Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 42 z 42

Wątek: dziwna świecąca lampka

  1. #31
    Cytat Zamieszczone przez wojtekff
    Podjechałem do serwisu i gość stwierdził, że przyczyną może być brudna przepustnica, która daje nieprawidłową mieszankę.
    u mnie wcześnie jw Mini Cooper S powodem zapalania się Check'a była brudna przepustnica... podczas przyspieszania auto traciło moc, ba czasem nawet ograniczało automatycznie prędkość do 20-30 km/h... wystarczyło przeczyścić przepustnice i skasować błąd... jak wywali błą przepustnicy po przeczyszczeniu, to jest ona do wymiany niestety...

  2. #32
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wojtek
    Kontrolą przepustnicy jak i wielu el. elektroniki zajmuje się komunikat EPC na zegarach, ikona silnika to coś w silniku może mechanicznego ale nie koniecznie. Nie rozumiem że nie ma żadnych błędów może słaby VAG mieli ludzie którzy ci to badali.
    A tak po za tym to nie wyciągnąłeś odpowiednich wniosków z naszych rad w których pisaliśmy że jak chip w 1.8t to tylko UNITRONIC reszta firm to loteria uda sie lub nie, tym bardziej że jesteś z Wawy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #33

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91
    Zuczek,
    Nie wiem jak jest z UNITRONIC (z tego co widzę dość kosmiczne ceny) ale Kreator Mocy ma też bardzo dobre opinie i na pewno nie są to amatorzy... mają certifikat Seata, jeśli ktoś zrobi u nich tuning w Seacie na gwarancji to tej gwarancji nie traci a to też o czymś świadczy.
    Wątpię, żeby to był problem nieodpowiedniego chipowania, chyba po prostu chodzi o to, że samochód już nie najmłodszy więc wzrost mocy i momentu może się różnie objawiać Co do VAG-a to jest to profesjonalny komp w serwisie specjalizujacym sie w grupie VW, nie wierzę, że pokazuje nieprawdziwe dane. A wg VAG-a jest czysto, zero błędów.
    Kontrolka EPC odpowiada za elektronikę ale w ścisłym powiązaniu z check engine. Sprawa jest o tyle dziwna, ze kontrolka się zapala ale z samochodem absolutnie nic się nie dzieje, wszystko w normie. Wczoraj przejechałem 250 km i to na pełnym gazie, chwilami 180 km/h. I bryka idzie jak z procy, zero problemów. W dodatku na temat tej kontrolki nie ma słowa w instrukcji więc ciagle do końca nie wiem co to za cholera. Mogę to olać tylko nie lubię jak coś mi świeci na środku zegara
    Chiptuning done... 249,6 PS; 382 Nm.

  4. #34
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    wojtekff,
    Znam bardzo dobrze tą firmę i nie uważam że jest zła wręcz przeciwnie( możesz pozdrowić szefa jak będzie, ode mnie) ale napisałem ci że po chip w 1.8 to tylko do Poniedziałka zresztą sam ich możesz spytać.A tak wogóle woda jest już rozlana, także jedz do nich niech z tym walczą, masz gwarancję i po temacie. Opisz tylko potem gdzie leżał problem z chęcią dowiem się czegoś wiecej
    POWODZENIA
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #35

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91
    OK, jeśli kontrolka zapali się znowu to pewnie nich podjadę, może coś wymyślą. Gwarancję w końcu mam. I tak mam zamiar do nich niedługo pojechać bo muszę wymienić gumy stabilizatora, które mi trzeszczą od jakiegoś czasu. Tak naprawdę to nie ma pewności, czy lampka zapala się w związku z chipem... to tylko domysły.
    Jest jeszcze jeden sposób na tę kontrolkę... można kupić skaner diagnostyczny typu np. CTOOLS VW (ok. 70 zł) i samodzielnie odczytywać i kasować kody usterek, w tym check engine. Chyba tak lepiej niż co chwila jeździć do serwisu z VAG-iem
    Chiptuning done... 249,6 PS; 382 Nm.

  6. #36

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    wojtekff, kup sobie VAG-a i jak nie masz używanego laptopa z xp i po temacie
    NO RISK,
    NO FUN.

  7. #37

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    ŻARY
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    16
    W mojej TT po zapaleniu się kontrolki check engine stwierdzili uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu.
    Wymieniłem rozrząd - skasowałem błąd i po tygodniu kontrolka zaświeciła się znowu.W serwisie (bo tam wszystko robiłem)stwierdzili,że może być rozciągnięty łańcuch, który łączy wałki.
    Z samochodem nic się nie dzieje-odpala normalnie, więc czujnik musi być dobry.
    Muszę umówić się na następną wizyte- niech szukają dalej przyczyny.

  8. #38
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    ile krzykneli za zrobienie rozrzadu w aso???

  9. #39
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez kiss73 Zobacz posta
    W mojej TT po zapaleniu się kontrolki check engine stwierdzili uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu.
    Wymieniłem rozrząd - skasowałem błąd i po tygodniu kontrolka zaświeciła się znowu.W serwisie (bo tam wszystko robiłem)stwierdzili,że może być rozciągnięty łańcuch, który łączy wałki.
    Z samochodem nic się nie dzieje-odpala normalnie, więc czujnik musi być dobry.
    Muszę umówić się na następną wizyte- niech szukają dalej przyczyny.
    Jeździj dalej do serwisu na ślepo, zostawisz tam równowartość samochodu i dalej będzie coś nie tak. Nie lepiej poświęcić jeden, dwa dni na lekturę forum? naukę vag-a, itp? Jak chcesz, twój hajs.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Tak poza tym skoro stwierdzili uszkodzony czujnik to czemu nie wymienili tylko rozrząd?
    Ostatnio edytowane przez PAHO ; 22-01-2014 o 23:10

  10. #40
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Skoro nadal pali się kontrolka to wystarczy przeskanować i po numerze błędu będzie wiadomo gdzie szukać .

    Łańcuch może się rozciągnąć ale nie na tyle aby czujnik pokazywał poza specyfikacją. Poza tym dużo wcześniej słyszałbyś jego hałas ..

    Kupuj ''Vaga'', skanuj i pytaj w odpowiednim dziale .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #41
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kiss73 Zobacz posta
    W mojej TT po zapaleniu się kontrolki check engine stwierdzili uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu.
    Wymieniłem rozrząd - skasowałem błąd i po tygodniu kontrolka zaświeciła się znowu.W serwisie (bo tam wszystko robiłem)stwierdzili,że może być rozciągnięty łańcuch, który łączy wałki.
    Z samochodem nic się nie dzieje-odpala normalnie, więc czujnik musi być dobry.
    Muszę umówić się na następną wizyte- niech szukają dalej przyczyny.
    To chciałeś nas poinformować? czy zapytać? bo nie rozumiem za bardzo
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #42

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    ŻARY
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    16
    Raczej zapytać-co to może być (znak zapytania mi nie działa)

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maciej22.86 Zobacz posta
    ile krzykneli za zrobienie rozrzadu w aso???
    Rozrząd+pompa+robocizna=1600zł

Podobne wątki

  1. Co to za lampka i co ona oznacza ?
    Przez gigo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 11:34
  2. Świecąca kontrolka poduszek - czujnik pod siedzeniem.
    Przez Phantom w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 18:47
  3. pulsująco/świecąca kontrolka silnika - brak mocy
    Przez onedeep69 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 21:22
  4. Lampka w bagażniku
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •