Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Witam wszystkich :)

  1. #1
    Awatar ACE
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Blue Pearl
    Posty
    16

    Witam wszystkich :)

    Witam, jestem wielkim fanem audi tt i marzy mi sie taki :P jednak nie wiele sie znam ogolnie na samochodach (mam 17 lat :P) jednak troszke juz przeczytalem o tetetce, zamierzam kupic za kilka lat, mimo wszystko mam kilka pytan:
    1) czy tt nadaje sie na pierwszy samochod?
    2) czy 1.8 (180KM) bedzie odpowiedni? chcialbym nie wydawac wiele na paliwa, ale przy takim aucie trudno wiele nie jejzdzic ;p, moze troche mniej koni jeszcze, niewiem
    edit@ 3) czy tak naprawde da sie przewiesc w tym aucie 4 osoby ?

    z gory dzieki

  2. #2
    Awatar karodan
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    zielony
    Posty
    119
    Witamy Cię ACE. Pewnie już planujesz prawo jazdy , lub już chodzisz na kurs. Ja zacząłem przed 18-tką.
    1. Hm. Nie polecam TT jako pierwszy samochód. Na początku musisz zdobyć troszkę doświadczenia i obycia z samochodem. TT pobudza do "przyciśnięcia od czasu do czasu, a to w twoim przypadku mogłoby być niebezpieczne dla Ciebie i innych użytkowników dróg.
    2. Na początek (poza pkt.1) 180 KM będzie odpowiednie. Najlepiej w wersji Quattro, będzie bezpieczniejsze dla Ciebie.
    3. 4 osoby z wielkim problemem. Chyba, że te z tyłu są wzrostu mojego 3 - letniego synka.

    Na początek zacznij od normalnego samochodu, bez wielkiej mocy, np poniżej 100 KM.
    Później możesz myśleć o czymś mocniejszym. W moim przypadku przejechałem około 400 tyś km póki "dorosłem" do TT, ale nadal łapię się na "małym" szaleństwie. To naprawdę szybkie autko.
    PS. i do tego jakie PIĘKNE
    Pozdrawiam KARODAN Audi TT 1,8 225 KM Quattro

  3. #3
    Awatar ACE
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Blue Pearl
    Posty
    16
    Cytat Zamieszczone przez karodan
    Witamy Cię ACE. Pewnie już planujesz prawo jazdy , lub już chodzisz na kurs. Ja zacząłem przed 18-tką.
    1. Hm. Nie polecam TT jako pierwszy samochód. Na początku musisz zdobyć troszkę doświadczenia i obycia z samochodem. TT pobudza do "przyciśnięcia od czasu do czasu, a to w twoim przypadku mogłoby być niebezpieczne dla Ciebie i innych użytkowników dróg.
    spodziewalem sie takiej odpowiedzi, mysle ze bede spokojnym kierowca, a obycie z samochodem mam spore, wiadomo ze jak zrobie prawo jazdy to na pewno pierwszym samochodem do ktorego wsiade nie bedzie audi tt, poprostu balbym sie

    Cytat Zamieszczone przez karodan
    2. Na początek (poza pkt.1) 180 KM będzie odpowiednie. Najlepiej w wersji Quattro, będzie bezpieczniejsze dla Ciebie.
    z jakich powodow bezpieczniejsze?

    Cytat Zamieszczone przez karodan
    3. 4 osoby z wielkim problemem. Chyba, że te z tyłu są wzrostu mojego 3 - letniego synka.
    chodzi mi glownie o to ze jak bedzie potrzeba pojechac po kogos, podwiesc itd. to czy 1-2 osoby wytrzymaja z tylu przez np. 10 minut


    Cytat Zamieszczone przez karodan
    To naprawdę szybkie autko.
    PS. i do tego jakie PIĘKNE
    wierze Ci

  4. #4
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    no moim zdaniem to sa szybkie auto jak na pierwszy samochod dla 17.18 .20. 22 latka,
    chwila nieuwagi nogi po gazie i AUDI TT sunie sunie sunie,,,, potem leci leci leci ......... leci leci leci...

    lepiej kup sobie A3 ze slabym silnikiem
    90 km.TDI

  5. #5
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez ACE
    spodziewalem sie takiej odpowiedzi, mysle ze bede spokojnym kierowca, a obycie z samochodem mam spore, wiadomo ze jak zrobie prawo jazdy to na pewno pierwszym samochodem do ktorego wsiade nie bedzie audi tt, poprostu balbym sie
    myslisz..?? kolego, witam Cie.

    wiec nie mysl, a posluchaj prosze nas.

    nie mozesz byc spkojnym kierowca w momencie, kiedy nim nie zostales nawet.

    a to ze ojciec daje Ci bryke.. jezdzisz na lody, piwo na stacje.. ehh.. tylko kilometry kilometry zrobione za kierownica zrobia z cCiebie kierowce a nie kurs jazdy.

    Z calego serca polecam Ci ale ochlon i zgas mlodziencze zapaly)))

    do spotkania na szlaku....))

    =========
    Vorspung durch Technik

  6. #6
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jak będziesz jeździł L-ką, później wsiądziesz do TT, doznasz wielkiego szoku.
    Ja doznałem, chociaż już trochę lat jeżdzę.
    W tym samochodzie ciężko być spokojnym kierowcą, chociaż da się
    Ta moc będzie bardzo zachęcała do wciśnięcia, a jak piszesz o 4 osobach, to pewnie przy okazji będziesz chciał pokazać znajomym jak nowy samochodzik szybko jeździ ...w połączeniu z brakiem doświadczenia może się skończyć niezbyt dobrze.
    Na 10 minut spokojnie można zabrać 4 osoby.

    Często nie tylko więcej kilometrów pomaga w zdobyciu doświadczenia, 2 dni temu wjechałem na światło na zielonym dość wolno (około 50-70km/h), dwóch kierowców z bocznej na czerwonym (zielona strzałka) + wielki znak stop zignorowało to i wymusili mi pierwszeństwo. Gdyby nie to, że obok miałem wolny pas (zatrzymałem się na środku), to bym stracił przód i cały bok. Trąbiłem i hamowałem na tego pierwszego co mi wymusił, a w tym samym czasie na wysokości przedniego koła facet wjechał na mój pas, odbiłem w bok i na szczęście zmieściliśmy się razem - wyjechał całkowicie. Czasem ręce opadają, nie byli to młodzi ludzie, w przeciwieństwie do mnie. Zdarzają się wymuszenia, ale 2 jednocześnie to jeszcze nie miałem.

  7. #7

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Dolnośląskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    59
    ACE-proponuję wziąć sobie do serca rady kolegów z forum,TETKA- to "prowokatorka",i nie nadaje się na "pierwszy" samochód,to tak jak z chodzeniem po górach trzeba zacząć od czegoś łatwiejszego.
    romario4

  8. #8
    Awatar ACE
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Blue Pearl
    Posty
    16
    zrozumialem, zaczne od audi a4 b5 1.9 tdi 110KM diesel, powinno byc fajnie

  9. #9
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    pomysl o silniku 1,6 np w A3 czy Leonie tez nie pali duzo jest wystarczajacy na poczatek (dla mnie po przesiadce z golfa II diesla chyba 60KM to i tak byl rakieta) a bedzie tanszy w zakupie od TDI i jak by sie cos sypnelo poza tym latwiej bedzie znalezc z mneijszym przebiegiem
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  10. #10
    Awatar Altar
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    spodziewalem sie takiej odpowiedzi, mysle ze bede spokojnym kierowca, a obycie z samochodem mam spore, wiadomo ze jak zrobie prawo jazdy to na pewno pierwszym samochodem do ktorego wsiade nie bedzie audi tt, poprostu balbym sie
    Doł?czam się do kolegów wyżej. Uważam, że żyję dzi? głównie dlatego, że zaczynałem od małego litrażu. Były stłuczki, otarcia, niekoniecznie z mojej winy, ale ?więty też nie byłem. Nic poważnego, ale gdybym je¥dził wtedy czym? szybkim...
    W TT-kę wsiadłem po ponad 10 latach od zrobienia prawka.
    A ten samochód po prostu chce jechać szybko i czasem trudno to w sobie zdusić.

    Pamiętam, jak przesiadałem się z Seicento 900 na 1100 - już wtedy odczuwałem różnicę i wiesz co, wykorzystywałem j?
    To jest zreszt? dobry pomysł na pierwsze auto. Pali niewiele, jest tanie jak barszcz, czę?ci to grosze i wszędzie ich pełno, do szkoły zajedziesz tak samo, a jak zarysujesz (co jest pewne), to nie będziesz tak płakał, jak po TT (kilka dni temu skubaniec zarysował mi nadkole na parkingu, na szczę?cie był przy tym widziany).

    A tak w ogóle, to witaj na forum

  11. #11
    Awatar wojtek
    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Krakow
    Posty
    258
    Cytat Zamieszczone przez ACE
    czy 1.8 (180KM) bedzie odpowiedni? chcialbym nie wydawac wiele na paliwa, ale przy takim aucie trudno wiele nie jejzdzic ;p, moze troche mniej koni jeszcze, niewiem
    edit@ 3) czy tak naprawde da sie przewiesc w tym aucie 4 osoby ?
    mi nasuwa się jedna odpowied¥ na te słowa.... <--- oto ona
    To nie jest fiesta 1.3, że spaliCi 6.5L
    O 4 osobach zapomnij, no chyba że jedziesz z imprezy i pasażerowie z tyłu s? tak wypici, że gniecenie się na tylniej kanapie sprawia im ogromn? frajdę niż komfort z jazdy. A na koniec, 17 lat to troche za mało jak na tak? fure. Aczkolwiek, też mialem kiedys tyle lat i tez chciałem fajn? furke mieć. Zrób jak uważasz za rozs?dne dla siebie, aczkolwiek rady FORUMOWICZÓW we¥ na bardzo poważnie do siebie.
    3maj sie

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Katowice
    Posty
    142
    looknij na ten link i sam oceń, czy w 4kę da radę. powiem Ci, że ja je¥dziłem w 8 w
    http://www.youtube.com/watch?v=re8sTXKPTHs
    JEST MOC

  13. #13
    Awatar wojtek
    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Krakow
    Posty
    258
    kuri3,
    zwracam honor
    TT "rodzinnym autem" jest

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Katowice
    Posty
    142
    może nie do końca, ale daje radę
    ostatnio z imprezy 3 z tyłu i 2ch na fotelu pasażera plus kierowca oczywi?cie ;P
    JEST MOC

Podobne wątki

  1. witam wszystkich, z małym poślizgiem, ale witam :)
    Przez lesnygrzyb w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 10:59
  2. Witam wszystkich :)
    Przez tkds w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 19:57
  3. Witam wszystkich
    Przez ADAM_WWY w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 05:04
  4. Witam wszystkich
    Przez pr0metheus w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 18:20
  5. Witam wszystkich :)
    Przez violinka w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •