Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 121 do 126 z 126

Wątek: Największe wady i zalety Audi TT

  1. #121

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204

  2. #122
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez MrocznyRasista Zobacz posta
    I czego to dowodzi?
    Na siłę próbujesz przekonać forumowiczów, że parowanie reflektorów to zmora koncernu, że to wada fabryczna.
    Tylko jak to się ma do wspomnianych moich byłych TT? I innych, które użytkują klubowicze? Dlaczego w nich to zjawisko nie występowało, choć według Ciebie powinno?
    Uprzedzę, ja każdym swoim samochodem jeżdżę w każdą pogodę.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #123
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    U mnie tez nic nie parowalo i nie paruje.. deszczowa Irlandia, wiecznie wilgotno albo deszczowo - leje czasem tydzien lub dluzej, lampy rozbieralem wielokrotnie z roznych powodow, i zwykle i xenony. Wszystko bylo i jest tak jak nalezy..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 03-02-2021 o 12:03

  4. #124
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cały czas będę się upierał że parowanie reflektorów to nieumiejętne ich otwieranie i zamykanie, nawet przy wymianie żarówki, czy żarnika. Zjawisko kondensacji występuje nawet w typowo zewnętrznym oświetleniu, gdyż wilgoć przejdzie nawet po przewodach. Jeśli reflektory są szczelne i będziecie wymieniać żarówkę w wilgotnym środowisku i będzie to trwało długo sami wpuszczacie wilgoć do reflektora, zamykając go szczelnie w tym środowisku nie dajecie możliwości pozbycia się tej wilgoci i będzie ona krążyła w reflektorze, tak starym jak i nowym. Jeśli jesteście pewni szczelności klosza otwórzcie klapkę latem gdy nie macie suchego i ciepłego pomieszczenia na jedną dobę aby ją dokładnie osuszyć w środku. Gdy nastąpi konieczność jego otwarcia w takich warunkach jak dzisiaj udajcie się nawet na jakiś podziemny parking w markecie i przygotujcie się do wymiany tak aby trwała ona możliwie krótko... Gdy już jednak ściągacie klosz, nie zamykajcie go na starym kleju... nowy starajcie się nałożyć równomiernie i teraz najważniejsze czego nie ma na youtube... rozgrzejcie reflektor bez klosza i wtedy go nałóżcie i dociśnijci, załóżcie klipsy i jeszcze raz rozgrzejcie, ponownie dociskając dokładnie. Przy pierwszym rozgrzaniu klej stanie się plastyczny i pozwoli na to by klosz wszedł w prowadzenia i pozwolił się otoczyć przez klej. Jeśli macie jakiekolwiek problemy z założeniem spinek zakładając że ilość kleju jest odpowiednia, to możecie mieć bardzo duże prawdopodobieństwo, że reflektory będą parować gdyż klosz oparł się na kleju który jednocześnie jest uszczelką, a jeśli się tylko oparł to gdy obok będzie go choćby 1mm mniej to macie miejsce przez które będzie dostawać się wilgoć

    Gdy go otwieracie bez specjalistycznych szczypiec na 100% deformujecie rynienki, zanim nałożycie klej podgrzejcie uszkodzone miejsca opalarką i szczypcami naprostujcie odkształcone rynienki... i błagam, od środka nie traktujcie klosza papierem. Papier ma usunąć rysy których w środku być nie powinno. Jeśli macie tam zacieki czy plamy pozostawione przez takie zacieki, kupcie pastę polerską to szkła lub przeźroczystego plastiku i ręcznie zróbcie polerkę.... Polerując z zewnątrz nie liczcie czasu bo klosze od TT bardzo łatwo przegrzać a oznaką tego są jakby drobne kryształki lodu mieniące się w świetle.... Nawet nie wiecie ile takich reflektorów do mnie trafia. Na zdjęciu ile udało mi się jeszcze z tego klosza wyciągnąć przy braku budżetu zlecającego modernizację na wymianę, a na końcu link do "kryształków" o których pisałem






    https://youtu.be/EtP4TiHHZlU
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 03-02-2021 o 17:22

  5. #125

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    samochody dla mnie muszą być wesołe ładne lub całkowicie brzydkie. Wady nadają pewien charakter. Tu polecam Alfa Romeo taka np. GTV 2 generacja bo pierwsza to już całkowicie odjazd. Auto w zasadzie niepraktyczne za to ma to coś czego nie da się kupić. Dla mnie w TT widoczność na zewnątrz to inne doświadczenie niż w innych autach tylna kanapa to poziom GTV jest ona w sumie absurdalna. Jednak czy człowiek może się czuć wyjątkowo prowadząc TT moim zdaniem na pewno bo to auto jest trwałe jak na Niemca przystało a przy okazji ma odrobinę tego Włoskiego szaleństwa.
    A jak coś to podoba mi się grzanie tylnej szyby działa chyba najlepiej ze wszystkich samochodów jakie mam obecnie

  6. #126

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    I czego to dowodzi?
    Na siłę próbujesz przekonać forumowiczów, że parowanie reflektorów to zmora koncernu, że to wada fabryczna.
    Tylko jak to się ma do wspomnianych moich byłych TT? I innych, które użytkują klubowicze? Dlaczego w nich to zjawisko nie występowało, choć według Ciebie powinno?
    Uprzedzę, ja każdym swoim samochodem jeżdżę w każdą pogodę.
    Pracuję w koncernie, więc wiem. I nie mówi się na to wada fabryczna, a... "cecha". Dlatego też, co do gwarancji są ściśle określone warunki, jakie muszą zajść w reflektorze, żeby ową gwarancję uznać.

Podobne wątki

  1. STS TURBO zalety i wady
    Przez HENRY007 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 08:18
  2. Pomoc -Umowa kupna / sprzedaży a wady ukryte
    Przez tomek666777 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 00:53
  3. tt czy 350z? wady zalety
    Przez Justa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 12:53
  4. Felgi 18 czy 19, wymiary i wady/zalty prosze o porady
    Przez Richie w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 11:24
  5. Wady,usterki TT
    Przez ksolk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •