Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Wątek: modyfikacja ECU w V-tech'u / zmiana turbiny ... warto?

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    16

    modyfikacja ECU w V-tech'u / zmiana turbiny ... warto?

    Wiatm jestem nowym forumowiczem, przegladam posty z tego dzialu od kilku dobrych godzin ale mimo to chcialbym zadac wam kilka pyatn

    posiadam czarna TT z 2001 r przebieg 177 tys. z zalozona sekwencja BRC z zestawem do 160kW. 180 koni juz troche mi powszednieje i chcialbym podniesc nieco moc i moment. nie mam nieograniczonych funduszy wiec cuda na kiju nie wchodza w gre:P jestem w stanie wylozyc 2000 - 3000 max na modyfikacje. mieskzam w krakowie, w komsporcie powiedizli mi ze nie zczipuja mi autka na gaz, w V-techu natomiast nie ma problemu - 225 koni, 330 Nm tak to ma niby wygladac... Czy powinienem cos jeszce zmodyfikowac w tym wypadku? Interocooler? wydech? ile to bedzie kosztowac? czy wogole warto? Czy w tych kwotach bardziej oplacalne i efektywne bedzie kupienie turbiny k04 ( http://allegro.pl/item656355682_audi...o_turbina.html )od wersji quattro i ew co wtedy?

    pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz
    PS
    zalezy mi na odpowiedziach konkretnie do mojego przypadku ( inst gaz, przebieg, firma V-tech - polecacie? ) wiem ze tematow takich jest sporo na forum...

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    hmm czytalem kiedys artykul w GT o gazie i z tego co pamietam to tam pisali ze niema przeciwskazan ale jesli gaz jest montowany po modyfikacjach i strojony na hamowni a nie na oko gazownika na ulicy bez pomiaru mocy itp. Co do Twoich pytan to bylo juz duzo w tym temacie pisane odnosnie modow 180 konnej tt wiec poszukaj a znajdziesz wszystko co bedzie Cie intersowalo, wiec po modach bedziesz musial udac sie pewnie do jakiegos konkretnego gazownika ktory dysponuje hamownia na ustawienie instalacji i ewentualnie zmodyfikowanie jej zeby wszystko gralo jak nalezy.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    16
    wiem z ena forum jest tego troche i naprawde czytalem tematy dotyczace czipow zmiany turbin na te mocniejsze z 225 Q, ale nie nzajde tam odpowiedzi na moje pytanie co jest bardziej oplacalne/ efektywne / ile moga wyniesc koszta i co sadzicie o firmie v-tech.
    Aha dodam jeszce ze w temacie jestem raczej ciemny wiec z sam,ego czytania postow nie jestem w stanie wywsniokowac zbyt wiele wielkie dzieki za ewentualna pomoc

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35
    Z tego co czytałem na forum to ludzie raczej dobrze się wypowiadają o v-tech,ale jeszcze lepiej o unitronic-u

    ps: ile TT pali gazu ?

    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    16
    hmm benzyny palila mi okolo 13 litrow w miescie... jezeli chodzi o gaz to zbiornik 38 litrow starcza mi na 210/240 km w zaleznosci od tego jak bardzo ruruje autko

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pierwsza modyfikacja jaka powinienes zrobic to wywalenie gazu , i doprowadzenie auta do seryjnej kondycji . Wtedy zaczynamy tuning
    Biorac pod uwage kwote jaka zaplanowales to wystarczy na program i FMIC ktory w 180-siatce jest koniecznoscia przy zmianie programu . Wersja 225 jeszcze '' jakos '' wyrobi na seryjnych IC .

    Zmiana na K04-20 z TT 225 wymaga tez wymiany kolektora wydechowego , przerobienia wydechu a w zasadzie czesci DP , potrzebne tez beda wtryski z 225 i FMIC .
    Do tego oczywiscie jeszcze program ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no tez mi się wydaje ze to 2 sprzeczne pojęcia...bo albo się jeździ tanio czyli na gaz (ja powiedziałem sobie ze załoze swojej jak wacha bedzie po 10pln ...wiec mam nadzieje ze do tego nie dojdzie:P) albo sie tankuje normalne paliwo i mozna myślec o leprzych osiągach , bo moje zdanie to jest takie ze mozna zgazowac jakas 3litrowa beme , bo temu silnikowi naprawde nic nie bedzie a u nas to silniki sa wysilone , ale skoro chcesz pozostac przy gazie to ja bym programu nic nie ruszał jedynie wydech ,dolot mozesz zrobicale to takie moje zdanie

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    16
    jestem studentem i jezdze bardzo duzo po miesicie niestety nie stac mnei na lanie 60 zl dziennie zeby pojechac na uczelnie i z powrotem... poza tym kazdy ma inne wydatki i na aucie swiat si enie konczy wiec zalozylem ta sekwencje i jetsem bardzo zadowolony. nie licz ena to ze zkaladane przeze mnie 210/220 koni po modzie bedzie odczuwalne na gazie jak chc eprzyszalec pzrelaczam na benzyne i wtedy czuje roznice , wiem jak teraz to wyglada pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Kolego, tak jak ci forumowicze powiedzieli... Jeżeli chcesz modować auto, to zacznij od wywalenia instalacji gazowej, i doprowadź auto do ładu.
    Jeżeli chcesz jeździć ekonomiczniej nie łap się za podnoszenie mocy...

    A swoją drogą zacząłbym od zhamowania TT na gazie... Ciekaw jestem wyniku
    Czarne jest piękne

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    16
    to czy spali 15 gazu czy 18 nie orbi mi roznicy , wynikow oczekuje po jezdzie na benzynie nie na gazie... na gazie auto jest troche slabsze wiadomo ale nie jezdze na niam caly czas;p i niestety nie wywale instalacji na ktora mam jescze gwarancje a zostala zalozona miesiac temu za prawie 4 k ... chce jezdzic ekonomicznie i miec jednoczesnie wieksze pier*** na benzynce bo lubie sobie wieczorami poszalec misiecznie robie kolo 3 tys km wiec ta sekwencja naprawde pomoze mi zaoszcedzic sporo kasy wiedzac ze bede tym autkiem jezdzil co najmniej 2 lata bo poki co nie wyobrazam sobei rozlaki z nim

    PS nie wiem co oznacza doprowadzenie auta do ładu z tego co widze jest bardzo ok

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35
    Może po prostu chodzi o to ,że lpg truje samochód i osobiście nie wyobrażam sobie jazdy na lpg w sportowym samochodzie Chciałeś mieć w miare zrywny samochód trzeba było kupić Golfa V 2.0 tdi- 140 zrywnych koni przy małym spalaniu. Co do chipowania z lpg auta to jest chyba pewien problem, bo wrzucą ci tam przykładowo agresywną wersje pod benzyne V-power racing i nie wiem jak auto wtedy będzie się zachowywało na LPG...

    Pozdrawiam

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Cytat Zamieszczone przez czornaldo
    PS nie wiem co oznacza doprowadzenie auta do ładu z tego co widze jest bardzo ok
    Nie wiem jak może być ok. na LPG jak naleje gdzieś, 98 bo w okolicy nie ma V-Power Racing to mam wyrzuty sumienia. Jeśli teraz nie masz kłopotów z gazem to niedługo się pojawią to jest trucizna, która niszczy silnik i pomijając mody na podniesienie mocy, jeszcze trochę na nim pojeździsz i będziesz miał problem w uzyskaniu fabrycznych 180 KM.

    Osobiście mam złe doświadczenia z gazem i podzielam zdanie Pawel-2005 a jak ktoś chce ekonomicznie to polecam A3 1.9 130 KM też fajnie jeździ i średnio spała 6 na sto
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja tez mówie nie jesli chodzi o LPG wiele ludzi jeździ i nienazeka , ojciec ma scenica 1.6 90km auto miało swoje lata ale przebieg 100 tysi wszystko było igła zero oleju full syntetyk , auto sie starzało wiec pomyslał ze załozy LPG bo 2 auto opylił no poczatkowo było wszystko fajnie po 3 tys uszczelka pod głowica sie wys... ała po jakis 5 tys zaczeło bys słychac delikatnie głowice na zimnym silniku , po rozgrzaniu cichła , no i co jakies 5 tysi trzeba było olej dolewac coprawda niewiele ale jednak , auto gasło itp instalacja była kiepska no ale dobra po 10 tys była sekwencja poczatkowo jak nowe auto , po jakims czasie silniczek krokowy padł auto chodzi niewiele lepiej niz przed ,potem jeszcze wymiana komputera który padł(byc moze tak miało być ale po załozeniu gazu fiksował), generalnie wiele ludzi jeździ i chwali ale wiele ludzi jeździ i sie tylko wkur...a w tym przypadku cos zaduzo było zbiegów okoliczności z tym gazem, auto ma swoje lata ale zawsze było eksplatowane jak przysłowiowe jajko(bo ja nim nie latałem zaduzo) no a po gazie zrobił sie klekot....a wkońcu ma tylko 120 tys wiec ja sobie nie wyobrazam gazu do siebie gdzie mam 2.5 raza tyle mocy co tam turbine itp...napewno masz leprza instalacje ale mimo wszystko to silnikowi napewno nie pomaga ...wiec jeśli narazie auto jeździ ok to się ciesz i nic z tym nie rób bo moze zaczac sie chrzanic a szkoda zebys się rozstawał z TT bo to takie fajne auto

  14. #14
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    coś ty k*** zrobił. jak przyjedziesz na zlot to odpalamy grilla z twojego gazu

    chcesz poszalec ale nie chcesz za duzo spalic.
    nie stac cie na wache jednak chcesz zainwestowac w wieksza ilosc koni.
    ta modyfikacja ma byc przydatna tylko czasami, dla zabawy.
    instalacja gazu cie kosztowala 4k - zwroci ci sie to w ok. 8-12 miesiecy?(pol okresu przez ktory przewidujesz ze bedziesz nim jezdzil)

    dodatkowo trujesz ostro silnik i jedna wieksza naprawa (chociaz ci tego nie zycze) zepsuje twoj misterny plan zaoszczedzenia i sportowej jazdy za jednym zamachem.

    pytasz o modyfikacje? WYBRALES LPG wiec sobie odpusc bo nie wyrobisz z naprawami, chociaz czesci do tt sa relatywnie tanie.

    bylo kupic polo - fajny, tani samochod, malo pali.

    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    TTychy
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    126
    Cytat Zamieszczone przez czornaldo
    ile moga wyniesc koszta i co sadzicie o firmie v-tech.
    Czornaldo przyznam się, że też coraz powaźniej zastanawiam się nad modem w mojej TT właśnie we wspomnianym przez Ciebie V-TECH-u w Krakowie.
    Mój kumpel "sczipował" u nich Octavkę TSI do 250KM, właśnie wczoraj ją testowałem na trasie Tychy-Pezczyna i po tej wycieczce zdecydowałem, że też muszę coś zrobić z moimi raptem 180KM. Z tego co wiem to kosztuje to u nich 1.800 PLN, ale można ponegocjować....
    Może ktoś z TTforumowiczów miał z nimi styczność bezpośrednio i może się podzielić uwagami na temat modu w TT u nich.
    Kumpel z Octavii jest bardzo zadowolony, zresztą sam sie przekonałem, że różnica jest korzystna.
    Pozdro
    dzi? ma j? Aldona

Podobne wątki

  1. modyfikacja
    Przez jeckijack w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 16:14
  2. Zmiana opon na zimowe a zmiana felg??
    Przez Justa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 21:19
  3. Zmiana turbiny KO3 na KO4
    Przez dawidusr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 20:30
  4. Modyfikacja Audio
    Przez SilverTM w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-10-2007, 10:04
  5. Modyfikacja BOSE w TT
    Przez Ergox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2003, 07:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •