Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129

Wątek: Oklejanie auta na czarny mat

  1. #121
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Też mam dyfuzor u siebie pomalowany Plastilakiem i także jestem zadowolony

  2. #122

    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    25
    a czy ktos kiedys w koncu polozyl ten mat na TT i zna cene takiego przedsiewziecia? W internecie ceny sa rozne, nie interesuje mnie Mietek z allegro, ale przeplacac tez nie chce...

    Chce kupic niedlugo TT w Polsce, ale niestety wiekszosc ciekawych egzemplarzy z dobrym przebiegiem jest w kolorze ktory mi zdecydowanie nie odpowiada

  3. #123
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Per-der ma mat, oczorąbno zielony Ja mam mat-mettalic. Polecamy oboje!

  4. #124

    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    25
    a jak cenowo? rozumiem, ze cale auta byly obklejane?

  5. #125
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Cenowo od 3 tys w górę. Rozsądne jakościowo oferty są droższe. Ważne jest kto to okleja bo firmy z renomą się cenią ale wtedy masz prawie pewność że nie będą wychodzić niedoróbki.

    Jeśli decydujesz się na folię to pamiętaj że będziesz musiał o nią dbać dużo bardziej niż o lakier. Przede wszystkim auto musi być garażowane i myte specjalnymi szamponami. Oczywiście każdy może powiedzieć że jego stoi na słońcu i myje na stacji ale ja mam problem z jednego lub drugiego powodu (prawdopodobnie słońce bo folia wyblakła).


    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

  6. #126
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    U mnie to było trochę inaczej.
    Robocizna - koszt mniej więcej taki, jak w temacie tego popularnego teraz programu rządowego z plusem
    Do tego koszt folii, ale to już jest sprawa indywidualna. Ja mam 197 z Oracala 970 (matt azure metallic), ale np. Per-der z tej palety/ firmy nie był w stanie nic wybrać.
    Ewentualne poprawki - w cenie.

    Squirrelkuss, Ty masz mega ładny, słoneczny kolor - może takie nasycone szybciej blakną? U mnie po ponad dwóch latach różnicy nie ma. Faktem jest, że Maniek jest garażowany, ale zdarza mi się zostawić go pod chmurką - mróz, ulewy czy upały nie są mu straszne. Do mycia niczego specjalnego nie używam - folia ładnie się myje standardowymi myjniowymi specyfikami.
    Per-der, Ty chyba nie garażujesz auta - zauważasz po tych kilku miesiacach pierwsze różnice w kolorze? Kamil używa też specjalnych kosmetyków, ale ma folię o bardziej porowatej strukturze. Moja mniej wymagająca - taka dla leniwych
    Jeszcze Asiksona moglibyśmy podpytać o opinię

    Dla porównania - Maniek: po lewej marzec 2014, po prawej kwiecień 2016.
    Nazwa:  rsz_maniek.jpg
Wyświetleń: 145
Rozmiar:  41.7 KB
    Ostatnio edytowane przez wi_ ; 19-05-2016 o 08:56

  7. #127

    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    25
    a to nie jest tak, ze oni daja 10lat gwarancji na okleine?

    Ostatnio zaczal przemawiac do mnie white pearl mat z gamy 3M folia dosc droga, ale podobo jedna z lepszych. Niestety doczytalem sie, ze te biale lubia żółknąć, slyszeliscie cos o tym?

    P.S bardzo ta folia wyblakla?

  8. #128
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Dają gwarancję i właśnie rozpocząłem procedurę ale z tego co mi powiedział kolega oklejający to dystrybutorzy wymigują się tym że auto było myte jakimiś żrącymi środkami. Teraz kwestia na kim stoi obowiązek udowodnienia że tak było lub nie ale sytuacje są patowe szczególnie jak trzeba reklamować folię z całego dużego SUVa a nie małej TT.

    Co do białych to znam takie przypadki. Nie osobiście ale wiem że takie były. Nie wiem też od czego było to spowodowane bo żółkły folie i firmowe i te tanie. To jest kolejny dowód że z folią trzeba obchodzić się jak z jajkiem.

    Moje stało dużo na słońcu i na 90% to jest powód problemu bo np folia na podstawie lusterek jest w stanie idealnym co więc wyklucza żrące środki.

    Reasumując wydaje mi się że garażowanie auta i stosowanie kosmetyków ochronnych przed UV wystarczy aby utrzymać folię w dobrym stanie przez te 3-4 lata bo mówienie o dłuższej żywotności folii w stanie reprezentatywnym jest nadużyciem co oczywiście nie oznacza że takich przypadków nie ma. Wiadomo przecież że jak cabrio stoi pół roku w garażu to na takim folia wytrzyma dwa razy dłużej.

    Moja wyblakła na tyle że widać to tylko w słońcu. Poza tym zmatowila się folia błyszcząca z dachu a to już inny rodzaj awarii lecz z tego samego powodu.


    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

  9. #129
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576
    siema!
    Moja folia położona w połowie września.
    Firma ARLON – SOTT ULTIMATE PREMIUMPLUS kolor cwc 626 toxic green
    Folia zachowuje sie rewelacyjnie. Nigdzie nie odchodzi, nie rysuje sie, nie przeciera.
    Jedyny minus to ciężkie utrzymanie.
    Mycie proste, ale jednak trzeba często.
    Jestem po przejściach z PlastiDipem biały mat (położony na czarny samochód) i efekty był świetny, jednak ciężkie w utrzymaniu.
    Prawdą jest co pisała _Wi, że moja folia bardziej sie brudzi i ciężej domyć błoto, pyły czy tłuszcz, ale zakupiłem zestaw do mycia folii z ORACAL'a i radzę sobie.

    Samochód garażowany, ale też bardzo eksploatowany. Jeżdżę po prostu bardzo dużo i często również trasy.
    Na felgach został PlastiDip (3 sezon) ale ten oryginalny i trzyma sie bez zarzutu.
    Jedyne otarcia to mechaniczne spowodowane wymianą opon.

    Poniżej kilka zdjęć jak to sie trzyma.

    oklejanie


    zaraz po oklejaniu


    a tu już w trakcie użytkowania




    a tak wyglądają te moje felgi z plastiDipem


    W razie czego zapraszam na prov lub do mojego wątku, poruszałem tam temat folii, malowania wszystkie za i przeciw.

    Pozdr!
    K
    TTaka sytuacja

Podobne wątki

  1. 2005 TT Cabrio 1.8T by czarny :)
    Przez czarny w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 29-10-2019, 09:19
  2. Oklejanie folią, car wrapping
    Przez squirrelkuss w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 05:53
  3. Xenon czarny prawy
    Przez Crisstopher w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 19:07
  4. nie czarny lub srebrny
    Przez Piootr w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-06-2008, 16:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •