Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 68

Wątek: Stuki na nierównościach... ale co jest przyczyną

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65

    Stuki na nierównościach... ale co jest przyczyną

    Witam,

    Chciałbym Was prosić o pomoc. Od jakiegoś czasu zaczęły dochodzić do moich uszy stuki jakby od zawieszenia przy jeździe na nierównościach. Pojechałem do mojego mechanika i sprawdził mi zawieszeni, wszystko wyglądało na wporzadku, brak luzów. Odgłos był podobny jak do uwalonych drążków, ale te miałem wymienione jakieś 10kkm.
    Po kilku rozmowach postawił diagnoze:
    - ze poduszki amortyzatorów, zostały wymienione, zaczęło stukać po przejechaniu 5 km,
    - później że może jednak to drazki, zamontowałem nowe, zaczęło stukać po przejechaniu 2-3km
    - teraz mówi, że to juz musi być amortyzator który w środku się rozwalił i coś tam w nim tłucze. Stwierdził ze juz miał taki przypadek i teraz wychodzi ze mam to samo. Dziwne trochę bo na sprawdzeniu zawieszenia sprawność amorów ma na poziomie 82%.

    W związku z faktem, ze nie jestem przekonany ze jak wymienię amory to problem zniknie, bardzo proszę Was o pomoc.

    Odgłos jest tylko z lewej strony i przypomina/jest identyczny z wyrobioną końcówką drążka stabilizatora. Przy skrętach na równej drodze nic nie słyszę, jest to słyszalne na wszelkiego rodzaju nierównościach.

    Z góry dzięki

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    sworzeń wahacza jak ma minimalny luz to będzie stukał na małych nierównościach tzn tarce
    radze zacząć od jego wymiany gdyż jest to ważny element zawieszenia i nie życze nikomu by sie urwał w czasie jazdy koszt ok 120zl szt
    lub ewentualnie łączniki stabilizatora
    czy przed zauważeniem tego hałasu wymieniałeś coś w zawieszeniu bo niekiedy jak się założy nowe elementy które sztywno trzymają bo są nowe , a masz delikatny luz na maglownicy wtedy zaczyna być słyszalny
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Jakies 15kkm temu zaczelo mi cos stukac w zawieszeniu i zostało to wyeliminowane przez wymiane drazków stabilizatora. Wtedy nic w zawieszeniu nie stukało oprócz faktu ze przy wlaczonym silniku podczas postoju i bardzo krotkimi i szybkimi ruchami kierownicy zaczalem wyczuwac jakis delikatny luz i cichy stukanie. Jesli silnik nie chodzi układ sztywnieje i stukania nie ma.

    Po przejechaniu wlasnie tych 15kkm zaczelo cos stukac na nowo, mysle znow drazki... Znajomy powiedziale ze raczej za wczesnie na nie wiec wymienilisby poduszki amortyzatorow, nic nie dalo, pozniej w koncu drazki ponownie na oryginalne, i nic nie dalo.
    Tak wiec byłem rowniez u innego "speca" od zawieszenia kombinowal ponad 30 minut i powiedział, ja tu nic nie widze, wszystko sztywne jak cholera.

    Podkresle ze stuka niemilosiernie, slychac bardzo wyraznie na wszelkiego rodzaju nierownościach. Studzienka, tarka, dziura w drodze,...

    Sworzen był sprawdzany i diagnoza ze nie ma zadnego minilanego luzu

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    to tak jak mówię łączniki stabilizatora lub luz na maglownicy
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  5. #5
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    jak rozpoznac ze to maglownica a nie cos innego..??

    z tego co sie orentuje.. magiel.. troche kosztuje!!
    pytam sie z ciekawosci.. bo u mnie swozen do wymiany.. pan diagnosta uswiadomil mc temu

    =========
    Vorspung durch Technik

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Czy udanie się na stancje diagnostyczna i poproszenie o dokładne sprawdzenie maglownicy i reszty zawieszenia bedzie miarodajne ?

    Tak jak pisze Emy, jak się upewnić że to maglownica a nie coś innego?

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    na stacji diagnostycznej nic nie da trzeba zablokować drążki kierownicze i ruszać kierownicą
    więc trzeba rozebrać
    ja w swoim aucie trzy razy ściągałem zawieszenie i zakładałem by zlikwidować wszystkie stuki
    przyczyn stuków może być kilka np tuleje drążka ,wahacza sworznie łączniki stabilizatora.
    a sworzeń najlepiej odkręcić z auta i sprawdzić lub dla
    świętego spokoju wymienić obydwa na nowe
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Miałem podobny problem u mnie były lekkie stuki na poprzecznych nierównościach i co mechanik to inna diagnoza i coraz to bardziej kosztowna a okazały się gumki na stabilizatorze, które mocują go do sanek na pierwszy rzut oka sztywne i każdy mówił, że są ok., ale się wycierają od środka i zaczynają pracować, co daje efekt stukania.
    Koszt takich febi to ok. 20 zł 2 szt. tylko musisz zmierzyć średnice drążka, bo występują w 3 rozmiarach.
    Zacząłbym od tego a jak nie pomoże to stawiam na maglownice, bo tak jak w A3 czy golfach nie wytrzymują one za długo na naszych drogach powstają luzy na zębach i zaczynają pukać lub cieknie płyn z listwy. Jest to już mniej przyjemna sprawa nowa około 2000 zł z używaną też bym nie kombinował, bo nie wiadomo, na co się trafi a polecam Firmę w łodzi regenerują za niecałe 500 zł brutto i dają do 3 lat gwarancji.
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    Nasze drogi to jedna wielka ścieżka testowa dla zawieszenia
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    DORKNEST, ale czasami to aż człowieka coś strzela, bo wszystko powymieniasz nic nie słychać trochę pojeździsz i coś znowu się odzywa . Prawdę mówiąc to nie są auta na nasze drogi ja mam obniżane zawieszenie, felgi 18 i jak do Włocławka wjechałem to myślałem, że wylecę przez dach tak trzęsło, codziennie jest walka z dołami, bo jak w coś wjedziesz to trzeba prostować albo wymieniać.

    I tak swoją drogą to ciekawy jestem gdzie idą nasze pieniądze z podatków, bo napewno nie na drogi, robią parę kilometrów autostrady przez 10 lat i się przez następne 5 chwalą.
    p.s. sorry za OT
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  11. #11

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    Jest tylko jedna rada by zlikwidować stuki w zawieszeniu
    Włączyć radio wystarczająco głośno by nie było nic poza muzą słychać a jak coś sie urwie to będziemy mieli przyczynę stuków widoczną gołym okiem
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  12. #12
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    haha Dornkest, tak oststanio zrobilem.. tylko w przeciwna strone! sciszylem radio!! haha i zaczalem wsluchiwac sie w odglosy auta.

    buczy cos.. ale to nie lozysko.. z prawej strony.. przegub..? slyszaelm ze mozliwe.. ale co i jak..??

    spowrotem wlaczylem muze !!! i szybko zapomnialem o buczeniu.. wciskajac gaz!

    =========
    Vorspung durch Technik

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    może przegub "buczeć' ale to wewnętrzny niestety wiec koszta wieksze poczekaj aż zacznie zgrzytać i wymień
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  14. #14
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez DORKNEST
    może przegub "buczeć' ale to wewnętrzny niestety wiec koszta wieksze poczekaj aż zacznie zgrzytać i wymień
    zgrzytac..?? DOKNEST, mozesz przyblizyc ..??

    masz na mysli stuki przy skreconych kolach..??

    =========
    Vorspung durch Technik

  15. #15

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    nie przy skręconych kołach jak zgrzyta to wtedy zewnętrzny przegub a wew jak masz koła na prosto nie do końca zgrzytanie takie synchroniczne przeskakiwanie jakby ciężko to opisać jak ruszasz powoli koła na wprost jak coś takiego słychać jak sie toczysz to na 100% wew przegub
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2021, 17:17
  2. MK1 [8N] Wyświetla akumulator - co to może być przyczyną?
    Przez dzerat w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 10:34
  3. Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??
    Przez PatrykTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 20:49
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 22:23
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •