Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Wątek: Audi TT 1.8 150KM jaki bezpieczny tuning????? Pomóżcie.

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3

    Audi TT 1.8 150KM jaki bezpieczny tuning????? Pomóżcie.

    Witam!
    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego audi tt 1.8 150km z 2004 roku. Jak zapewne wiecie jest to najsłąbsza wersja. Dlatego chciałbym jej lekko dodać "ducha" . Na początek zadowalałby mnie przyrost mocy do ok 180-190km. Co najlepiej zrobić zeby było bezpiecznie dla auta i w miare sie opłacało. Pozdrawiam!!

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    program

  3. #3
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    a ile taka pali 150 KM


    moim zdaniem zalozyc koncowy tlumnik przelotowy,a to juz doda troche mocy, najlepiej caly wydech ale to spory koszt..

    wklad sportowy filtra powietrza. porzadne swiece zalac paliwo 98 i tylko takie lac i dopiero na program jechac.

    moim zdaniem maly koszt a efekt bedzie

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3
    Pali jak na tt stosunkowo mało bo ok 8.5 litra przy spokojne jeździe a jak troche szybcie to ok 10l.
    Powiedz jeszcze gdzie można kupić taki sportowy wkład filtra powietrza i dlaczego dopiero po użytkowaniu na 98 można jechać na wgranie jakiegoś chipa.
    Myślałem żeby wgrać chipa na 194km bo takiego mi proponowano i mówiono ze jest bezpieczny i jak chciałbym wiecjej niż to 194km to trzeba by zmieniać tubine.
    Warto wgrać takiego chipa?? Czy zmieni sie równiez mocno spalanie??

  5. #5

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez sniego21
    Pali jak na tt stosunkowo mało bo ok 8.5 litra przy spokojne jeździe a jak troche szybcie to ok 10l.
    Powiedz jeszcze gdzie można kupić taki sportowy wkład filtra powietrza i dlaczego dopiero po użytkowaniu na 98 można jechać na wgranie jakiegoś chipa.
    Myślałem żeby wgrać chipa na 194km bo takiego mi proponowano i mówiono ze jest bezpieczny i jak chciałbym wiecjej niż to 194km to trzeba by zmieniać tubine.
    Warto wgrać takiego chipa?? Czy zmieni sie równiez mocno spalanie??
    8.5L/100km to w ruchu miejskim jak mniemam.

    Miejsc gdzie można kupić dobry filtr powietrza jest wiele - choćby TT Shop - choć i w Polsce nie brakuje.

    O paliwie było już wiele razy - skorzystaj z opcji szukaj

    O specjalistach którzy mówią Ci wgramy chip'a na 194 bhp trzymaj się z daleka. Moc jaką zhamujesz zależy od stanu Twojego auta i nikt nie może zawirusować niczego dokładnie na 194, 203 czy też 267 bhp.

    A spalanie - przy dobrym specjaliście będzie nawet mniejsze (przy większej mocy oczywiście)

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3
    Tak to spalanko oczywiście w mieście na trasie może być nawet ok 7.5 l.
    Odnośnie tego specjalisty to znacie możę jakiegoś dobrego na terenie lub w okolicach poznania?

  7. #7
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    filtr to podstawa. tak zwany stożek. ale plaski, myje sie go specjalnym plynem i dozywotni jest.. poszukas znajdziesz

    a na 98 jezdzij bo nie ma spalania stukowego silnik mocniejszy i mniej pali. i zastanow sie na jakim paliwie bedziesz jezdzil, czy 95, tansze 30 groszy czy 98... i na takim zalanym jedz na program

    [ Dodano: 21 Sierpień 2009, 18:46 ]
    moge ci podeslac specjalistke z poznania ale do podniesienia cisnienia, heheh, ale to priw,,,, jeszcze jak TT podjedziesz to zesika sie

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    8.5 przy spokojnej jezdzi to mało jak na 150 km? hmm... moja pali kolo 9 przy sokojnej jezdzie z wyłączoną klima a mam sporo mocy wiecej

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    sniego21 Jeśli zadowoli Cię 180 - 190 koni to tylko program tak jak koledzy napisali .
    Jeśli po jakimś czasie będzie Ci mało to zrobisz kompletny wydech .
    Wszystko co może Cie potencjalnie dalej zainteresować w tym temacie jest już na forum .
    Zachęcam do lektury forum a w szczególności działu - Tuning i gadżety -






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    18
    Ja miałem 150 KM i po hamowni wyszło ,że tak naprawdę jest 136 KM i szczerze mówiąc nie wierzę że kolega ma więcej bo z tego co wiem to wszystkie TT mają mniej niż fabryka napisała. Co do bezpiecznego tuningu to się nie wypowiem bo sam pojechałem na maxa i w Unitroniku Andrzej podkręcił mi na 296 KM , oczywiście nie samym programem bo tak dobrze to nie ma . Z perspektywy czasu uważam ,że to był zbedny wydatek bo nie ma za bardzo gdzie tej mocy wykorzystać ale czasami jest frajda jak odstawiam kolesia na kilometr....i uśmiech przez kilka minut nie znika mi z twarzy.
    A wracając do tematu to sam program pomoże ci uzyskać (ODZYSKAÆ) moc 150 KM no może 160 ale więcej napewno nie będzie.

  11. #11

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    misiek-101 150koni to moc na silniku 136 to jak sie domyslam juz na kołach... strata na przeniesieniu napedu zawsze występuje. Poziom 14 koni jest jak uważam całkiem mozliwy i realny.
    PZDR!

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    misiek-101,
    Czy twoja TT to roadser
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez misiek-101
    A wracając do tematu to sam program pomoże ci uzyskać (ODZYSKAÆ) moc 150 KM no może 160 ale więcej napewno nie będzie.

    Moim zdaniem to kompletnie błędna teoria , pozbawiona swojej zasadności w praktyce





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    misiek-101,
    Czy twoja TT to roadser
    Tak mam roadstera

    [ Dodano: 14 Wrzesień 2009, 10:13 ]
    Moim zdaniem to kompletnie błędna teoria , pozbawiona swojej zasadności w praktyce

    Pytanie było o bezpieczny tuning , więc nie wydaje mi się żeby udało się bezpiecznie wyciągnąć 190 KM na samym programie. Fachowcem nie jestem ale rozmawiałem z kilkoma osobami z branży i stąd mam taką opinie na ten temat.



    Pozdrawiam[/quote]

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    misiek-101,
    Pytam bo Andzrej P. mówil mi o zrobionej przez siebie TT i tak skojarzyłem że chodzi o twoją, mówił że ładnie wyszlo i że nie masz żadnych problemów z silnikiem prawda to, jak się jezdzi z taką mocą na ośce czy wystroil to tak że daje rade
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. audi tt (1.8l 180km) vs nissan qashqai (2.0 150km)
    Przez alek w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 21:52
  2. TT TUNING vs Audi 2.8 V6
    Przez ZUCZEK w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 21:13
  3. Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •