Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 87

Wątek: znikający olej

  1. #1

    znikający olej

    Witam wszystkich, moje TT miało w marcu pierwszy przegląd w ASO po 15 tyś przebiegu, wymiana oleju i inne duperele. Od tamtego czasu przejechałem nim ok 4 tyś i dziś zapaliła mi się żółta kontrolka poziomu oleju. Sprawdziłem bagnetem i prawie nie ma oleju. Auto jest na gwarancji i mam w związku z tym pytanie; czy jechać do stacji ASO czy wezwać ich żeby sami go zabrali, bo boje się zatrzeć silnik. Czy mają obowiązek w takiej stytuacji podstawić mi samochód zastępczy?

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150
    Masz wysoko wysilony silnik w sportowym samochodzie. Zajrzyj do instrukcji na temat zalecanej częstotliwości sprawdzania oleju. Przy okazji troszkę się zdziwisz jak zobaczysz ile według Audi ten samochód może zabierać oleju na 1000 km

    Według mnie nic nie jest uszkodzone, tylko zaniedbałeś autko. Kup taki olej jaki masz wlany i zrób dolewkę. (ile wlewać, ile odczekać, wszystko masz w instrukcji obsługi...)

  3. #3
    Wydaje mi sie że to dużo za dużo jak na 4000km, w instrukcji napisane jest że max 0,5l/1000 km może skopcić, a ja jeżdżę raczej spokojnie, więc 4000 x 0,5 = 2L oleju (tyle by mógł spalić), a na bagnecie ledwo na końcu widać olej poniżej minimum, gdzieś ten olej zgubił bo wycieków nie ma,

  4. #4

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    nie wiem jak w 2.0T ale 1.8T miał w misce olejowej 4,5l oleju... więc jak spali 2l z 4,5l to stan bedzie właśnie na minimum... nie ma rady... trzeba pilnowac i dolewać jeśli ubywa... w przeciwnym razie kłopoty i wydatki gwarantowane. swoją drogą 0,5l/1000km to sporo... wynika z tego, że olej moze sie w zasadzie sam zmieniać bo na 10,000km cała objetość ulega wymianie poprzez spalanie i dolewanie...
    PZDR!

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150
    U mnie różnica pomiędzy dolnym kolankiem na bagnecie, a najwyższymi rzędami kropeczek wskaźnika na bagnecie to 1 litr. Dolewałeś już oleju i wiesz że zjadł Ci 2 litry, czy tylko tak Ci się wydaje na podstawie tego ile mieści się przy prawidłowym poziomie?

  6. #6
    Osły z ASO wymienili mi olej i nalali tak żeby poziom był po środku miarki pomiędzy min i max, bo podobno nie wolno nalewać 4,5 l do pełna bo wtedy b.szybko spala olej i były przypadki że wydmuchiwało uszczelke pod głowicą i jakieś inne uszkodzenia się pojawiały, więc teraz leją do połowy i kazą uzupełniać (oczywiście odpłatnie bo gwarancja tego nie obejmuje) W dodatku samochód objęty jest serwisem longlife i wlali mi olej Castrol SRX który podobno szybciej się spala (to opinia gościa z NIE-ASO) Wlałem dziś ok 1,5 litra Castr. edge 5w-30 które można stosować przy longlife service, pojeżdżę i zobaczymy, gość ze stacji obsługi gdzie kupowałem olej powiedział że o wiele mniej jest podatny na spalanie niż SRX

  7. #7

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    Cytat Zamieszczone przez Piozu
    U mnie różnica pomiędzy dolnym kolankiem na bagnecie, a najwyższymi rzędami kropeczek wskaźnika na bagnecie to 1 litr. Dolewałeś już oleju i wiesz że zjadł Ci 2 litry, czy tylko tak Ci się wydaje na podstawie tego ile mieści się przy prawidłowym poziomie?
    u mnie jak narazie stan się trzyma bez zmian... ale co ja tam mam zrobione? Podobno 6000km od zmiany oleju z czego ja dopiero 800-900km zrobiłem. Jednak jak narazie połowa stanu jak była tak jest.
    PZDR!

  8. #8
    Awatar WASKI
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Tczew<>Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarnulka
    Posty
    70
    to prawda ze oleju idzie sporo w TT-kach, potrafia troche spalic i tak ma kazda TT-ka!
    ZYCIE JEST TAKIE KROTKIE...ALE ZA TO JAKIE SZYBKIE JAK MASZ TTke

  9. #9
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    no chlopaki..

    od wymiany do wymiany.. nie zawuazylem zadnego ubytku.. a wymiane przeciagnalem na jakies 23kkm..

    wiec sadze, ze to przypadek lub jakas sporadyczna dolegliwosc

    =========
    Vorspung durch Technik

  10. #10

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    osobiście uważam, że silnik w dobrym stanie z dobrą sprężarką nie powinien palić takich ilości oleju... serwisówka podaje jak sadze maksymalny dopuszczalny ubytek oleju zanim silnik/turbo bedą się kwalifikowały do remontu/wymiany. Nie może byc norma aby silnik na 10,000km spalał wiecej oleju niż ma w obwodzie smarowania... tyle to paliła łada kolegi za czasów technikum ale zostawiała za sobą smuge dymu jak rakieta na paliwo stałe
    PZDR!

  11. #11
    a swoją drogą, (nigdy nie zauważyłem żadnych wycieków pod samochodem ani na dolnej osłonie silnika) to jaka może być przyczyna że przy tak małym przebiegu pali tyle oleju? Może coś z turbiną? Ale ja tego samochodu nie katuję, czasem przełączę na S-kę i dam w d..pę, ale sporadycznie, na co dzień jeżdżę spokojnie, czy takie usterki są łatwe do wykrycia? Bo po kilku wizytach w ASO z innymi rzeczami ręce mi opadają

  12. #12

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Sandomierz
    Posty
    62
    Panowie ja mam przejechane 100 000 km i wymieniam olej co 10 000 km, nie zauważyłem żadnych ubytków.
    Pozdrawiam!!!

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    a ja mam ponad 180 tys. i od wymiany zrobilem juz prwie 9000 km i tez nic nieubylo, wiec to chyba nietak jak kolega Waski napisal ze kazda bierze bo moja np. nie :P

  14. #14
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez gibons
    a ja mam ponad 180 tys. i od wymiany zrobilem juz prwie 9000 km i tez nic nieubylo, wiec to chyba nietak jak kolega Waski napisal ze kazda bierze bo moja np. nie :P
    ja zrobilem 23 kkm i zero!

    =========
    Vorspung durch Technik

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    no własnie emy wiec jest juz nas dwoje ktorym olej nieznika

Podobne wątki

  1. Olej do 3.2
    Przez Pawel TT666 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-07-2018, 22:02
  2. Olej
    Przez DamianLondyn w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2017, 01:14
  3. olej Mk2
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2016, 15:02
  4. Znikający olej + dymienie = ?
    Przez T en M w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •