Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Wątek: Filtr powietrza - co o tym myslicie??

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117

    Filtr powietrza - co o tym myslicie??

    znalazlem cos takiego na allegro
    http://moto.allegro.pl/item691312431...1_8t_1_8t.html

    chcailbym kupic dolot+stozek do 1.8t 180ps , moze ktos mi zaproponuje jakies dobre rozwiazanie razem z linkami ?? bo nie za bardzo mam pojęcie w temacie. z gory dzieki






    Zmieniłem tytuł na bardziej odzwierciedlający temat dyskusji
    Arttur

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    witaj,

    jestem początkujący ale czytając uważnie posty dużo jest propozycji odnośnie silikonowych dolotów firmy FORGE.

    Ps. trochę OT ,moge zapytać gdzie serwisujesz swoją TeTke ?

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    na skorpionie (stacja lotos).

    http://www.allegro.pl/item683993407_...t_180_bhp.html co o tym myslicie?? trzeba do tego uzyc jakiejs przedluzki zeby przepływka zbyt szybko nie padła??

  4. #4
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    przyjzyj sie dobrze fotce i sam sobie odpowiesz ze to jest tak jakby zrobione "na styk" i raczej ciezko bedzie to oddalic ja taki airbox mialem zamontowany praltycznie bezposrednio za przelywka i nic sie nie dzialo teraz mam pipercross venom induction kit zalozony czyli gabkowy filterek z carbonowej obudowie i oddalony jest jakies 15 cm od przeplywki(profilaktycznie)...najtaniej bedzie ci zakupic airbox simota najwiekszy taki do 300 koni lub np.:http://allegro.pl/item683736209_filt...d_hks_k_n.html
    ze wzgleu iz jest to suchy filterek i napewno nic nie siadzie ci na pzreplywke pozdrawiam
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    zdecyduje sie na ten filterek http://allegro.pl/item687475406_filt..._do_300km.html

    i mam jeszcze jedno pytanie , jak w odpowiedni sposób oddalic filtr od przepływki?? czego uzyc do tego zabiegu??

    przepraszam ze zawracam dupsko ale nie chce problemów )

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Uważacie że to może w jaki kolwiek sposób poprawic osiągi auta ??
    Czy tylko ze względu estetycznych ?
    Czarne jest piękne

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    niewiem ale jak patrze na tą ostatnią wersje z rozciąganym wężem to mnie jakos tak zapewne nie będą się wytwarzać zawirowania na ściankach tego karbowanego węża;/ , a mi polecono filtry ITG bo miałem mieć AEM ale niestety Tomson tak ze mną leci w kulki dopóki im nie zapłaciłem zadatku to maile miałem na 2 dzień a po wysłaniu zadatku od 14 maja nic nie dostałem!!! dzwonie to ma byc ale szczerze to traktują klijenta jak śmiecia , dopiero jak zadzwoniłem wkur...to albo w ciagu 2 dni bedzie albo mi zwróca zadatek, ale gadałem z firma która zajmuje sie układami dolotowymi to bardzo poleca ITG i szczerze tez słyszałem o nich dobra opinie ale sa to filtry mokre i czy jakies niewielkie oddalenie od przepływki wystarczy czy kategorycznie zakładamy suchy jeśli chcemy aby nasza przepływka chodziła długo ?

    [ Dodano: 22 Lipiec 2009, 10:03 ]
    dodaje linka do tego filtra
    http://www.re5pect.pl/index.php?prod...t&prod_id=3187

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    to najbezpieczniej bedzie kupic suchy filtr?? w takim razie moze ktos zaproponuje jakis sprawdzony zestaw??

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    jaki sens jest w montowaniu czegoś co nie wiadomo jaki da rezultat w aucie ??

    no chyba że dla wyglądu...
    Czarne jest piękne

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    bo jest to dobry filtr....ale własnie gadałem z Andrzejem z unitronica no i generalnie twierdził ze zakładanie stożków to mit i fajnie brzmi"mam stożek" a tylko się na tym straci na mocy bo bedzie gorące powietrze zasysał...polecał mi załozyc wkładke i kupic kolanko forga to miedzy filtrem a turbo a ze pozostałe rozwiązania to ładnie pod maska wygladaja i nic nie daja jedynie pogarszają w zamian za efekt akustyczny.....robił ktos test na hamowni przed zrobieniem dolotu i po?

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    no to skoro po zalozeniu traci sie moc, to dlaczego przynajmniej polowa ludzi na forum ma stozki??

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie no ja uwazam ze jesli jest odpowiednio dobrany filtr odpowiednio odgrodzony i dodatkowe żródło zimnego powietrza to musi byc lepiej , ale duzo ludzi na forum ma simote a słyszałem od kilku źródeł ze wkładki w ariboxach sa naprawde marne i to te opinie głosili ludzie którzy sie tym zajmują, a ze andrzej tak mówił o stożkach ....czesto dziwne teorie głosi , ale racje przyznaje ze jesli wywaliłbym puche i nadzial w jej miejsce stozek to napewno bedzie gorzej, dlatego dopływ zimnego powietrza i obudowa jest obowiązkowa według mnie

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    Ja juz mimo wszystko zdecydowalem sie na K&N 57i , czytalem dosc dobre opinie , i z tego co pamietam to max123.... ma zalozony ten zestaw i jest zadowolony

    http://allegro.pl/item675267551_filt..._k_n_1_8t.html

  14. #14
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    na takim k&n traci sie moc bo jest to otwarty filterek powiedz mi jak moze zasysac gorace powietrze airbox ???ja mam pipercrosa oddalonego i kawalek rurki poprowadzony tak zeby lapal powietrze jak seria wiec niby skad to gorace powietrze???w nadkolu???

    a ten zestaw K&N to kupa smiechu kawalek peszla palstikowego pare srubek i mocowanie jak chcesz to powiem ci ktory filtr k&n kupic i sam sobie zrobisz taki dolot i zaplacisz 300 zlotych max hehe wystarczy tylko chciec odezwac sie privem pozdrawiam

    nalepsza opcja dla ciebie za ta sama kase a wg mnie duzooo lepszy efekt osiagniesz

    http://filtry.simota.home.pl/filtry/...emart&Itemid=1
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  15. #15

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    wlasnie o to mi w tym temacie chodzilo , zeby pomogł ktos kto sie zna w temacie to tego zestawu simota bede musial cos jeszcze dokupic?? czy tak jak jest zamontowac i ma smigac??

Podobne wątki

  1. filtr powietrza
    Przez Dziki_Wacek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 18:46
  2. filtr powietrza
    Przez matimati w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 08:13
  3. Filtr powietrza
    Przez tomek666777 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 15:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •