Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 106

Wątek: redukcja masy

  1. #16

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    szlifierka w dłoń i zamykamy oczy
    NO RISK,
    NO FUN.

  2. #17
    Ja jeżdże bez tylnej kanapy,
    wiele to nie dało,
    słychać tylko więcej szumu co może przeszkadzać.
    TTHud | carnivore extraordinaire

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja wywaliłem zapas z lewarkiemi itp pabloes, wiadomo ze tego nie odczujesz , ale tu pare kg tam pare km i sie uzbiera
    a odnośnie tej przeciwagi , to wersje 225km ze spoilerem tez to miały? 2000 rok wiec to wersja po nawrtoce, bo 16kg to juz sporo + te moje 15 które wywaliłem z bagażnika plus lzejszy wydech to juz robi sie sporawo
    pytanie czy wywalajac te tylnie obciązęnie(jeśli je mam) nie pogorsze stabilności auta na zakretach? bo ja nie tylko na wprost lubie jeździć , bo jesli nie pogorsze to pytanie do niemców po co ten balast tam jest skoro nic nie poprawia?

  4. #19

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    "pytanie czy wywalajac te tylnie obciązęnie(jeśli je mam) nie pogorsze stabilności auta na zakretach? bo ja nie tylko na wprost lubie jeździć , bo jesli nie pogorsze to pytanie do niemców po co ten balast tam jest skoro nic nie poprawia?"

    Niemcy nie Polacy, jak już coś wsadzili to na pewno spełnia to swoją rolę.

    Zawsze możesz sam sprawdzić, zdjąć obciążenie, wyjechać na jakieś lotnisko i pojeździć trochę bokiem

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wole najpierw zapytać kogos kto byc moze juz to przerabiał albo wie ze nie warto...wkońcu po to jest to forum zeby się dzielic swoimi opiniami ,dlatego jestem ciekaw czy juz ktos sie tego pozbywał bo jesli nie to moge to przetestować i jeszcze ciekawi mnie czy najzwyczajniej w świecie da się do odkrecic czy bez szlifierki nie da rady tego ruszyć?

  6. #21
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    wole najpierw zapytać kogos kto byc moze juz to przerabiał albo wie ze nie warto...wkońcu po to jest to forum zeby się dzielic swoimi opiniami ,dlatego jestem ciekaw czy juz ktos sie tego pozbywał bo jesli nie to moge to przetestować i jeszcze ciekawi mnie czy najzwyczajniej w świecie da się do odkrecic czy bez szlifierki nie da rady tego ruszyć?
    Ja ten balast wywaliłem z 5-6 lat temu i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych, ale z drugiej strony, krótko po kilku startach w MP 1/4mili zacząłem regularnie startować w kjs-ach a to dużo uczy panowania nad pojazdem. Aha- i miałem wtedy w mojej fwd około 240KM (na k04) więc i przyspieszenie nieporównywalne z serią 180KM.
    Do odkręcenia tego balastu potrzebna jest jedynie grzechotka z nasadką 13mm

  7. #22

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    co ja pamietam balast jest wazny w trakcie ostrego hamowaniu aby stabilizowac TT-ke...


    ale w koncu TT-ke nie jest to tego aby hamowac
    911 Kiler

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    U siebie jeszcze mam ta przeciwwage , planuje wywalic przy okazji zmiany zderzaka na europejski
    Czytalem wiele opini ludzi ktorzy pozbyli sie tego i nikt nie stwierdzil pogorszszenia sie stabilnosci auta .
    Inna sprawa ze z zasady robia to ludzie ktorzy modyfikuja auta i pewnie w 80% z tych aut zawieszenie nie bylo juz seryjnie co tez moze zmniejszac uzytecznosc takiego balastu .
    Wyjecie tego wymaga zdjecia zderzaka i jego wzmocnienia wzmocnienia zderzaka a wyglada to tak :









    Pozdrawiam


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no więc w lipcu(wkońcu bedę miał czas) się tym zajmę i zrobię testy po gdyż narazie mam seryjne zawiasy coprawda sprawność bardzo oki ale zawsze to seria a odnośnie rozkładu masy to ośka pewnie i tak ma sporo gorszy , bo przeciesz z tyłu niema ani haldexa ani mostu wiec tył zapewne jest leciutki wiec po wywaleniu balastu i tak powinno byc lepiej niż w ośce

    [ Dodano: |2 Maj 2010|, 2010 21:22 ]
    no więc wywaliłem ten balast i jeszcze 2 takie czarne blachy które były pod belką za zderzakiem...masa wszystkiego to około 16.8kg...odkręcenie bardzo proste...jedynie należy zdjąć zderzak a sam balast to już pikuś bo jest wszystko jak na dłoni...jeszcze nie jeździłem autem ale nie wydaję mi się aby te 17kg wiele zmieniło...więc łącznie mam już -40kg a to już coś bo jeszcze została kanapa i sporo rzeczy



    no odkopię starego kotleta, w sumie to z tych rzeczy o których pisaliśmy wszystko zrobiło u mnie już wylot poza przednimi fotelami( czasem sobie o tym myśle i oglądam ale jak bym miał coś wstawic to jakis profi skórzany kubełek ale to kosztuje, chyba że ktoś ma fajne lekkie używki za dobra cene to piszcie na pw ...) no heblami które miały by byc lżejsze
    pod maską mam już upatrzonych parę "blaszek" których można by się pozbyc i nie wpłynie to niekorzystnie na zdolności trakcyjnie ani użytkowe auta, lecz czy przychodzi Wam na myśl jak kiedyś coś grzebaliście że jakiś element jest ciężki i nie potrzebnie konieczny i można by go zastąpic lżejszym?
    zastanawiam się ile waży te metalowe łącznie z czarnej rury która łączyła oba intercoolery w wersji 225 a w 180tkach była nie wykorzystana, oczywiście wiem że to element usztywniający karoserię ale jeśli jego waga jest znaczna to dorobił bym takie coś z alu a jego wytrzymałośc w prosty sposób przeliczył z odkształceń więc wytrzymałośc by pozostała na tym samym poziomie, lecz jeśli waga tego elementu to jakies 3-4kg to się nie opłaci dorabiac i kąbinowac, a więc do sedna przychodzą Wam jeszcze jakieś elementy które można wywalic? moga to byc nawet małe blaszki płaskowniki i jakieś pierdoły bo ja już troszkę takich elementów usunąłem i liczę że jeszcze coś wywalę...

  10. #25
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Przede wszystkim to zmniejszenie mas wirujących, czyli koła i heble z odpowiednich materiałów. To samo z układem wydechowym i przednimi fotelami. Skoro auto ma być w pełni użytkowe, to raczej nic więcej bym nie ruszał. Jesli hardkor, to jest "kupa" pracy do wykonania.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    PAWEL pomyśl o jakiejś diecie idzie zejść ze 20kg
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh ja bym wolał przytyc troszkę...odnośnie mas wirujących no to już jest lekki zamach ale to bedzie założony z turbem, koła tez już mam stalówki zakładane na dystanse i na to bede miał frikowe opony z wulkanizatora to zabaw , no tapicerki i innych rzeczy nie zamierzam wyrzucac ale jakies pierdoły się jeszcze da Arttur mówił coś że nad wygłuszeniem od tłumika coś tam jest..szczerze to bardziej by mnie jarało wyrzucanie pod maska ze wzgledu na rozkład mas ale niczym nie pogardzę...

  13. #28
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak w 225 za tą aluminiową osłoną termiczną ostatniego tłumika jest jeszcze zbiorniczek od systemu EVAP .

    Poza tym co już jest opisane w wątku to już za bardzo nie ma co jeśli nie chcemy ekstremy typu wywalanie tapicerki , klimy ITP
    Można też urwać sporo wagi na fotelach przednich vs kubełki jednak osobiście nie chcę się pozbywa poduchy i podgrzewania tyłka

    Oczywiście lekkie koła to sprawa nie doceniana przez wielu ale na prawdę daje efekty .
    Oczywiście hamulce też , moje mimo że większe od serii są o wiele lżejsze .
    Głownie dzięki zaciskom








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale kolega Wowo mówił ze te nowe hebelki są sporo cięższe od seryjnych..(pewnie macie inne) zaciski pewnie są lżejsze ale tarcza cięższa a to ona będzie miała większy wpływ no ale przy heblach liczy się co innego niż ich waga...
    a więc ten zbiorniczek od evap może jeszcze zrobic wylot? a tam nie trzeba nic kąbinowac z ze cos zatkac albo coś? no bo gdzieś ten zbiornik musi miec odpowietrzenie żeby go nie wessała pompa więc to pewnie gdzieś tam? no bo tłumik i tak bedę w wakacje ściągał to bym się tego pozbył
    a wiecie może ile ta belka waży co łaczy ic w 225?

  15. #30
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Moje nowe kpl. heble Brebmo ważą coś około 22kg. z tego co pamiętam. Czy zacisk, czy tarcza, jesli idzie się w większy rozmiar proste jest że waga wzrasta. Chyba, ze ktoś do TT wrzuci jakieś ceramiczno kompozytowe heble
    "Belka" łącząca 2xSMIC jest także w 180PS. jak juz to zauwazyłes pełni ona role usztywniającą i jej masa jest niewielka. Nawet przy zamianie, na odpowiednik z alu, wynik będzie niewspółmierny do efektu.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 16:55
  2. Przepływ masy powietrza kg/h
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 06:52
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 06:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •