Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 106

Wątek: redukcja masy

  1. #31
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no właśnie to chciałem się dowiedziec..więc nie ma sensu się bawic żeby uzyskac te 2kg , więc wychodzi że bez wywalania klimy foteli itp za wiele wagi już nie urwę...oczywiście całe orurowanie turba będzie z alu i jeszcze pare małych blaszek wywale ale to chyba by się kończyły możliwości tej "zabawy" w odchudzanie..

  2. #32
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    ...... jesli idzie się w większy rozmiar proste jest że waga wzrasta. Chyba, ze ktoś do TT wrzuci jakieś ceramiczno kompozytowe heble .......
    To stwierdzenie wydaje się być logicznie jednak nie do końca prawdziwe
    Masa seryjnego zacisku z jednym dużym tłoczkiem i mocowaniem ( wszystko wykonane ze stali i żeliwa ) jest sporo większa od aluminiowego zacisku 4 tłoczkowego .
    To samo dotyczy tarcz . Jednoczęściowa tarcza Brembo 323 mm jest tylko odrobinę cięższa od seryjnej tarczy 312mm .
    Przy drastycznej różnicy w wadze zacisków i tak oszczędzamy na masie .
    Idąc dalej 2 częściowa ( aluminiowa część środkowa ) tarcza Brembo 328mm mimo że większa to jest lżejsza od jednoczęściowej Brembo 323mm ..

    Poza tym w wypadku hamulców redukcja masy to tylko pozytywny efekt uboczny .

    Dodatkowo jest to masa nie resorowana i w tym przypadku 1 kg jest porównywalny do 4 kg z masy resorowanej .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #33
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    W wersji 180PS FWD bez tylnego spojlera jest sens wywalać ten balast spod zderzaka?

  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Iceman09 nie spamuj...bo to poważny wątek a nie jakieś pierdy o kołach od roweru...
    odnośnie samego obciążnika to ja po usnuneciu tego 17kg ( z dwoma blaszkami pod belka) po wywaleniu zapasu 15kg i wywaleniu tylnej kanapy z półka około 19kg troszkę w zimę czuję że tyłek jest nieco lekki, jak jadę sam to jest wszystko ok ale jak wrzucę jeszcze jakiegoś ciężkiego kolegę na przód to jest już kiepskawo bo jadąc poślizgiem po przekroczeniu pewnego wychylenia kontry niewiele dają i dlatego zaliczyłęm zaspę:P ale na zime wrzucasz zapas i ten obciążnik na niego i jest już git( mądry polak po szkodzie i tak zrobiłem) bo na zimę mam jeszcze dodatkowe 10kg pod maską dlatego z tym kolegą i bez balastu z tyłu jest średnio...a lato jak jezdżę sam i z lekkim aku to nie zauważyłem bardzo negatywnego zachowania, jedynie podczas zaciągania hamulca ręcznego auto innaczej się zachowuje ale to do ogarniecia lecz tak jak pisałem u mnie z samego tyłu wylot zrobiło 51 kg więc te same 17 nie powinno zrobic takiej róznicy...tylko że ja mam spoier i dokładkę ale te doświadczenia robiłęm na małych prędkościach więc spoiler niema znaczenia tutaj, więc wywalaj to , zawsze możesz to wrzucic jak będzie coś nie tak
    odnośnie wywalania klimy i foteli to klima na pewno nie a fotele może bym i zmienił ale takie jakie fotele mi się podobają to np kubełki od porsche itp więc raczej "okazji" nie znajdę a za nornalną cene takich foteli lepiej cos zmodzic pod maską...

  5. #35
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Paweł, co tak na prawdę da mi wywalenie tego? Nie wiem, przez to, że tył będzie lżejszy to przednia oś lepiej będzie kleić przy przyspieszaniu? A o jakim zbiorniku EVAPa mówiłeś gdzieś wcześniej? Spod maski u mnie wszystko wyleciało... czy coś od spodu jeszcze jest zbędnego?

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no dobra powiem tak...u mnie wylot zrobiło około 80kg z tego co naliczylem ale coś tam doszło itp wiec niech będzie te 75 żeby nie było że jestem taki optymistyczny...więc weźmy prosty rachunek przeliczania NM na każdy kg (utarło się każdy KM na kg ale to moment ma wpływ na przyspieszenie) więc seryjne 280nm(wersja 225) przypada na 1470kg co daje 0.19Nm na każdy kilogram wagi gdy mamy te same 280nm a wagi 1395kg mamy dokładnie 0.20Nm na każdy kilogram wagi więc żeby w pierwszym wypadku miec taki sam przelicznik musimy miec 294Nm a więc o całe 14Nm więcej ( w całym zakresie obrotów!!!!!) a wykonac modyfikację która da nam przyrost 14nm od 1000 obrotów do samej odcinki to nie jest łatwo no i w dodatku ta modyfikacja praktycznie nic nie kosztowała...

  7. #37
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Ja nie mam tylnego spoilera, w 90% jeżdżę sam, co byś zrobił na moim miejscu? Wywalać to czy niech sobie siedzi? Spod maski też wywaliłem wszystko co zbędne. W poprzednim poście zadałem ci jeszcze pytanie na temat EVAPu

  8. #38
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no evap to tak jak Arttur napisał że nad tłumikiem coś jeszcze jest, więc przy okazji pewnie też się tego pozbędę pomimo że jest to z tyłu...
    odnośnie czy wywalac czy nie wywalac to ja mówię że wywalac...a spoiler i tak chyba zamierzasz zamontowac z tego co widziałem

  9. #39
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja w ośce nie wywalal bym tego żelastwa W Q mamy inny rozklad masy, zawieszenie wielowahaczowe, wdg. mnie to ryzykowne posuniecie, tym bardziej że auto na poczatku produkcji borykalo sie z przyczepnością osi tylnej
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ryzyko jest...ale "modyfikacja" polega na odkręceniu czegoś co można potem identycznie przykręcić...więc jeśli kolega ma czas i chce coś poprawić lub zepsuć:P ( ale szybko spowrotem naprawić przykręcając) to czemu nie...zawsze będzie to jakieś doświadczenie, odnośnie rozkładu masy to też mi się wydaje że ośka będzie miała jeszcze sporo gorszy...ale Q ma też cięższy przód tylko ciekawe na ile więc najlepiej jak by znać dane katalogowe...albo po prostu zważyć...

  11. #41
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Ważyłem swoje TT i rozkład mas był bardzo zadowalający jak na drogowe auto.
    Jeśli zostajemy przy seryjnym zawieszeniu, nie ma wg mnie sensu. Jeśli pakujemy dobra zawieche z mozliwością regulacji, to mozna sie o to pokusić. O ile jednak jestemy pojętni i jestesmy w stanie dobrze ustawić zawiechę i balans auto, co imho w Naszym cywilnym użytkowaniu auta nie przyniesie żadnych wymiernych i odczuwalnych korzyści.
    Paweł, mówisz 80kg?? To chyba raczej dość optymistyczny rachunek. Trzeba było zważyć auto seryjne wraz z rozkładem mas na poszczególne osie i teraz po "odchudzeniu".
    Dla mnie temat zupełnie bez sensu jeśli auto ma zachować parametry użytkowe (brak tylniej kanapy, zapasu itp :/ ) Co innego jesli budujemy je w jakimś jednym, konkretnym celu...
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 05-03-2011 o 15:28
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #42
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no wychodzi około 80kg ale parę pierdół typu zegary itp no to niech będzie 75...a to nie jest już optymistyczne tylko realne...według mnie całkiem sporo bo to jedna osoba w aucie no szkoda że auta nie ważyłem przed i po, ale za to dokładnie ważyłem te rzeczy które wywalałem...i po zsumowaniu wyszło gdzieś około 80kg jeszcze pare kg wyleci ale i pare wleci bo turbo kolektor dp bedą cięższe wiec pewnie wyjdzie waga mniej wiecej taka jak teraz...

  13. #43
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Tu własnie tkwi problem Twojego pomiaru. Zważone garty wywalone, a pominiete nowe zabawki
    Tak czy inaczej jak pisałem wyżej, dla mnie to totalny bezsens w aucie użytkowym i w takim własnie, można wiecej zepsuć niż poprawić, nie dokonując odpowiednich pomiarów. No cóż, mimo wszystko podziwiam, bo każdy ma swojego hopla :P
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 05-03-2011 o 15:55
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #44

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Dla tego napisałem przedtem te bzdury o wybebeszaniu widać Paweł nie zrozumiał aluzji.

  15. #45
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Wowo dobrze mówi. Paweł źle wszystko kalkulujesz. FMIC, Catch Tank, pierdoły, kolanka, wskaźniki to sporo waży. Po rozmowie z Wowo balast u mnie zostaje, nie chce wypaść z drogi na pierwszym szybszym zakręcie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 16:55
  2. Przepływ masy powietrza kg/h
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 06:52
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 06:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •