Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 87

Wątek: znikający olej

  1. #31

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    W Subaru - silnik od Imprezy i Forestera 2,5 XT od 230 KM w góre - we wszystkich opcjach bierze olej i to wcale nie malo - nie wiem ile konkretnie litrów na ile km bo nie liczyłem ale dolewki robie tak po jednym litrze. To normalne w Turbo.

    Andrzej Koper - wlasciciel jednego z ASO Subaro, doświadczony rajdowiec i fan motoryzacji powiedzial kiedys na forum Subaru ze po tym ile który samochód pali oleju poznaje który klient jak daje silnikowi w palnik - choc normalne jest ze silnik turbo zuzywa olej - jeden mniej jeden wiecej.

    W instrukcji Subaru i wielu innych miejscach w samochodzie jest napisane ze olej należy sprawdzac po każdym tankowaniu (!) i na bieżąco uzupełniać. Z ciekawostek w bagazniku jest dedykowane miejsce na butelke oleju na dolewki (gdzie sie dobrze miesci i nie lata), na wyposazeniu znajduje sie butelka z olejem "ubrana" w ladny materiałowy pokrowiec.

    Doadm ze ten wlasnie silnik Subaru wygral mialo slnika roku - albo w 2007 albo w 2008.

  2. #32
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    Ha ha to w silnikach turbo Powinni montować Taką większą bańkę a z 5L żeby silnik sam se pobierał , taki 2 bak z olejem

  3. #33
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Widze że mam powody do zmartwień i zbliża się koniec żywota mojego 1.8T bo zero ubytku

    A tak na serio to ciekawy jestem jak bęą wyglądały katy i sondy w tak dużo zużywających olej modelach. Miałem kiedyś taki przypadek że silnik brał jakieś 0.7 l na 1000km i nie przejmowalem się tym bo norma jaką zapodał producent to 1L na 1000km mowa tu o VW.
    No i zachcialo mio się tuningu więc zmieniłem tłumik wywalając kata i była masakra, dym i smród nie dało sie jeżdzić ale po rozebraniu silnka okazało się że dupy dały uszcxzelniacze zaworowe. Wymiana i wszystko wróciło do normyt brał ale 0.5 na 10tyś
    Swoją drogą to najłatwiej jest tak zawyżyć normę bo w przypadku gorszej serii produkcji klienta który zgłasza np. gwarancje puszcza się z kwitkiem, zasłaniając się w.w normami
    Ot i cała filozofia
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #34
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    xylo, jak już bym kupował samochód z tego segmentu (bo uważam mk2 za zupełnie inny samochód - to moje prywatne zdanie i bez urazy do posiadaczy mk2 ) to zdecydował bym się na a5 - średniej wielkości cupe - w porównaniu TTmk2 i A5 moim prywatnym zdaniem różnią się niewiele w sytylistyce charakterystyce przyśpieszeniu i miejscem na tylnych "siedzeniach"
    Jako posiadacz mk2 niestety muszę przyznać rację, pluję sobie teraz w brodę że nie kupiłem A5, dla mnie wogóle to TT jest za twarde, a w A5 jest możliwość regulowania twardości zawieszenia (w opcji oczywiście) w TTmk2 też ale na zasadzie źe z twardego robi się arcytwardy A5 to dobry kompromis pomiędzy samochodem sportowym i zwykłym, tak uważam

  5. #35

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    ostatnio musiałem dolać w Mk1 około 0,4-0,5l oleju. Jeśli wierzyć sprzedającemu to wymieniał on olej przy przebiegu 106000km (jest kartka z wymiany pod maską) a obecnie mam 116000km. Nie jest źle jeśli to jedyna dolewka...

  6. #36

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Hiszpan, ja osobiście wymieniam olej co 10 tyśi ale na forum są też tacy co wymieniają co 5 tysi.

    pozdrawiam


    znam też teorię gościa bobajże z castrol - menadżer, który postanowil prześć na emeryturę- opublikował teorią że nie powinno się wogole wymieniać oleju a jedynie filtr i robić dolewki - bo w starym oleju znajduje się jak on to okreslił drobinki metalu, które dobrze wplywają na silnik- w dowod tego pokazał swoje auto, które przejechało 350 tysi bez wymiany oleju a tylko na dolewkach- castrolu oczywiście a co do zalecanych wymian skomentował to tak że koncerny przecież muszą na czymś zarabiać ale każdy ma swój mózg i robi ze swoją własnością co mu się podoba - bo ma do tego prawo - dzięki bogu
    NO RISK,
    NO FUN.

  7. #37
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    bo w starym oleju znajduje się jak on to okreslił drobinki metalu, które dobrze wplywają na silnik
    nie wiem dla mnie z logicznego punktu widzenia mniejsze tarcie = lepsza i dłuższa praca silnika a do tego mniejsze zużycie części ruchomych i budy, tak jak z kobietą bez dobrego podłoża nie ruszysz. Zresztą to tak jak z wodą która potrafi drążyć najtwardsze skały latami, z tym że olej ma zupełnie zminimalizowany współczynnik tarcia.


    przepraszam za drobny szowinistyczny żart,


    btw. a co do oleju, czy ktoś na forum używa 10w60 ? czy wszyscy na 40'stkach?

  8. #38
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    Hiszpan, ja osobiście wymieniam olej co 10 tyśi ale na forum są też tacy co wymieniają co 5 tysi.

    pozdrawiam


    znam też teorię gościa bobajże z castrol - menadżer, ..........a jedynie filtr i robić dolewki - bo w starym oleju znajduje się jak on to okreslił drobinki metalu, które dobrze wplywają na silnik- w dowod tego pokazał swoje auto, które przejechało 350 tysi bez wymiany oleju
    nie drobinki metalu.. tylko czastki sadzy-wegla.. ktore poprawiaja smarowanie))


    nie wiem czy to byl jerdnak diesel czy benzyna.. ale przychylam sie do jego teori.
    sam przciagam wymiane oleju o kilka km, ale kazdy robi jak chce)))

    [ Dodano: 17 Sierpień 2009, 09:24 ]
    Cytat Zamieszczone przez MichałTT

    btw. a co do oleju, czy ktoś na forum używa 10w60 ? czy wszyscy na 40'stkach?
    -50

    =========
    Vorspung durch Technik

  9. #39
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak, koleś poszedł na emeryture i chciał nasikać do namiotu w którym mieszkał, nie wiadomo dlaczego może miał osobiste pobudki ale to i tak malo ważne bo każdy zdrowo myślący czlowiek nie da wiary takim bzdurom i nie ma o czym gadać olej trzeba zmieniać i już
    Ja śmiigam na Mobil One zdaje se jest to10W50 i jest git
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #40

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    lublin
    Posty
    2

    normalna sprawa

    Ostatnio tez mnie to zdziwilo. Uzywam mobil 1 0W40 jedyny z atestem VW 502 w poprzedniej TTce 180kmQ nie mialem tego problemu a teraz niestety w 225km sie pojawil. Po przestudiowaniu roznych forow wydaje sie ze jest to normalna sprawa. Ostatnio dolalem 1l po przejechaniu ciutke ponad 11tkm. syntetyk nie syntetyk wymiana oleju co ok 7-8tkm rozwiazuje problem i jest zbawienna dla silnika Pzdr

  11. #41

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Znów odkopie temat.
    Mam pytanie odnośnie oleju. Jest tak że auto nic nie kopci (rano na ssaniu temp 2 stopnie na plusie 0 dymka z wydechu) płyn chłodniczy nie zabarwiony nie bulgocze itp. a olej ubywa to co się może z nim dziać?
    Pytam czysto teoretycznie.

  12. #42
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    1. wyciek
    2. zostaje spalony - pierscienie, uszczelniacze, turbo - nie bedzie dymił dopóki nie beda to spore ilości
    3. wywala w wydech
    innych rozwiązań nie ma
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  13. #43

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    1. Hmm ostatnio widziałem krople oleju na spodzie silnika jak byłem u mechanikozorda (nie mogliśmy zlokalizować pochodzenia kropli)
    2. To wiem jak sprawdzić ostatnio przy wymianie rozrządu wykręcona rura od IC była i nie było nic oleju.
    3. Z wydechu kapie woda ostatniego czasu.

  14. #44
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie

    Masz gdzieś wyciek i nie ma co na razie szukać innych przyczyn zanim nie usuniesz wycieku .

    Jeśli nie widzicie miejsca wycieku to pomacaj przy uszczelce pokrywy zaworów w okolicach kolektora wydechowego , bez rozbierania nie widać tego miejsca
    Możesz też wcisnąć rękę z aparatem cyfrowym w różne miejsca i posprawdzać na fotach , jeśli oczywiście cyfrówka ma funkcje macro lub szkła powiększającego .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #45

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Uszczelka pokrywy zaworów jest nowa razem z uszczelkami świec czy jak to się nazywa.

    Problem jest taki że nie ma tu w okolicy osoby której chciało by się szukać wycieku. No nic spróbuję sam obczaić. Posypie piaskiem spód silnika, przyklei się w miejscach od oleju.

Podobne wątki

  1. Olej do 3.2
    Przez Pawel TT666 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-07-2018, 22:02
  2. Olej
    Przez DamianLondyn w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2017, 01:14
  3. olej Mk2
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2016, 15:02
  4. Znikający olej + dymienie = ?
    Przez T en M w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •