Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 42

Wątek: dziwna świecąca lampka

  1. #16

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91
    Ok, dzięki za pocieszające informacje, mam nadzieje, że to nic poważnego. Samochód zachowuje się zupełnie normalnie, więc tym bardziej dziwna sprawa. Jutro podłącze VAG-a i wszystko będzie jasne
    Chiptuning done... 249,6 PS; 382 Nm.

  2. #17
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Jezeli miales poziom oleju ponizej minimum i w koncu zaswiecila Ci sie kontrolka "check engine" na 99% masz juz lekko zatary silnik. A obiawic to się moze po ileśset km, że nagle pójdzie chmura dymu i samochód stanie.
    Broń Boże nie uruchamiaj silnika żeby sobie pojeździć. Koniecznie skontaktuj się z serwisem na gruntowne oględziny silnika.

  3. #18

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91
    Sprawa wyjśniona... fałszywy alarm na szczęście Podjechałem do serwisu, podłączyli VAG-a, koleś sczytał błędy (nic nie było) i zgasił kontrolkę. I po sprawie. Przyczyną mogła być gorszej jakości benzyna (ostatnio tankowałem na Neste) i dlatego kontrolka się zapaliła, podobno często tak się dzieje. Ponoć z poziomem płynów czyli np. oleju to nie ma nic wspólnego. Poziom oleju miałem niski ale sygnału ostrzegawczego nie było. Najadłem się tylko strachu i to wszystko
    Chiptuning done... 249,6 PS; 382 Nm.

  4. #19

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Z powodu paliwa tankowanego z NESTE ?? Gdzies czytałem że mają jendo z lepszych paliw w kraju...
    Czarne jest piękne

  5. #20

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    Tak, mają tak świetne paliwa że w Hondzie miałem po Neste check engine po którym miała być przepustnica do wymiany kompletna. Jeden gość w ASO poradził mi jednak bym spróbował zatankować na innej stacji np. BP i co? lampka zgasła i do tej pory jest OK.
    Gość w ASO twierdził że po Neste mieli już 4 Accordy do wymiany przepustnic i czegoś tam jeszcze bo paliwo mieszane z jakimś g***em przeżerało delikatne plastikowe elementy.


    pzdr.
    DJK

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    RECEPTA
    V-Pover Racing
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91
    Przeczytałem już wcześniej w necie że kontrolka moze się palić z powodu słabego paliwa, więc podjechałem jeszcze w sobotę do Shella i zatankowałem V-power racing 100 oktanów... ale widać albo za mało, albo coś sie za słabo wymieszało bo kontrolka nie zgasła
    Chiptuning done... 249,6 PS; 382 Nm.

  8. #23
    Awatar micjed
    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Wierzchowiska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    430
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Bleu Île
    Posty
    157
    V-Power Racing

    Tylko takie paliwo
    430KM i 430Nm

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    ja tam leje verve bo v racing jest dla mnie nieosiagalne

  10. #25
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    TO SERIO NESTE TO TAKIE ZLE PALIWO ? a ja tam nieraz tankuje 98

  11. #26
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    TO SERIO NESTE TO TAKIE ZLE PALIWO ? a ja tam nieraz tankuje 98
    Ja tankuje na NESTE od dwóch lat (zawsze na tej samej stacji) i nigdy nie miałem żadnych problemów, myślę że to już nie zależy od marki tylko od samej stacji. Według mnie najlepsze paliwo jest na shell, BP i Neste na innych nie tankuje.
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  12. #27
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    JA TERAZ TO W NOTESIE ZAPISUJE GDZIE I CO LALEM> bo naprawde jest roznica , albo za ta sama kwote na paliwie zrobi sie mniej kilometrow, albo auto slabe albo ma kopa, mnie zalezy zeby lac dobre paliwo, ale nieuczciwi sprzedawcy oszusci sa

    pozatym benzyna jest rozprezna,,, i hurtownie sprzedaja ja na wage... bo na 30000 litrow potrafi przybyc 1.500 litrow.


    oszusci maja zbiorniki plytko pod ziemia. paliwo cieple leja nam do baku.


    zaluzmy... zatankuje sie do banki 20 litrow zostawisz takie cos na noc w zimnym, piwnica i rano masz banke zassana i paliwa niej o litr

    DLATEGO MOIM ZDANIEM POWINA USTAWA WEJSC ZE PALIWA NA KILOGRAMY POWINNO SIE SPRZEDAWAC. ale w zyciu to nie wejdzie,

    moze niektorym wyda sie to dziwne ale naprawde benzyna zmienia opbetosc pod wplywem temp/

    jak sa cysterny kolejowe i maja poj 65000 litrow, to jak z rafineri wyjezdzaja to sa napelniane tak zeby mialy tolerancje na rozpreznosc, jest to okolo 1metr luzu pod sklepieniem .
    czyli na sloncu jak jest nagrzana to na 60000 tys litrow tak jakby 2.- 3 tys przybedzie

    jezeli ktos byl by tym zainteresowany to chetnie zaglebie sie w ten temat i sprecyzuje dokladniej

  13. #28

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    DRYKIER, dawaj chetnie poczytam to zawsze jakieś "nowe info"
    NO RISK,
    NO FUN.

  14. #29

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    ja kiedys na własne oczy widziałem jak po zatankowaniu zimnego paliwa do zbiornika w motocyklu i postawieniu go na nasłonecznionym miejscu z pod korka lała mi sie struga paliwa niszcząc przy okazji lakier... co ciekawe od zatankowania do postawienia przejechałem jakieś 2-3km wiec troszkę paliwa siła rzeczy juz wypaliłem.

  15. #30

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91
    Ciąg dalszy tej historii... lampka po tygodniu zapaliła się znowu. Więc na pewno nie jest to kwestia słabej benzyny, bo od tygodnia tankowałem tylko Ultimate 98 na BP. Podjechałem do serwisu i gość stwierdził, że przyczyną może być brudna przepustnica, która daje nieprawidłową mieszankę. Wyczyścił przepustnicę, podłączył VAG-a, zgasił lampkę i na razie jest ok. Ale coś mi się zdaje, ze problem może tkwić w chipie... na pewno chiptuning ma wpływ na elektronikę silnika. Może dlatego nie miałem ostrzeżenia o niskim poziomie oleju, mimo, że już go prawie nie było... może siadać elektronika. Jeśli lampka zapali się znowu jadę do Kreatora Mocy i niech to sprawdzają.
    Chiptuning done... 249,6 PS; 382 Nm.

Podobne wątki

  1. Co to za lampka i co ona oznacza ?
    Przez gigo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 11:34
  2. Świecąca kontrolka poduszek - czujnik pod siedzeniem.
    Przez Phantom w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 18:47
  3. pulsująco/świecąca kontrolka silnika - brak mocy
    Przez onedeep69 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 21:22
  4. Lampka w bagażniku
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •