Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 106

Wątek: redukcja masy

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    redukcja masy

    Szukałem cos o tym ale albo kiepsko szukałem albo nie było tego tematu.
    Bo generalnie TT jak na takie małe autko wcale nie jest takie lekkie i moze by cos można wyrzucic. No koło dojazdowe z lewarkiem i paroma głupotami to jest pierwsza rzecz która przychodzi mi na mysl , czytałem ze ktos kiedys pisał ze tylna kanapa jest dosyc ciężkawa a w sumie i tak niewielką rolę spełnia. Z tego co wiem to pod nia jest ta wykładzina taka jak w całym aucie wiec po jej wywaleniu nie powinno byc widać kabli itp bo nie chce robic z tt auta spartańskiego ale pare kg mniej by niezawadziło wogóle mają sens takie zabiegi? bo osobe ważącą ok 80kg czuć wyraźnie:P piszę o tym gdyż u znajomego w crx po wywaleniu tylnej kapany poprawił się komfort z tyłu. Siedziało się coprawda **** na gołej blasze ale mozna było tam wejśc i gdzie nogi wcisnac , bo z kanapą to ilość miejsca w crx bym porównał do tego co u nas

    [ Dodano: 8 Czerwiec 2009, 10:44 ]
    dodam ze szukałem danych tt quattro sport i masa niby taka sama 1390 (u nas wyczytałem ze 1395 prawda to?) a tamta wersja własnie niema tylnej kanapy i chyba klimy , więc czego ma wiecej? albo cos z tymi danymi jest nie tak:P




    więc na prośbę umieszczam listę rzeczy które wywaliłem aby uzyskać redukcję 100kg wagi lub 120kg na małych kołach, moje auto jest bez bose a więc pewnie też parę kg mniej bo zmacniaczy niema itp :
    wydech to dp siatka sama rura i niewielka puszka końcowa....przyjąłem że 10kg mniej ale podejrzewam że więcej
    zapas i wszystkie narzędzia ......przyjąłem 15kg
    balast z 2 blaszkami śrubami itp ....wyszło 17kg
    tylna kanapa razem z półką około 20kg -2kg na moją rozpórkę i "kanapę"
    lekki akumulator to różnica w wadze 10kg
    lekkie koła 16tki z dystansami to waga po 6kg mniej na sztukę
    moje 19tki to mniej po 2kg na sztukę względem ori 17tek ale + dystans wychodzi to samo
    pod maską już nie ważyłem ale wyleciały wszystkie Nki pompa sai i jej mocowanie śruby combivalce itp, system evap
    większośc plastików obudowa aku blaszka nad zderzakiem i generalnie jakieś tam mocowania icków kierownice ale to już na rzecz fmica , ciężkie mocowanie sygnału i takie duperele które po prostu można było wywalić:P

    to co teraz zrobi wylot (niestety juz niezawiele bo nie mam już ciekawych pomysłów)
    tylne mocowanie do holowania ...waży to przynajmniej 1kg jak nie 2..zamiast tego będzie taki sznureczek jak w autach wrc a on nic nie waży
    lekki zamach różnica około 7kg
    masywne mocowania rur od turbo do 1 fmic( bardzo masywne ) i waży to pewnie ze 2 kg
    osłona kolektora wydechowego pewnie też z 1kg , podpora kolektora dolotowego i jakieś już takie małe "śmieci"
    czesc elementów wywalam bo są zbędne albo nie konieczne a częśc bedę zastępował lekkimi elementami z alu
    cały układ turbo-fmic-kolektor będzie z alu, także tip też z alu i wszędzie gdzie można użyć alu to będzie alu:P
    pomimo że się uzbiera tego przynajmniej z 10kg to też sporo dojdzie bo i fmic nie jest już lekki turbo wieksze kolektor będzie masywny itp no ale to jest nieuniknione:P
    podejrzewam że auto troszkę przytyje na nowym setupie ale zapewne mniej niż bym nie robił tych zabiegów..ogólnie myślę że więcej niż 10kg mu nie przybędzie ale to się okaże na warzeniu:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 22-08-2011 o 21:32

  2. #2
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    U nas w 225Q 1470kg

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no własnie....bo ja kiedys wyczytałem ze 1395 albo 1410 a w dowodzie miałem sporo wiecej i cos własnie chyba koło tego , ale ciekawi mnie ile to wszystko wazy czy wyjme cała kanape i okaze sie ze jest leciutka i wazy z 15kg;/

  4. #4
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Kiedyś w czasach gdy jeździłem na 1/4 miałem hopla na punkcie odelżania mojej tt (do teraz mam wyjęte tylne siedzenia, zdjęty spoiler i zdjęty balast spod tylniego zderzaka).
    Sama tylna kanapa jest bardzo lekka, ale oparcia juz trochę ważą.
    Najlepszy efekt daje wymiana ciężkich fabrycznych foteli na lekkie kubełki (też miałem założone kubły) no ale wiąże się to z rezygnacją z bocznych poduszek i podgrzewania.

    W sumie w kwesti odelżania, to tt jest dość "ciężkim" tematem...... albo iść na całość, albo nie robić nic

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm fotele bym zostawił.....a ten balast jest pod zderzakiem nawet TTkach któe miały fabrycznie spoiler? bo czytałem ze bez spoilera miały cos około 50kg ale czy ze spoilerem tez to miały? no i raczej chyba nie był wrzucony bez powodu , zapewne prowadzenie za zakretach by sie pogorszyło

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przedewszystkim lekkie fele
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Jak wywalisz tylną kanapę to masz gołą blachę, sama kanapa jest leciutka, możesz wywalić samo oparcie tylne, jest ono cięższe i blachy praktycznie nie widać po jej usunięciu.

    Według mnie nie ma sensu częściowej redukcji masy chcąc pozostać przy jako takim wyglądzie bo wiele nie zdziałasz. Albo zostawić wszystko w spokoju, albo pruć co się da .

    Obciążenie na tyle radził bym zostawić jeśli takie masz... bo może to się skończyć niemiło na zakręcie

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35
    Może na początku zacznij od siebie A tak serio to chyba nie ma co wywalać-po wywaleniu kanapy nie masz bagażnika Jak chcesz mieć lekki wózek to wywal klime i bose jak masz (zawsze dużo głośników) szyba może zostać tylko przednia reszta z poliwenglanu , kubły, itd Ale najlepiej zostaw w spokoju biedny samochód


    Pozdrawiam

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie no własnie tak dumałem ....ale jak wspominałem nie chce spartańskiego auta...bo tak to bym był na forum subaru dlatego pewnie dam sobie z tym spokój bo niema zbednych rzeczy a koło z lewarkiem i całym majdanem nie wazy wiecej niz 15kg , znajac zycie po wywaleniu będzie telefon do przyjaciela zeby mi to przywiózł:P a jak bede to woził to nic sie nie stanie

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    mama takie informacji:

    koła z bagażniku i narzędzie to 15kg mniej
    Tylny siedzenie w całość wazy około 19 Kg (można zamontować kit TT Quattro Sport)
    przedni siedzenie zamienić na Recaro Pole position - 13 kg za sztukę x2
    opona na 50% użyta to około 1kg mniej (x4)
    cały układ hamulcowy przód + tył na sportowy brembo to około 2 kg mniej
    Felgi na BBs 18 to około 5 kg mniej (x4)
    Katalizator około 8,5 kg

    dieta -5 kg :P


    W sumie to około 100 kilo i TT-ka będzie wyglądała lepiej nawet.

    I zapominałem o pustego portfela
    911 Kiler

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no katalizator to juz poleciał dawno ,koło zapasowe w sumie mozna wywalić a tylna kanape to chyba tylko oparcie się opłaci gdyz siedzenie pod dupe jest naprawde bardzo lekkie , eb84, a o jakim modelu bbs mówisz? wie ktos ile waża felgi ronal(te nasze seryjne 17) bo jakos mi się strasznie cięzkie wydają ,jak brałem stalówki z zimówkami to były duzo lżdzejsze ,coprawda opony łyse ale wyraźnie auto było dynamiczniejsze na tych 16tkach i wezszych oponach , bo 5kg na kazde koło to zapewne była by najbardziej odczuwalna róznica ze wzgledu ze to sa wirujace masy

  12. #12
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    a o jakim modelu bbs mówisz?
    przypuszczam, że BBS LM (Le Mans) ostatnio były 17" 5x100 na allegro za jakieś 5,5 tyś zł. (bez opon)

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Cytat Zamieszczone przez ravestation
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    a o jakim modelu bbs mówisz?
    przypuszczam, że BBS LM (Le Mans) ostatnio były 17" 5x100 na allegro za jakieś 5,5 tyś zł. (bez opon)
    Tak jest, ale podalem w 18" wiec w 17" to jeszcze lezej
    911 Kiler

  14. #14
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Cytat Zamieszczone przez eb84
    cały układ hamulcowy przód + tył na sportowy brembo
    Eric masz jakieś linki na temat lżejszych tylnych hamulców do tt?

    ...czy tylko tak Ci sie napisało?

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    O kompletnych hamulcach na tyl nie slyszalem ale STaSIS i ECS tuning maja 2-czesciowe tarcze na tyl .

    http://shop.achtuning.com/index.asp?...ROD&ProdID=356

    http://www.ecstuning.com/Audi-TT_MKI.../ECS_Stage_1R/

    Jesli chodzi o felgi to seryjne maja spora wage , jedynie fele z 225 te 5-cio ramienne z szerokimi ramionami sa w przyzwoitej wadze .

    Wracajac do redukcji wagi ....
    Jesli ktos lubi sie scigac to wiadomo . Wygrasz o kilometr czy o centymetr , wygrana to wygrana Wlasnie o tym centymetrze moze zadecydowac pare kilo mniej

    A tak bardziej na serio poza tym do dodal Erick

    Jednomasowe kolo zamachowe 3 - 6 kg
    Srednia waga sportowego wydechu w porownaniu do serji to mniej o ok . 10 kg
    Wywalenie ''ekologicznych zagracaczy '' to ok . 3-4 kg
    Hamulcowe Brembo z zaciskami przod to ok 4-kg
    Przeciwwaga z tyl to prawie 16 kg
    Lekki akumulator to oszczednosc ok. 11kg ale nadaje sie tylko na lato
    No i oczywiscie fele , redukcja 1kg masy nie resorowanej jest odpowiednikiem pozbycia sie 4 kg z masy auta .
    Przy lekkich felgach mozna zaoszczedzic nawet 5 kg na jednym kole

    Jest jeszce pare spodobow na odjecie wagi ale to juz hardcore



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 16:55
  2. Przepływ masy powietrza kg/h
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 06:52
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 06:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •