no więc w lipcu(wkońcu bedę miał czas) się tym zajmę i zrobię testy po gdyż narazie mam seryjne zawiasy coprawda sprawność bardzo oki ale zawsze to seria a odnośnie rozkładu masy to ośka pewnie i tak ma sporo gorszy , bo przeciesz z tyłu niema ani haldexa ani mostu wiec tył zapewne jest leciutki wiec po wywaleniu balastu i tak powinno byc lepiej niż w ośce

[ Dodano: |2 Maj 2010|, 2010 21:22 ]
no więc wywaliłem ten balast i jeszcze 2 takie czarne blachy które były pod belką za zderzakiem...masa wszystkiego to około 16.8kg...odkręcenie bardzo proste...jedynie należy zdjąć zderzak a sam balast to już pikuś bo jest wszystko jak na dłoni...jeszcze nie jeździłem autem ale nie wydaję mi się aby te 17kg wiele zmieniło...więc łącznie mam już -40kg a to już coś bo jeszcze została kanapa i sporo rzeczy



no odkopię starego kotleta, w sumie to z tych rzeczy o których pisaliśmy wszystko zrobiło u mnie już wylot poza przednimi fotelami( czasem sobie o tym myśle i oglądam ale jak bym miał coś wstawic to jakis profi skórzany kubełek ale to kosztuje, chyba że ktoś ma fajne lekkie używki za dobra cene to piszcie na pw ...) no heblami które miały by byc lżejsze
pod maską mam już upatrzonych parę "blaszek" których można by się pozbyc i nie wpłynie to niekorzystnie na zdolności trakcyjnie ani użytkowe auta, lecz czy przychodzi Wam na myśl jak kiedyś coś grzebaliście że jakiś element jest ciężki i nie potrzebnie konieczny i można by go zastąpic lżejszym?
zastanawiam się ile waży te metalowe łącznie z czarnej rury która łączyła oba intercoolery w wersji 225 a w 180tkach była nie wykorzystana, oczywiście wiem że to element usztywniający karoserię ale jeśli jego waga jest znaczna to dorobił bym takie coś z alu a jego wytrzymałośc w prosty sposób przeliczył z odkształceń więc wytrzymałośc by pozostała na tym samym poziomie, lecz jeśli waga tego elementu to jakies 3-4kg to się nie opłaci dorabiac i kąbinowac, a więc do sedna przychodzą Wam jeszcze jakieś elementy które można wywalic? moga to byc nawet małe blaszki płaskowniki i jakieś pierdoły bo ja już troszkę takich elementów usunąłem i liczę że jeszcze coś wywalę...