wymienić . Na dzień dzisiejszy wymieniłem w niej wszystkie filtry na mann-a oraz knechta to jakieś śmieszne koszta plus olej oraz końcówki drążków kierowniczych firmy meyle hd z 4 letnią gwarancją wczoraj zamówiłem sobie tylne tuleje przednich wahaczy również firmy meyle ( bardzo polecam tą firme) plus sworznie wahaczy tej samej firmy to jedyne rzeczy które do tej pory wymieniłem łączny koszt to ok 700zł jak dla mnie to śmiech na sali hehe jak dla mnie super autooo
    mnie tez ceny czesci do TT po omedze mv6 milo zaskoczyly. taniocha

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:39 11-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    auta w cenie 50tyś w zwyż bardzo często są na raty. Ludzie szukają TT za 18 tyś bo chcą mieć auto , które wygląda na więcej warte i przykuwa uwagę. Niestety MK1 w takim przedziale cenowym jest coraz więcej. Niestety nabywcy nie liczą się, że takie auto jest dosyć drogie w utrzymaniu.
    jak wiesz od kogo kupujesz to nie masz problemu
    ja kupilem od firmy na firme z cala historia i jest ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •