Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Wątpliwość

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    45

    Wątpliwość

    Witam,
    jestem nowy na forum oraz świeżym posiadaczem Audi TT 1,8T 180 KM. Mam do Was pytanie czy też tak macie, otóż jak ruszam ostro i cisnę do 6 tyś. obrotów i szybko zmieniam bieg na drugi i dalej ostro cisnę gaz to tak jakby na początku, zaraz po zmianie biegu na drugi samochód słabł. Czy jest to normalne? Czekam na odpowiedzi jak to jest u Was.

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli poprawnie zrozumiałem co masz na myśli to nie jest to poprawne zachowanie auta .
    Przyczyn może być kilka , najlepiej przeskanować auto , jednak jest duże prawdopodobieństwo ze winna jest przepływka lub nieszczelność w układzie .

    Na przyszłość proszę o chwile zastanowienia w którym dziale zakładasz nowy wątek , dział
    > Zrób to sam < nie jest dobrym działem na tego typu tematy.
    Zamieszczamy w nim instrukcje i wskazówki jak przeprowadzić konkretne operacje i naprawy
    Przenoszę i ...





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    8. Kazdy temat powinien znalezc sie w odpowiednim dziale. W przeciwnym razie watek bedzie przenoszony lub usuwany.

    9. Kazdy temat powinien odzwierciedlac tresc watku. Niedopuszczalne jest tworzenie tematu np. o tresci "Pomózcie", "Uwaga mam problem!, czy chociazby "d302czddepqe084kd".



  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    barTTek ja rozumiem że je regulamin forum ale ostatnio wydaje mi sie ze forum robi się nieco chamskie bo gnoi sie każdego kto ww regulaminu nie przeczyta Panowie troszke pokory nie każdy czyta regulamin no chyba że zrobisz tak że po rejestracji każdemu sie wyświetli na kompie
    to taka uwaga na przyszłość bo od kiedy tu jestem zauważyłem że od jakiegoś czasu robi się chamsko
    JAK KTOś Z TEGO FORUM MA obrażać NOWYCH TO NIECH SIę W OGULE NIE ODZYWA
    PANOWIE TROSZKE POKORY

    [ Dodano: 23 Sierpień 2009, 22:23 ]
    PS. SORKI ZA OT
    :P
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  5. #5
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    To w takim razie po co jest regulamin?
    Chyba po to zeby go przestrzegać a nie zeby tylko sobie byl.
    Forum to jeden wielki śmietnik, tematy z nazwami bez sensu, nie w tych dzialach, powtarzające sie, z milionami pytajników. . Nie bedzie pokory dla tych co nie chce sie im czytać regulaminu.
    DORKNEST nie po to trudziliśmy sie nad jego wymyśleniem zeby polowa userow miala to gdzies? Mowisz zeby dac go przy rejestracji, a co z zarejestrowanymi juz userami? mam liste userow ktora nie zaglądnęła nawet do regulaminu i jak chcesz to moge Ja udostępnić, Licze ich w setkach....

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Skoro robimy wszyscy OT to i ja się przyłączę

    Popieram zdanie BarTTka jesli chodzi o porządek na forum , musimy wszyscy o to dbać i czasami poświecić troche więcej czasu choć by na przeszukanie forum czy chwile zastanowienia nad tytułem i trescia nowego wątku .

    Jestem jednak zwolennikiem bardziej dyplomatycznego sposobu zwracania uwagi w przypadkach gdy treść nie jest obrazliwa dla innych .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    Arttur, ale ja tez tak mam 1 bieg petera wpinam drugi i mały spadek mocy po czym jak układ sie z nowu napompuje na maxa to znow petera,ja myslałem ze przez to ze mam za duzy intercooler do mojej turbiny i dlatego jak wpinam drugi bieg cisnienie spada i za nim znowu napompuje cały układ na max to minie jakas czesc sekundy,moze jestem w błedzie,moze ja tez mam nieszczelnosc.hmm....no teraz to juz nie mam pojecia,druga spraw :zastanawiało mnie to ze jak kiedys zaczałem sie bawic mbc to max cisnienie jakie dała turbina to było 1.7 bar ale to juz na skreconym na maxa mbc,zdziwiło mnie ze turbo tylko tyle dmuchnie myslałem ze wiecej wiec moze to faktycznie nieszczelnosc,kurcze jutro bede cały dzien sprawdzał (twoim opisanym sposobem) szczelnosc układu

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czy ten wątek ma nazwę OT
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Panowie a nie piszecie czasem o efekcie turbo dziury w zakresie niskich obrotów?
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli ciągniemy jedynkę na max i zmieniamy na 2 to dwójce jest ok 5tys obrotów , przy tych obrotach jeśli wdepniemy na gaz to turbina wkręca się błyskawicznie .
    Turbo-dziura występuje w niższym zakresie obrotów

    kamil pasik U Ciebie może to byc spowodowane dużym FMIC-em ewentualnie małą nieszczelnością lub nieszczelnym DV , u kolegi pewnie 2 ostatnie czynniki są ''winne'' .

    MBC może pracować jedynie o daną wartość ciśnienia ponad ciśnienie na jakim pracuje
    wastegate . Każdy MBC ma ta wartość ciśnienia inną .
    1.7 bara to i tak max co może dać Twoja turbina ...
    Jeśli chcesz dalej kontynuować temat MBC to róbmy to w temacie o MBC ktoty jest w dziale Tuning ....





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    i znowu zrozumialem raptem pare slow z calej twojej wypowiedzi -.- "dv" "turbina" "tuning"
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    Arttur, no zamiast seri dv to mam forge wiec raczej nie obstawiam ze jest nieszczelny,wiec raczej obstawiam ta mała nieszczelnosc,dzieki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •