Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 87

Wątek: znikający olej

  1. #16
    Mi tez znika. Wszystko uzaleznione jest od tego jak sie uzytkuje auto i gdzie jezdzi, na jakich obrotach i jak dlugo. Pewnie, ze jezdzac po miescie z domu do pracy nie zauwazysz zadnego ubytku. Ja przejchalem 1700km po autostradzie praktycznie non-stop na oborotach 4tys i ubylo z pol litra. Kazde turbo smarowane olejem z silnika bierze olej. Takie moje zdanie.

  2. #17

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    ja jezdze glównie po trasie ale nieraz przelatam sporo kilometrów tylko miescie i nieukrywam ze lubie pociagnąc do odcinki i robie to bardzo czesto ale zawsze na rozgrzanym motorze i zawsze po tym chlodze go kolo minuty

  3. #18
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Też nie zauważyłem ubytków oleju. Jak wlali we wrześniu, tak poziom się trzyma

  4. #19
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Cytat Zamieszczone przez Bart227
    Też nie zauważyłem ubytków oleju. Jak wlali we wrześniu, tak poziom się trzyma
    Ja również, odkąd wymieniałem olej na Motula czyli cos kolo roku temu. Zrobiłem 25tys KM. W tym czasie dolałem kolo 200ml.
    Patrzyłem wczoraj na bagnet i jest full.

  5. #20
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    chlopaki...

    ja latam po 7 godzin przy 180kmh... o ile sie da cisnac non stop i nic nie chlapie... a zegar pkazuje 181tys km

    Wiec.. nie rozumie.. i w sumie.. powinienem sie cieszyc. Teraz mam 5W-50 zobaczymy co i jak w miedzyczasie

    =========
    Vorspung durch Technik

  6. #21

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Każdy silnik bierze olej nawet ten nowy jest to naturalne po to jest, aby smarować i chłodzić silnik. W naszych TT dochodzi jeszcze czynnik turbo, więc nie ma, co się przejmować jak od wymiany do wymiany spadnie trochę na bagnecie.

    Ja w swoim nic nie dolewam jak wlewam na pół bagnetu to po 15 tyś jeszcze jest ponad min.
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  7. #22
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    age007, ja w 2.0 TFSI tez robilem dolewke. Tez kupilem EDGE 5W-30. Podobno ten SRX to jest EDGE ale robiony wylcznie dla Audi (nie kupisz go poza ASO). W serwisie powiedzieli, ze to normalne i zeby pilnowc. Powiedzieli tez, ze martwic sie mozna by bylo gdyby nie bral oleju

  8. #23

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    a dlaczego trzeba sie matrwic jak niebierze?
    poczekamy na Arttura co powie w tym olejowym temacie

  9. #24

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    eehmmm kolega ma MK2 a większość osób wypowiadających się że nie bierze, ma MK1...
    W obu autach jest totalnie inny silnik po mimo tego że to TT.
    Ze swojego doświadczenia wiem że TSFI lubi olej.
    Czarne jest piękne

  10. #25

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    xylo, sory stary ale mk1 i mk2 to dwa zupełnie inaczej wyglądające i z innych części zbudowane auTTa - wogóle niewiem dlaczedo mk2 nazywa się wogóle TT jak już bym kupował samochód z tego segmentu (bo uważam mk2 za zupełnie inny samochód - to moje prywatne zdanie i bez urazy do posiadaczy mk2 ) to zdecydował bym się na a5 - średniej wielkości cupe - w porównaniu TTmk2 i A5 moim prywatnym zdaniem różnią się niewiele w sytylistyce charakterystyce przyśpieszeniu i miejscem na tylnych "siedzeniach"

    a co do oleju zjadanego przez tfsi to nrmalne
    NO RISK,
    NO FUN.

  11. #26

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    dziwi mnie podejście że zjadanie oleju przez jakikolwiek silnik jest normalne... jak dla mnie to dowód na błędy konstrukcyjne lub kiepski stan techniczny silnika lub turbiny...
    Jesli mowa o nowym lub prawie nowym autku z małym przebiegiem bez historii typu przegrzanie czy przytarcie to nie powinno mieć miejsca spalanie oleju wymagajace dolewek od zmiany do zmiany... w końcu to nie czasy żuka czy Nysy...
    PZDR!

  12. #27
    Espaniol, tu wchodzi w gre turbina, wiec stad ten ubytek oleju a nie ze od razu silnik kiepski. Troche z innej beczki. Mialem 2 Passaty 2002 1.9 tdi 130KM i bral, bierze i bedzie bral. Taki urok samochodu z turbina, szczegolnie z grupy VAG.

  13. #28

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Hiszpan, przeczytaj w instukcji nawet do 1 L na 1000km poco wymieniać jak można dolewać tak audi i inne niemieckie marki i nietylko (oprócz japońkich ) zabezpieczają się przed reklamacjami z powodu poboru oleju. nawiasem jak kupisz nową fure to masz gwarancję na silnik ale na sprzedło docisk itp. już nie - to samo z hamulcami i innymi gratami - niestety
    NO RISK,
    NO FUN.

  14. #29

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    W-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czerwony
    Posty
    45
    Japońskie auta też biorą i jest to normalne. Jak ciśniesz to ma prawo wziąć i producent o tym pisze. W mojej Hondzie jest napisane że 100ml/100km przy ostrej jeździe to jest normalne. Także trzeba tylko pilnować poziomu oleju i nie ma co się martwić... No, chyba że ssie 1l/100km

  15. #30

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    jak miałem Suzuki SV to brała około 0,5l od zmiany do zmiany bo olej parował i był zasysany z odmy do airboxu... czasami aż mokro tam było... teraz VFR mimo, że kręci się wyżej nie bierze oleju wcale... czyli sie jednak da

Podobne wątki

  1. Olej do 3.2
    Przez Pawel TT666 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-07-2018, 22:02
  2. Olej
    Przez DamianLondyn w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2017, 01:14
  3. olej Mk2
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2016, 15:02
  4. Znikający olej + dymienie = ?
    Przez T en M w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •