Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 106

Wątek: redukcja masy

  1. #46

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Dokładnie tak jak pisze WOWO, ZUCZEK i Kuba. Balast przewidziany był przez projektantów i miał trzymać samochód na drodze. Nie zmienia to faktu że kanapa fotele czy klima i inne pierdoły wewnątrz samochodu raczej nie mają większego znaczenia.

  2. #47
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie fmica...jest on lekki i to co zrobiło wylot czyli 2 intercoolery ich mocowania i gumowe łączenia na 100% nie były lżejsze od tego zestawu który założyłem, może ciężkie orurowanie wowo i duży chińczyk sporo waży ale ten kit co ja mam w aucie ma na pewno porównywalną masę z seryjnym orurowaniem....a catch tank to raptem z 1.5 kg a tak jak pisałem doliczyłem 5 kg na takie różne pierdoły..
    odnośnie tej ironii jeśli myślicie że ja tylko autem jezdzę na wprost to spoczko ale ja swoje wiem..możecie się śmiać że robię bzdury ale po zrobieniu porządku pod maską wjadę na wagę gdzie bedę znał naciski każdego koła z dokładnością do 1kg i jestem już wstępnie umówiony na takie ważenie...więc sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie...a jak macie pisać bzdury o zakładaniu kół od roweru itp to sobie darujcie bo to tyko utwierdza mnie w przekonaniu że bagatelizujecie tak ważną rzecz jak masę...już ktoś się kiedyś śmiał że zakładam aku lżejszy o 10kg...

  3. #48
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Na temat masy coś wiem, mając ociężałe Cabrio to sporo hp ucieka mi wzgledem Coupe nad czym bardzo ubolewam, bo czuje się tą masę i mam wielką frajdę jak mogę coś niepotrzebnego z auta wywalić, ale nigdy kosztem bezpieczeństwa, do czego należy usuniecie tego doważnika z tyłu i niestety może to być mod nie odwracalny, jeżeli przy 240km/h tył wyprzedzi mi przód. i takiej modyfikacji stanowczo nie polecam, no chyba ze wyrzucamy balast na jakiś mały wyścig 1/4mile a potem wkładamy z powrotem do codziennego użytku.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #49
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ostatnio jechałem 260...auto tak przyklejone do drogi że przy zmianie pasa nawet nie ma mowy o czymkolwiek, zresztą ten balast wiele osób wywalało i praktycznie nikt nie zaobserował niekorzystnych zachowań auta...ale właśnie aby rozkład mas był ok po to wyrzuciłem zwykły aku i dałem lekki i uczynię jeszcze pare takich zabiegów jesli bedzie się dało aby rozkład był ok, niema co bić piany tylko zrobie zważę i będzie wiadomo...ale ja odkopałem kotleta nie żeby słuchac czy wywalenie obciażnika jest ok czy nie bo ja zrobiłem to już rok temu i jezdżę a jeszcze nikt z Was tego nie zrobił a się prześcigacie nad różnymi wizjami i konsekwencjami braku odważnika tylko wątek odkopałem po to aby może ktoś mi podsunął pomysł co by tu jeszcze może wywalić..ale widzę że brak ciekawych pomysłów raczej...

  5. #50

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Paweł może Twoja dokładka do lotki powoduje korzystniejsze zachowanie samochodu na drodze.
    Ja tego balastu nie odkręcę z tylko jednego powodu. Nie mam QUATTRO i mam lekki tył, balast raczej jest potrzebny.
    Natomiast bardzo chętnie z przodu bym coś wywalił.

  6. #51
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja nikomu nie karze nic odkręcać...każdy robi jak chce..moim głównym nastawieniem jest wywalanie kg z przodu...tył raczej już bym nie ruszał , dlatego jak silnik wyjmę to bedę bardzo wnikliwie się przyglądał co tu jest jeszcze zbędne..i czuje że na pewno coś znajdę hihi

  7. #52
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ostatnio jechałem 260...auto tak przyklejone do drogi że przy zmianie pasa nawet nie ma mowy o czymkolwiek, zresztą ten balast wiele osób wywalało i praktycznie nikt nie zaobserował niekorzystnych zachowań auta...ale właśnie aby rozkład mas był ok po to wyrzuciłem zwykły aku i dałem lekki i uczynię jeszcze pare takich zabiegów jesli bedzie się dało aby rozkład był ok, niema co bić piany tylko zrobie zważę i będzie wiadomo...ale ja odkopałem kotleta nie żeby słuchac czy wywalenie obciażnika jest ok czy nie bo ja zrobiłem to już rok temu i jezdżę a jeszcze nikt z Was tego nie zrobił a się prześcigacie nad różnymi wizjami i konsekwencjami braku odważnika tylko wątek odkopałem po to aby może ktoś mi podsunął pomysł co by tu jeszcze może wywalić..ale widzę że brak ciekawych pomysłów raczej...
    Tak PAWEŁ ale nie wiem czy wiesz że nie wszystko na tym forum kreci się wokół twojego auta, chlopaki z FWD pytaja ja doradzam ktoś odradza, na tym polega dyskusja, wiec zupełnie nie potrzebnie się unosisz
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #53
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak ale pisałęm że ośka ma chyba gorszy rozkład...ale czy jesteście pewni na 100%? jest to wysoce prawdopodobne ale Q 225 tez ma cięższy przód tylko pytanie na ile...najlepiej jak by to zwazył...wowo swoją wazył to niech powie jak wyszło, pisał mi ale juz nie bardzo pamietam, no i czy było cos korygowane gwintem...

  9. #54
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    hah rozklad masy fwd i Quattro to tylko 2% roznicy (fwd 62/38 Quattro 60/40)
    Google Tłumacz

    to w nowym TT RS jest 59.8/40.2 wiec w MK1 jest calkiem nie zle
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 05-03-2011 o 20:15

  10. #55
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    może powiecie że to głupie ale jak bym miał szkic tt( a są na necie) to mógłbym sobie teoretycznie przeiczyć mniej wiecej co tam się pozmieniało..ale nie chce mi się już bawić w taką teorię...po zmianie wiadę na wagę i będzie wiadomo,
    ale się potwierdziło że fwd mimo wszystko nie ma aż tak duzo gorszego rozkładu mas:P

  11. #56
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Jeśli interesuje cie redukcja masy na przodzie to moze przyda sie ten link pełny body kit kevlarowy

    Koraszewski Auto Sport

  12. #57
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie .. panikujecie trochę z tym balastem

    Przeznaczeniem jego jest równoważenie ciężaru pełnego baku który w ośce najwięcej warzy po stronie pasażera .
    Pewnie zostawili go i w quattro aby poprawić rozkład mas .

    Musicie też pamiętać o tym że fabrycznie auto musi wyjść z fabryki z takimi właściwościami jezdnymi aby kierowca o najgorszych zdolnościach nie przestraszył się auta

    Generalnie można to spokojnie wywalać , jedynie w autach bez spojlera może to być powód do głębszych rozmyślań
    Idealnym wyjściem w takiej sytuacji jest wywalenie balastu i przeniesienie akumulatora do bagażnika .

    Inna sprawa ze po wywaleniu tylko tego balastu redukcja wagi będzie minimalna i efekt niemożliwy do odczucia czy nawet pomiaru .
    Natomiast jeśli mamy na celu ogólną redukcje wagi auta to jest to jeden z wielu istotnych elementów na zasadzie kilogram do kilograma ......





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #58
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Tak, ważyłem swoje auto wraz z naciskiem na osie i nie wypadło źle - ośka. Wyników niestety nie zapisywałem i już nie pamiętam. Dlatego też nic nie robie w tym kierunku. Poza tym TT nigdy nie bedzie dla mnie mega szybkim kilerem i nie widze potrzeby bawienia sie w pierdoły typu odchudzanie i zliczenie każdego kg - to nie moja bajka. Auto ma być komfortowe, w miare szybkie i bezpieczne.
    Co do ustawiania balastu poprzez zawieche, powiem szczerze ze to jest proces pracochłonny i długotrwały. W motocyklu nie mam z tym zadnego problemu i w kilka chwil potrafie wyczuc zachowanie szpeja i dostosować jego nastawy do nawierzchni. Z autem mam problem i wiem ze u mnie w okolicy i na tym forum nikt nie jest mi w stanie pomóc To po prostu doświadczenie... Dlatego ustawiłem to tak, jak wydaje mi sie ze jest dobrze. Trakcja jest, zachowanie auta w miare poprawne, aczkolwiek wiadomo ze przy takim zawieszeniu, punkt krytyczny jest praktycznie nie wyczuwalny. Trzyma, trzyma, trzyms, o kur.... :/
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #59

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódz
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9
    A moze jakis poliweglan

  15. #60
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zamiast szyb?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 16:55
  2. Przepływ masy powietrza kg/h
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 06:52
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 06:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •