MichałTT,
niedawno po odebraniu TT z serwisu dzwonili do mnie z działu obsługi klienta jakieś centrum z Wawy trochę się tam uzewnętrzniłem aż szczerze babkę zamurowało i nie wiedziała co odpowiedzieć. Na dniach odebrałem passata z tego samego serwisu i już nikt nie dzwonił (serwis autoryzowany audi skoda vw itd) i po tym odebraniu tez bym się chętnie uzewnętrznił ale chyba po takich telefonach mają dym sądząc po tym że już nikt nie dzwoni. Chyba że audi dba o markę i chce wiedzieć najwięcej o jakości obsługi ich aut. Więc znajdź sobie w necie jakiś maila do głównych skleć co myślisz itd i wysyłaj tak tez kiedyś napisałem do samych Czech do skody (ten sam serwis-tam mnie nie lubią hehe, ale łacę ciężkie pieniądze za ich auta i wymagam dobrego serwisu). Polska zaczyna robić się jak USA niedługo zaczniemy wygrywać wielkie odszkodowania za złamanie nogi na klatce schodowej gdzie schody są połamane a nikt tego nie remontuje i ma w dupie. A to mi się zaczyna podobać bo już dwie sprawy wygrałem i sądu nie ma co się bać - dobra kancelaria prawna i nawet na sprawy nie chodzisz.