Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Najlepsze samochody to Mercedesy?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150

    Najlepsze samochody to Mercedesy?

    Mam na imię Piotr i serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów

    Od razu tłumaczę się z osobliwego zapewne na tym forum tematu . Po prostu od małego wiedziałem że jedyna słuszna marka to Mercedes i z samochodami tej właśnie marki wiązały się wszystkie moje marzenia o przyszłych super samochodach. Do czasu gdy na mojej drodze nie stanął jeden z formumowiczów (Mari) z którym miałem przyjemność pracować. Wyprostował On moje spojrzenie na jedyną słuszną markę i na jedyny słuszny model samochodu

    No i zaczęło się szukanie TeTetki... Nie ma chyba na tym forum osoby która pozostaje nieświadoma problemu jaki stanowi kupienie TeTetki, która nie została zdjęta z drzewa i zespawana z 2 różnych egzemplarzy . Poszukiwania trwały kilka miesięcy ale dzięki nieocenionej pomocy kolegi Mari udało mi się ani jeden raz nie pojechać oglądać złomu (Mari ma niezwykły talent do bezlitosnej i bardzo treściwej oceny samochodów już na podstawie samych zdjęć). Pierwszy samochód o którym na podstawie zdjęć powiedział ze warto jechać i obejrzeć, okazał się tym który kupiłem.

    No i stało się! Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem czarnej ślicznotki *.*

    Samochodzik jest z 2001 roku i do końca 2008 roku jeździł po Niemczech. Jest to wersja 1,8T 225 z Quattro. Z wyposażenia ma chyba wszystko co można było sobie zażyczyć w tym roczniku za wyjątkiem tempomatu. Ma spory przebieg (240tyś. km) ale do 2008 roku była serwisowana wyłącznie w ASO Audi. Następnie zmieniła właściciela na takiego który uznał że wymienianie paska rozrządu jest dla mięczaków 0.o. Jak się zapewne łatwo domyślić, tłoki spotkały się z zaworami i do Polski samochodzik przyjechał na lawecie. Tutaj przeszedł remont i został oddany w użytkowanie żonie osoby, która samochód przywiozła i wyremontowała. Kobieta zapakowała do samochodu 2 dzieci, pojechała do sklepu, wróciła i powiedziała że nie zamierza nim jeździć XD, woli BMW męża

    I tak samochód który nie dorobił się jeszcze twardego dowodu, za to zdążył już zostać dopieszczony, trafił do sprzedaży w atrakcyjniej cenie (przekraczającej 40k) gdzie nie pozwoliłem mu długo czekać na nowego właściciela

    Teraz jeździ po Warszawie i cieszy się widząc inne TeTetki



  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    No witamy witamy Gratuluje udanego zakupu!! W koncu zawitales na forum To prawda, ze wspolnie wertowalismy Allegro w poszukiwaniu TT, ktore nadawaloby sie przynajmniej do wstepnych ogledzin ale prawie wszystkie nosily znamiona swojej bolesnej przeszlosci. Na szczescie udalo sie...

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150
    Tak, udało się

    Ale bez Twojego wsparcia i nalegania mojej żony (która bardzo chciała TeTetkę) poddał bym się gdzieś po drodze. Bardzo Ci dziękuję za pomoc i cierpliwość.

    Z całego okresu zakupowego najbardziej podobał mi się chyba Pan, który swoją bezwypadkową TT chciał pokazywać wyłącznie po zmroku XD. Za każdym razem jak się umówiliśmy na normalną godzinę to On potem dzwonił i miał nowy powód (za każdym razem inny) żeby się spotkać jak już będzie kompletnie ciemno
    (do spotkania jak się zapewne domyślacie nigdy nie doszło, a kolega który wypoczywał w tamtej okolicy mówił że widział potem nad zalewem TT zgadzającą się z opisem tej którą miałem oglądać i że drzwi pasażera wyglądały jak wynik działania dużej ilości szpachli i taniej farby w sprayu :P)

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2008
    Płeć
    Skąd
    LUBIN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czerwony
    Posty
    134
    Witam ! ja też byłem no i nadal jestem fanem Mercedesa ale jak na razie śmigam TT i wcale tego nie żałuje ja ponad 6 miesięcy szukałem swojego wymarzonego CLK i tylko jeden mi odpowiadał ale nie był on mi pisany do dzisiaj często wspominam to autko bo było zajefajne aż się wkurzyłem że nie ma żadnego fajnego CLK do sprzedania i zacząłem szukać TT bo chciałem mieć takie auto którego za wiele po ulicach nie śmiga i jest wyjątkowe no i po około 2 miesiącach poszukiwań wkońcu znalazłem TT A do Mercedesa może jeszcze kiedyś wróce ale chyba do jakiegoś fajnego klasyka który będzie drugim autkiem

  5. #5

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Dolnośląskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    59
    Witam! Przyznam szczerze że poprzednio miałem "miśka" C 230-Kompressor Coupe.I muszę przyznać że bardzo fajne autko,żwawy silnik (196 kucy)dobrze wykończone wnętrze.Zaskakująco dużo miejsca,duży bagażnik jak na coupe.Tylko te ceny w ASO,przerażające.No ale teraz jest TeTi- zupełnie inny "klimat"
    romario4

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Witam na forum









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 10:42
  2. Najlepsze na świecie, przyciemniane szyby
    Przez major w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 11:47
  3. najlepsze kawaly jakie widzialem:D
    Przez patrykus007 w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 13:49
  4. Krzywe samochody
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •