Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Wątek: audi tt z gazem??

  1. #16

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35
    Chcesz jeździć tanio kup se golfa 2.0 tdi. Stać Cie aby kupić tt a nie stać Cie aby ją tankować? Głupio bym się czuł co tankowanie gazu, po prstu wstyd -no i jeszcze ten dziwny uśmieszek pana ze stacji Co do opłacalności w/w inwestycji to pewnie sie opłaca po pierwszym roku kiedy już spłacisz lpg, ale co potem jak przyjdzie remontować silnik? Te 3,5k zł szybko wydasz na naprawy...
    bmwe46, może zamiast zakładać gaz wystarczy nie cisnąć auta do oporu? Będziesz jeździł taniej i bez gazu

    PS: ja również bym nie kupił tt z gazem nawet sporo tańszej.

    Pozdrawiam

  2. #17
    Cytat Zamieszczone przez snopx
    Chcesz jeździć tanio kup se golfa 2.0 tdi. Stać Cie aby kupić tt a nie stać Cie aby ją tankować?
    myślę, że to nie do końca tak... jakby kupował nowe z salonu, to można by tak napisać (bo jak ktoś ma ponad 100 na auto to ma i na paliwo), ale on kupuje auto za raptem 40 tyś

  3. #18

    Dołączył
    Jun 2009
    Skąd
    katowice
    Posty
    6
    nie cisnąć auta do oporu jak moja średnia predkośc to 120_150 miasto tylko czuje ze wtedy zjaram kolo 20litrow beny

  4. #19
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    [b]jezeli ktos kupi auto CO DUZO PALI a nie stac go na benzyne ,to jaki to ma sens, jak chce jechac a w baku pusto .

    TRZEBA SOBIE AUTO DOBRAC DO SWOICH MOZLIWOSCI FINANSOWYCH... BY NIE NARZEKAC POTEM, AUTO MA CIESZYC A NIE DAWAC POWODY DO ZMARTWIENIA...

    WIEC KOGOS KTO NIE MA KASY NA PALIWO ZADOWOLI SEICENTO.. A JAKBY MIAL tt TO ZAPEWNE NIE CIESZYL BY SIE, BO PRZECIEZ NIE NASIKA DO BAKU...

  5. #20
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    srednia predkosc? ...to chyba musze sie przeprowadzic, bo chyba nie masz tam korkow, swiatel i masz swietne drogi? :>
    powyzej 100 to momentami mozna w miescie, ale srednia jak wyjdzie 50 to jest bardzo dobrze Chyba, że jeździsz tylko nocą
    Ja jak wduszę i szybko jadę, to czasem wskazuje i ponad 40l, ale to tylko chwilowe ;P

    ravestation, raptem 40 tys., a jak dobrze pójdzie to i 30

    Jak szukałem TT, wszystkie oferty z gazem od razu odrzucałem.
    Uważam, że gaz można zakładać do jakiegoś spokojnego autka, albo jak ma się go od nowości, wtedy można jeździć i 200k km i nic się nie popsuje.
    TT praktycznie każdy właściciel ciśnie i korzysta z jazdy, przebieg mają też już zbliżony do 150-200k km... i zakładać tam gaz? Zresztą jest to indywidualna sprawa i każdy robi co chce, nie zamierzam wnikać.
    Indywidualnie trzeba sobie to przemyśleć, ja to już zrobiłem i te 3,5k na taki 'gaz' zamierzam niedługo wydać na lepsze zawieszenie

    Do tego dochodzi też zadowolenie na stacji, jak podjeżdza ktoś nowszym bmw tankować gaz... miałem przypadek, że właściciel aż uciekał, bo sie wstydził, a wcześniej próbował ostro go cisnąć ;D

    Jeszcze troche i przyjdą pytania na forum ile gazu pali TTS albo TTRS i ile kosztuje instalacja coż, takie życie...kryzys jest i trzeba się na takie pytania przyzwyczaić :>

  6. #21

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    zastanawia mnie niechęć do gazu... o ile instalacja jest wykonana , zamontowana i wyregulowana jak trzeba to osobiście nie widzę kłopotu z jej stosowaniem nawet i w autku sportowym. to, że potrafi ona byc powodem kłopotów jest jak uważam jedynie spowodowane tym, że ludzie zakładający ją z oszczędnosci skręcają skład mieszanki na mocno ubogą a to z kolei powoduje znacznie wyższą temperaturę spalania i kłopoty z silnikiem...
    przy prawidłowo wyregulowanej instalacji auto ma palić więcej LPG niż benzyny bo LPG ma mniejszą kaloryczność ale za to pozwala osiągnąć nawet lepsze osiągi niz na benzynie ze względu na wyższą liczbe oktanową LPG (jeśli silnik ma czujnik spalanie detonacyjnego i program mapy zapłonów na to pozwoli to możliwe jest zastosowanie późnego zapłonu a co za tym idzie zwiększanie efektywności spalania) - wszystko jednak pod warunkiem że instalacja jest zamontowana taka jak trzeba (zapewni odpowiedni przepływ gazu bez efektu zamarzania) , jest wyregulowana tak by lambda była nadal poprawna.
    PZDR!

    PS nie nie mam instalacji LPG - mi sie ona nie opłaca - za mało km robie by sie z tym wszystkim "babrać".

  7. #22

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    ale tez gaz marnej jakosci tankowany na niektory stacjach moze sie przyczynic do szybkiego zurzycia silnika i roznych awari no cewek, swiec itp ja przerabialem temat gazu a a4 2.0 i wtryskiwacze od chu....ego gazu padaly co chwila i cewki non stop sie palily

  8. #23
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    wcisnę swoje 3 grosze :P Jest jedna zasada ,powinno się jeździć 3 butle gazu potem cały bak benzyny.! a nie cały czas na lpg Jeśli ktoś robi długie trasy i nie upala auta to Gaz jest opłacalny ! jeśli ktoś dość że upala auto na lpg jeździ na krótkich odcinkach tankuje na stacjach niewiadomego pochodzenia niech się potem nie dziwi że zaczyna się sypać ,Filtry, kable wysokiego napięcia..też trzeba często wymieniać lpg jest dość kłopotliwe..!!

  9. #24

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    13
    Dla mnie Gaz w TT to profanacja samochodu .

  10. #25

    Dołączył
    Jun 2009
    Skąd
    katowice
    Posty
    6
    a tam profanacja nie róbmy z tego auta takiego bóstwa ja robię od 3 do 5tys miesięcznie pracuje w nieruchomościach

  11. #26

    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    16
    po pierwsze DRYKIER błagam cie nie rozsmieszaj mnie robisz 250 km za stówe ?? to chyba ciagniesz to auto na sznurku ;p hehe. Tak na powaznie to zastanow sie ( i pzrede wsyztskim nie goraczkuj tak:] ) za 60 zl robie 230 km ( przy napi*** przy spokojnej jezdie zrobie nawet 260-270 ( instalacja jest wyregulowana tak z eprzy ciezkiej nodze tego gazu TT łyka duuzo wiecej-logiczne, napisał to HISZPAN...) a Ty tak naprawde za 120 zl przy podobnej jezdzie zrobisz 200 km moze troche wiecej nie opszukujmy sie ( albo mniej :P ) wiec szcerze przyznaj ze oplacac to napewno sie to oplaca i prosze nei wprowadzaj ludzi w blad i nie wymyslaj wyliczen/teorii z kosmosu. Nawet jezeli naprawde pali ci 10 litrow przy ostrej jedzie po miescie (??) to 45 zl za 100 km a 60 zl za 230 robi spora jak dla mnei roznice pozdrawiam

    a po drugie BMW M Power na LPG - zapraszam do lekturki : http://www.autocentrum.pl/go/338__Na...10341.html?l=1

    PS. co do spalania to mi przy hardkorowej raczej jezdie pali 13 litrow benzyny wiec moze ja mam jakis wadliwy egzemplarz.. :P

  12. #27
    Awatar karodan
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    zielony
    Posty
    119
    Też zastanawiam się nad "zagazowaniem" swojej TT, ale jest pewne ale. Troszkę poczytałem na ten temat, a poza tym jestem z zawodu mechanikiem. Przy gazie trzeba znacznie bardziej uważać na wszystkie konieczne wymiany filtrów olejów itp. najlepiej poprostu częściej je zmieniać. Wszystkie podzespoły muszę mieć prawidłowe odczyty na vag'u i prawidłowo pracować, jeśli nie, możecie spodziewać się prawie natchmiastowej odpowiedzi ze strony silnika. Koszt instalacji sekwencyjnej do TT, po wstępnym rekonesansie to około 3 tysie. Opłaca się faktycznie jeżeli robisz dużo kilometrów. Jeśli przejeżdzasz około 100 km dziennie, instalacja zwróci się po około 7 miesiącach. Ale trzeba pamiętać, że trzeba jeździć także na benzynie, i jej koszty też trzeba doliczyć do kalkulacji. Co do mocy, to nie ma problemów, moc jest taka sama lub przy dobrych instalacjach i dobrym gazie nawet lepsza.
    Ale jest za dużo, "ale" i mocno się łamie. Nie wiem, czy się zdecyduję.
    Pozdrawiam KARODAN Audi TT 1,8 225 KM Quattro

  13. #28

    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    16
    ze swojej strony dodam jeszce ze jezeli mialby stala prace ( jestem studentem WM w krk ) i byloby mnei stac na utrzymanie tego autka na benzyne napewno gazowac bym go nei gazowal...ale tak nie jest co do teorii ze jezeli mnei stac na autko to musi mnei byc stac na zalewanie baku itd... owszem zgodze sie, ale nie kupilem 10-cylindrowej RS6 za 300 K tylko audi TT z 2001 za ok 40 K ...

  14. #29

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35
    eh ci "biedni" studenci w TT

    Pozdrawiam

  15. #30

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    13
    Też m nie zastanawia ze robicie po 5 tys miesiecznie .Mnie by głowe urwało przez te nasze dziurawe drogi :P . Juz było napisane jezdzisz duzo i chcesz tanio to kup sobie golfa 1.9 tdi .

Podobne wątki

  1. Quattro z gazem
    Przez Nelson w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 07:51
  2. zarowki wypełnione gazem ksenonowym z allegro...
    Przez czornaldo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 07:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •