Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem ze światłami, xenonami, mała widoczność

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185

    Problem ze światłami, xenonami, mała widoczność

    Witam

    Tak jak w temacie, mam bardzo małą widoczność na xenonach, znaczy sie słabo mi świecą, żarniki chyba ze dwa razy wymieniałem ale wydaje mi sie że nie w tym tutaj leży problem, poprawcie mie jak sie myle. Co do zarników to kupiłem raz w intercarsie za 150 szt i słabo świeciły, kolejnym razem zaryzykowałem i zamówiłem jakies z allegro, nie powiem świecił o niebo lepiej od tych za 150 zł/szt ale to dalej nie nie jest to. Zwykłe światła w byle jakim samochodzie świecą jaśniej od moich

    Jest taka możliwość że soczewki sa zabrudzone?? Rozbierał ktoś z was lampy?? Jest jakaś możliwość żeby dostać sie do soczewki bez rozklejania lampy??

  2. #2
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Kasprzyk19 Zobacz posta
    Witam

    Tak jak w temacie, mam bardzo małą widoczność na xenonach, znaczy sie słabo mi świecą, żarniki chyba ze dwa razy wymieniałem ale wydaje mi sie że nie w tym tutaj leży problem, poprawcie mie jak sie myle. Co do zarników to kupiłem raz w intercarsie za 150 szt i słabo świeciły, kolejnym razem zaryzykowałem i zamówiłem jakies z allegro, nie powiem świecił o niebo lepiej od tych za 150 zł/szt ale to dalej nie nie jest to. Zwykłe światła w byle jakim samochodzie świecą jaśniej od moich

    Jest taka możliwość że soczewki sa zabrudzone?? Rozbierał ktoś z was lampy?? Jest jakaś możliwość żeby dostać sie do soczewki bez rozklejania lampy??
    Tak możesz się do nich dostać bez rozklejania lamp. Musisz jednak zdemontowac lampy z auta i później możesz odkręcicz cały mechanizm xenona z soczewkami. Bedziesz potrzebował torxa z otworem. Soczewki u mnie były zakurzone tak samo jak odbłyśniki i klosze lamp. Może też być tak, że odbłyśniki są już wypalone i stały się matowe, wtedy możesz dać same odbłyśniki do regeneracji. U mnie po czyszczeniu xenenony świecą dużą lepiej. Porobiłem zdjęcia jak jesteś zainteresowany to mogę je wkleić.
    pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedz, obejdzie się chyba bez zdjęć. Jak znajde chwile to biore sie za rozkręcenie lampy i zobacze co tam sie dzieje. Do wyjęcia lampy bo jeszcze z przodu nie wyciągałem zderzaka nie trzeba ściągać??

    I jeszcze pytanie apropo tych odbłyśników jak by były matowe to nie można spróbować ich prze polerować np. tempo??

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Kasprzyk19 Zobacz posta
    I jeszcze pytanie apropo tych odbłyśników jak by były matowe to nie można spróbować ich prze polerować np. tempo??
    Odblysnikow nie wypolerujesz, tam jest specjalna farba, ktora zetrzesz nawet uzywajac szmatki i plynu do mycia szyb, kiedys sam tak zrobilem ale nie w Audi, chyba ze tutaj mamy inna metode zastosowana.

  5. #5

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    ostatnio na autostradzie stwierdziłem to samo... chyba też będę musiał się zastanowić nad czyszczeniem/regeneracją lamp.

  6. #6
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    Soczewki u mnie były zakurzone tak samo jak odbłyśniki i klosze lamp.

    Porobiłem zdjęcia jak jesteś zainteresowany to mogę je wkleić.
    pozdrawiam
    U mnie klosze od środka stają się powoli co raz bardziej zanieczyszczone, pojawia się taki lekki pajączek i brudnawy nalot. Żaden dramat, ale trochę mnie to denerwuje i zastanawiam się właśnie nad ich przeczyszczeniem.

    Możesz wrzucić kilka zdjęć, jak dostać się do srodka bez rozklejania lamp?

  7. #7
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    The_Saint Ja co prawda mam A3-ke i też stwierdziłem że światło mnie nie satyfakcjonuje - Zrobiłem czyszczenie lamp. Okazało się że przez tyle lat były dość mocno zanieczyszczone - mialy niewidoczny nalot na kloszach, a także na soczewce do świateł mijania - w TTce też jest chyba soczewka na mijania ? Zrobilem tak - wyciagnalem lampy - wlalem dość dużo ludwika + gorąca woda (ale nie wrzaca) no i jazda tak ze 4 -5 razy. Potem woda destylowana żeby nie było zacieków - też dokladnie z 5 razy płukanie. Efekt - soczewka po wyschnieciu odrazu nabrała przejrzystości , jak również sam klosz. Teraz światło jest dużo lepsze. Do tego żarówki Tungsram Megalight +90% + zasilanie na przekaźnikach. Efekt - znakomity. Polecam bo nie duże koszty a efekty duże.

  8. #8
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Nie znałem tego patentu z wodą destylowaną

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Problem ze światłami mrugają na postoju i podczas jazdy. 8N
    Przez sebaxd26 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 09:36
  2. MK1 [8N] Na sygnalizacjach nie widać świateł [widoczność]
    Przez Nielogiczny w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-02-2016, 08:57
  3. Lampy przednie - problem z xenonami
    Przez Lv23 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 13:45
  4. Różnica pomiędzy światłami przednimi 8J
    Przez Bullfrog w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 13:19
  5. problem z xenonami
    Przez ziaro70 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 20:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •