Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 106

Wątek: redukcja masy

  1. #61
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Och to już hardcore jak na auto uliczne





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #62
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tyłu nie wywalę bo szyba jest podgrzewana (zresztą tył i tak mam lekki) przód to jasne że nie bo po chwili bedę miał matową szybę, boczne też nie bo drzwi nie mają ramek a ponadto uchylanie szyb też jest konieczne , jedynie zostają 2 małe trójkątne szybki za drzwiami, redukcja wagi pewnie z całe 500g maks 1 kg więc szkoda zachodu
    dlatego uważam że pomysł z szybami z poliwęglanu w tt do jazdy ulicznej jest totalnie bezsensu, co innego mieć błotniki z czegoś lekkiego :P
    wie ktoś ile ważą błotniki w TT?

  3. #63

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Paweł znalazłem dodatkowe 1 KG zbędnej masy w mojej TT. Po zdemontowaniu nadkola tego plastiku było tam tyle błota i ziemi że można było by ziemniaki zasadzić.

  4. #64
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja u siebie wywaliłem kolejną blaszkę..co nie zmienia faktu ze nikt nie odpowiedział ile waza błotniki:P

  5. #65
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Bo raczej nikt tego nie ważył :P
    Jesli Cie to tak bardzo ciekawi zadzwoń do firm handlujących elementami blacharskimi. Jak bedą mieli dobry nastrój to zważa :P
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #66
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak by ktoś był chętny to może kupic kompletny boody kit
    Koraszewski Auto Sport
    cena to jedyne 16 tys:P pytałem o progi lub błotniki ale tylko z poszerzeniami ;/ jedynie to seryjnego auta to klapa spoiler i mozna to zamówic odzielnie ale pewnie kasa gruba więc odchudzanie pewnie się kończy juz u mnie;P

  7. #67
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Odchudzamy TT - czyli co ile waży i czego się można pozbyć.

    Ostatnio powiedziałbym, że zaczyna panować "moda" na odchudzanie TT, którą chyba zapoczątkował Paweł. Co daje odchudzanie auta nie trzeba chyba nikomu mówić, koniom lżej to zasuwają Fajnie jak byśmy zrobili sobie listę rzeczy, które można wyjąć z TT bez ryzyka uszkodzenia auta, jego trakcji lub bezpieczeństwa z informacją o orientacyjnej wadze. Jak powstałaby taka dłuższa lista można by sobie planować czego chcemy się pozbyć i ile łącznie mniej więcej zyskamy na wadze. Najlepiej jak każdy by wpisywał nazwę części - krótki opis (czy wyrzucamy czy zamieniamy na alternatywny lżejszy zamiennik) - orientacyjna waga jaką można zyskać. W tym wątku liczę, że jako pierwszy się wypowie nasz weteran odchudzania czyli Paweł Może uda nam się stworzyć jakąś sensowną listę rzeczy, które nie są nam konieczne w TT a mogą zdecydowanie odchudzić nam auto.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #68
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    przeniosłem temat do tego który kiedyś zakładałem...

    lista części u mnie jest już bardzo długa...jedynie co mógłbym dodać do mojej pełni szczęścia to jakieś lekkie profi kubełkowe fotele(ale koniecznie skórzane) ale to spory koszt więc na razie jest jak jest

  9. #69
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Trochę szkoda bo moim celem było stworzenie wątku z którego zacznie się formować lista wypunktowana z elementami i ich wagą aby łatwiej było to zaplanować w tym obecnym wątku są bardziej pogawędki niż konkrety :/ Może Paweł sam ją zaczniesz robić w pierwszym poście bo serio nie zachęca nic ten wątek do odchudzania. Nie wiem co ile waży i ile łącznie mógłbym zmniejszyć wagę.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 22-08-2011 o 20:56
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #70
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    na 1 stronie jest mała lista co ile waży, w sumie dobry pomysł żeby wstawić całą listę w 1 post

  11. #71
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no generalnie dużo śmiechu było i pisanie bzdur że 80kg to nierealna redukcja a na 16tkach mój wynik to 1340 a na 19tkach 1360 więc 120 i 100kg..całkiem sporo
    a po krótce dopiszę ile co ważyło , oczywiście nie wszystko ważyłem ale także napiszę co wywalałem aby uzyskać taki wynik

  12. #72
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    wiec ja zaczalem od siebie przy moim wzroscie powininem miec 20 kg. wiecej wg. norm ((Prawidłowa waga do wzrostu - Zdrowe odżywianie - odzywianie.info.pl - żywienie, diety, odchudzanie, kalorie, informacje, kalkulatory, forum dyskusyjne)) a tak serio to wywalilem jeszcze dywanik tylnie,zapalniczke - kolo zapasowe - wymienione na zestaw samo naprawczy

    ... i jak sam jade to nie to samo co juz jak kogos mam obok :P

    napisalem 20 kg. bo moja waga jesli w ciu*a niegra pokazuje 65 - a co do norm to dzieki Bogu niewiem jakie mam te kosci na szczescie ich jeszcze nie widzialem :P
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 22-08-2011 o 21:29
    I TT

  13. #73

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Z tego co pamiętam to oparcia kanapy, koło zapasowe, katalizator i ten balast pod zderzakiem już trochę KG zabierają.

  14. #74
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    opisałem już co i jak...może coś pominałem ale jak mi się przypomni to dodam

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:34 11:05 ---------- EDYCJA

    odkopuję troszkę kotleta.
    Hmm wczoraj zważyłem fotel i wyszło niecałe 6.5 kg bez mocowań. Z wyniku w sumie jestem zadowolony chociaż mam świadomość że jak obszyję je skórą to zapewne przekroczę 7kg ale coś za coś :P Lecz mam troszkę gorszy problem. Tak jak wspominałem chciałem zastosować oryginalne prowadnice aby fotelem można było jeździć chociaż do przodu i do tyłu. Dorobiłem z części mocowań które dostałem z fotelami ( akurat te elementy które były potrzebne okazały się z aluminium więc nie poleciały na mój złom tylko przerobiłem je pod ori szyny ) i wszystko fajnie połączyło się w jedną całość:

    Problem polega na tym że takie szyny z mocowaniem ważą 4.5 kg;/ Na śruby nie patrzcie bo to tymczasowe , bedą nowe czarne i z odpowiednią długością :P
    Ta część która została przeze mnie dorobiona jest na prawdę leciutka ale ta ori szyna ech. Trochę mnie to smuci bo w sumie fotel waży 6.5 kg a samo takie durne mocowanie 4.5 co daje nam 11kg a wiem że jeszcze troszkę to wszystko przytyje ze względu na nowe obszycie:P
    Widział ktoś jakies takie aluminiowe szyny za rozsądną cenę i odpowiednią wagą?
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 12-02-2013 o 12:01

  15. #75
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    ja jako amator raczej czytam takie tematy bardziej z ciekawosci niz dla inspiracji, ale jak juz piszesz o tego typu zmianach i masz mozliwosc to daj porownanie do serii, bo mi na przyklad niewiele powyzszy post mowi, skoro nie wiem ile wazy ori fotel i ile wagi urwiesz bo ich wymianie, czy to w takiej czy siakiej konfiguracji

    "Love Them BOTH" - M.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 16:55
  2. Przepływ masy powietrza kg/h
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 06:52
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 06:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •