Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Tokarz do dystansów okolice Warszawy lub Płońska

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    Tokarz do dystansów okolice Warszawy lub Płońska

    Witam
    potrzebuje kogoś ogarnietęgo kto by wytoczył przejściówki o grubości 15mm z 5x100 na 5x112 ze stali gdyż potrzebuję je dosyć szybko do felg, na allegro takie widziałem ale cena jest kosmiczna 480zł za oś, bo 20mm sa taniej ale koniecznie muszę miec 15mm dlatego chciałbym aby mi ktos wytoczył wiec macie kogos komu mozna zaufać?

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Jak kupisz i zamontujesz dystanse z przejściem z 5x100 na 5x112 o grubości 15mm to daj od razu znać, bo z miłą chęcią odkupie od Ciebie tylny plaster miodu nad wydechem. Staraj się nie uderzyć w nic tyłem, przód mnie nieinteresuje

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    niestety ale kolega ma racje,bedziesz miał dzwona jak byk strzelił,min grubisc to 20mm ze szpilkami i tylko renomowanych firm,bo oni stosuja materiał jaki jest do tego przeznaczony,ty piszesz ze chcesz stalowe, stalowe dystanse sa do bani bo sa za ciezkie i bedzie ci drgała kierownica,tylko aluminum o scisle okreslonej strukturze,poszukaj lepiej w allegro uzywek dobrej firmy ja kiedys kupiłem kpl na 4 koła za 300zł,wiec mozna tanio kupic,a jak juz bardzo sie upierasz to tylko aluminum min grubosc 20mm i szpilki niedajboze sruby wkrecane w dystans,tyle na ten temat

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    kolego byl juz o tym temat i to niemoga byc zadne przejsciowki tylko dystanse ze szpilkami i minimalna grubość takich dystansów to 22 mm zeby mialo to rece i nogi, ja kupowałem takie w http://www.ring-tuning.pl/ i przelecialem na nich juz pare tysiecy i jestem zadowolony i cena w porownaiu do h&r czy innych uznanych firm jest rewelacyjna

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no widziałem na allegro 20mm ale wtedy po załozeniu felgi która sobie upatrzyłem z przodu będzie wystawac 7mm wydaje mi się to troche zaduzo ,chyba że wypchnie błotnik ciutke?, na allegro widzialem przejścówki z alu niby markowej firmy o grubości 15mm tylko ze cena jest 500zł za oś więc dlatego pisałem czy 15mm przejdzie bo zalezy mi zeby załozyć upatrzoną 19

    [ Dodano: 22 Czerwiec 2009, 10:24 ]
    http://www.allegro.pl/item667508293_...x100_20mm.html
    czyli generalnie takich unikać bo mają gwint w gołym alu?
    http://www.allegro.pl/item668480928_...entrujace.html
    dodam ze pisałem o stalowych gdyż przy załozeniu ze miały miec tylko 15mm grubości stal ma wieksza wytrzymałość lecz czekam na porady jak najlepiej zmienić rozstaw z 5x100 na 5x112 tak żeby pewnie latac autem i jednocześnie zeby grubośc była jak najmniejsza

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Z aluminiowym gwintem odpuść, bezpieczne dystanse z przejściem to minimum 25mm, poniżej tej grubości bał bym się cokolwiek założyć. Poszukaj innych felg, albo podaj ET jakie mają Twoje felgi? Z tyłu spokojnie da się wsadzić do ET 10 , przód według mnie ET15 no może na chama ET 10 ale to już ciężko, zależy jeszcze jak niską zawieche chcesz wsadzić, żeby nie obcierało, ale na 19' i niskim zawieszeniu to powinny koła chować się w nadkolach

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    felgi jakie upatrzyłem to 19 cali na 8.5 et 35 wiec według przelicznika z dystansem 20mm z przodu bedzie wystawac 7mm oczywiscie sama felga bo opony sa 225 na 0.35 wiec beda naciągniete srednica wzrośnnie 5mm wiec to pomijalne , wiec et przy 20mm dystansu robi się et15...a co do upatrzenia innych felg to ja juz sie załamuje.....tyle razy sobie odpuszczałem bo coś niepasowało...a teraz sa te o których nawet niemarzyłem czy rozdymanie przedniego błotnika o chociaz 5mm bez uszkodzenia lakieru bedzie problemem?
    czytałem ze firma H&R ma takie dystanse zmieniajace rozstaw o grubości 20mm wiec mysle ze było by ok

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    ET 15 z przodu jest do zniesienia, jeździłem tak chwilę i nie wali bardzo po oczach, że felga wystaje, jak będziesz miał jeszcze naciągniętą oponę to powinno być OK. Z tym , że w mokry dzień masz auto uwalone od góry do dołu . Dlatego też zmieniłem teraz na et 30 z przodu i et 10 z tyłu, Ciekaw jestem tylko jak będzie wyglądała opona 225/45 naciągnięta na felgę 9,5 cala

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    Panowie mniej niz 25mm jest niebezpieczne i zadna firma ktora sie zajmuje na powaznie dystansami nierobi mnejszych. Nawet w H&R a tak mowią bo jak szukalem dystansów zmieniających rozstaw to obwdzownilem chyba wiekszosc producentów w Pl i kazdy ktory robi to dobrze mowi ze nieda rady cieńszego niz 22 mm ale niepolecają tylko minimum zeby bylo bezpiecznie 25mm takze odpusc sobie te felgi jak niechczesz zeby wystawały. Ewentualnie zmien piaste no na od a4 b6 tylko wtedy tarcze hamulcowe musialbys tez wymienic

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc w doborze dystansów...
    Przez wiszek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 21:27
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 13:59
  3. Stukające przeguby po założeniu dystansów.
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 11:57
  4. Pozdrowienia z Warszawy
    Przez airwolf w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 10:55
  5. Do ludzi z Warszawy :)
    Przez M and V w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 13:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •