Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 117

Wątek: Tarcze hamulcowe

  1. #61
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Ręce opadają,najfajniejszy "seryjny" stuff

  2. #62
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Ręce opadają,najfajniejszy "seryjny" stuff
    wiesz co "kolego", nic sensownego nie wnosisz w ten wątek poza swoimi GŁUPIMI docinkami. zresztą nie tylko w ten wątek bo tego typu Twoich "cennych" wypowiedzi w innych wątkach jest więcej (niestety).
    nie wszyscy robią ze swoich samochodów bolidy na tor czy na rajdy...
    nie uważam że ori tarcze będą lepsze od tych które np ja u siebie założyłem ...
    a wręcz przeciwnie, wiele rzeczy które są zakładane przez producenta można w podobnej kwocie, czasem taniej czasem ciut drożej rozsądniej i lepiej rozwiązać.

    przykład tarcz, za ok 600zl za sztukę spokojnie kupisz coś lepszego od ori który kosztuje coś około tego.
    przykład zawieszenia, w kwocie jaką dasz za nowe sprężyny i amorki kupisz porządny gwint (np taki jak ja) i na 100% będzie lepszy od seryjnego zawieszenia jakie jest w TT.

    Tak więc jeżeli masz pisać takie posty jak do tej pory, to może przestaniesz pisać i zostawisz swoje wypowiedzi tylko dla siebie.
    świat i ludzie będą szczęśliwszy bez Twoich "cennych" komentarzy ... a sam nie będziesz musiał się pokazywać w takim świetle jak to teraz robisz.

  3. #63
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jak dla mnie najfajniejszy setup!Nie bardzo mnie zrozumiałeś!to miało być pozytywnie bo nic lepszego jako "seria" nie ma na rynku.Aleś mnie zjechał hehe.P.S. Nie gniewam się....
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 14-05-2013 o 00:38

  4. #64

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Granat
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez Lupin Zobacz posta
    Mi mechanik zalozyl TRW bo ponoc mieli duzo przypadkow, ze ate sie giely, ale czy to bylo tylko takie gadanie to nie wiem. Natomiast na tarczach zrobione juz kilkanascie tys km i jak narazie ok.
    Mój ojciec u siebie ma w Toyotcie Avensis 4 x tarcze + 4 x klocki TRW i hamuje to naprawdę świetnie. Poprawa jest znaczna tym bardziej, że seryjnie Avensisy mają bardzo słaby układ hamulcowy. Zrobione już dobre kilka tys km i 0 bicia czy problemów. Nie raz też uratowały tyłek przy ostrym hamowaniu. Ogólnie polecam. Generalnie chciałem sobie porównać do ATE bo sporo osób widzę u siebie montuje te tarcze ale chyba zostanę przy TRW. Myślałem też o Zimmermannie ale w hurtowni z której będę miał części niestety nie ma tej firmy

  5. #65
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,363
    Muszę wymienić tarczę tylne (MK1 225Q seria) i nie wiem jakie wybrać?
    Bosch?
    http://allegro.pl/bosch-tarcze-tyl-s...242787296.html
    Zimmermann?
    http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-...236612624.html
    Czy może ATE?

    Jakie najlepsze klocki do tego będą?
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #66
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    ja u siebie w serii 225Q postawiłem na Boscha z przodu i z tyłu, a klocki najlepiej bierz tej samej firmy.

  7. #67
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    ja u siebie w serii 225Q postawiłem na Boscha z przodu i z tyłu, a klocki najlepiej bierz tej samej firmy.
    Takie są w oryginale i do zwykłej normalnej jazdy są w zupełności wystarczające.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #68
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,363
    Dzięki Panowie za porady.

    Zamawiam Boscha tarcze + klocki (znalazłem od ręki, tarcze 256mm 149 sztuka + klocki 79 szt)
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #69
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    będzie Pan zadowolony....

  10. #70
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Takie są w oryginale i do zwykłej normalnej jazdy są w zupełności wystarczające.
    Warto zaznaczyć że ten ori z tym co na rynku wspólną ma tylko nazwę bo jeżeli chodzi o jakość bardzo odbiega.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Takie są w oryginale i do zwykłej normalnej jazdy są w zupełności wystarczające.
    Warto zaznaczyć że ten ori z tym co na rynku wspólną ma tylko nazwę bo jeżeli chodzi o jakość bardzo odbiega.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #71

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    Planuję zmianę hamulców w autku. Co stanowi najrozsądniejszy wybór: Bosch, Ate, Mikoda czy Zimmermann? Bosch wiadomo seria czyli daje radę. Mikoda ma bardzo ciekawe ceny. Pytanie jak z jakością? Jazda obecnie głównie autostradowa czyli 90% jazdy z prędkością 140-160km/h bez dotykania hamulca ale jak to bywa na autostradzie sporadycznie trzeba dohamować bo się komuś wydawało, że zdąży... Za Boscha muszę dać jakieś 1200-1300pln, za ATE jakieś 1600pln za Zimmermanny około 1600-1700 a za Mikodę powiedzmy 800pln... Tak więc cenowo Mikoda wygrywa... Czy do takiej jak moja jazda będą się nadawały? nie sądzę, by miały trudne życie...

  12. #72

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    [QUOTE=Hiszpan;162916]Planuję zmianę hamulców w autku. Co stanowi najrozsądniejszy wybór: Bosch, Ate, Mikoda czy Zimmermann? Bosch wiadomo seria czyli daje radę. Mikoda ma bardzo ciekawe ceny. Pytanie jak z jakością? Jazda obecnie głównie autostradowa czyli 90% jazdy z prędkością 140-160km/h bez dotykania hamulca ale jak to bywa na autostradzie sporadycznie trzeba dohamować bo się komuś wydawało, że zdąży... Za Boscha muszę dać jakieś 1200-1300pln, za ATE jakieś 1600pln za Zimmermanny około 1600-1700 a za Mikodę powiedzmy 800pln... Tak więc cenowo Mikoda wygrywa... Czy do takiej jak moja jazda będą się nadawały? nie sądzę, by miały trudne życie...[/QUO

    jak dla mnie zimmermanny odpadaja,mialem je jakies 2-3 tys km i zaczely bic...mimo prawidlowego jezdzenia,zadna kaluza zadna myjnia zaraz po syzbkiej jezdzie. Oddalem na gwarancje i doplacilem do ATE nacinanych...ktore polecja chlopaki z forum...jeszcze ich nie zalozylem,bo musze zjezic stare. Bede zakladal caly komplet przod i tyl,nowe klocki, plyn i oplot...zobaczymy czy dadza rade. Jezdze jak do tej pory na nie wiem sam jakich,ale po przetoczeniu i zajebiscie sobie radza

  13. #73
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Ja śmigam od 6.5 tyś km na ATE nacinanych wcześniej ori. Póki co TT hamuje jak glupie ostatnio przy killowaniu saba 95 ostro dostaly po dupie bo hamowalem z 210km/h do prawie do 0 przed rondem i ledwo ledwo a bym zaj... w rodno ale dalem rade nooo i jeszcze "wielka woda" ktora nie wiem skad plynela po rondzie... para buchala jak z lokomotywy. Myslalem ze huj tarcze strzeli ale nic im sie nie stalo tak wiec polece ATE.
    Ostatnio edytowane przez Viri ; 27-07-2013 o 19:36

  14. #74

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    Czytałem opinie na necie w tym na Niemieckich stronach i wynika z tego, że Mikoda ma albo bardzo pozytywne opinie albo mocno negatywne. Znalazłem opinie od ludzi katujących je na OSach i podobno dają radę. Zakładam więc że to kwestia montażu i ewentualnego pecha. Jako, że mają TUV i ISO postanowiłem przetestować. Cena za komplet 650PLN powoduje, że podjąłem ryzyko.

  15. #75
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak Mikoda to tylko gładkie, te tarcze mają nie złe opinie, nawiercane to raczej odpadają.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. klocki i tarcze hamulcowe
    Przez Piootr w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 15-05-2020, 16:20
  2. Tarcze hamulcowe tyl
    Przez Radek93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 22:42
  3. Tarcze hamulcowe w TT 1998.......
    Przez gigo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 07:32
  4. MK1 3.2 - tarcze hamulcowe
    Przez Kozi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 08:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •