Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: TT z początku produkcji przed akcją serwisową

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35

    TT z początku produkcji przed akcją serwisową

    Ostatnio zauważyłem na allegro kilka ttek bez esp, spoilera.Wcześniej wiedziałem ,że w pierwszych tt były problemy ze stabilnością. Dziś przeglądając artykuł w Auto świecie przeczytałem ,że tt przed akcją serwisową może być niebezpieczne dla nie doświadczonego kierowcy:

    Naprzeciw nich stanęły dwa Audi TT quattro w wersji oryginalnej z początku produkcji oraz nowe TT z odłączaną elektroniczną kontrolą stabilności ESP. Dyscyplinami testowymi, do których stanęli wszyscy konkurenci, były: sytuacja imitująca szybką zmianę pasa ruchu według norm VDA ("test łosia") i ISO (przeprowadzany przy prędkości autostradowej), slalom na suchej i mokrej nawierzchni oraz konkurencja wymyślona specjalnie dla TT-ki - symulacja zmiany obciążenia silnika (mająca miejsce po zdjęciu nogi z pedału gazu) na szybko pokonywanym zakręcie. I właśnie na tej pierwszej próbie stare TT pokazuje swoją piętę achillesową. Zdjęcie nogi z gazu powoduje zarzucenie tyłu pojazdu i auto wypada z drogi. Tylko największa koncentracja i duże umiejętności mogą uratować kierowcę i pasażerów przed wypadkiem. Takie zachowanie w normalnej, codziennej eksploatacji jest po prostu nie do przyjęcia. Ktoś, kto nie ma doświadczeń ze sportów samochodowych, ma nikłe szanse na zapanowanie nad autem. Wnioski nasuwają się same: pierwsza wersja Audi może być dla zwykłego kierowcy bardzo niebezpieczna.
    Link do całego artykułu

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    tak . pierwsze wychodzily bez spojlera, portem wzywali wlascicieli i serwisy dokladaly spijler i cos tam robili przy tylnym zawieszeniu,wiedzialem co ale juz nie pamietam,.pozatym mechanik mi mowil jak robilem serwis ze ja mam po tym wlasnie serwisie .
    a rzeczywiscie jak ktos wsiadzie w TT i nie zna auta to zaliczy wypad z drogi ...jak sie ujmie noge z razu na wysokich obr przed lukiem ostrym ze zbiciem przedkosci hamulcem tak ze 160 do 110.. moze esp go uratuje.. ja mialem juz prawie pozamiatane na wiosne jak UCZYLEM sie auta. . teraz juz wiem czego mozna sie spodziewac z lekkim tylem

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    DRYKIER,
    obr przed lukiem ostrym ze zbiciem przedkosci hamulcem tak ze 160 do 110..

    Po takich wyczynach to malo który nie wyleci
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    Nigdy się nie zbija prędkości hamulcem .! Jak i zaraz Przed zakrętem Jak i w..!! Jak chyba wszystkim wiadomo że każde auto Ma silniejsze hamulce na Przodzie przód dociska a tył unosi i traci przyczepność , Lepiej po ostrych łukach wchodzić z butem.. i nie odpuszczać do końca..!

  5. #5
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    depniesz przod auta dociska mocno a tyl miota, jezeli poprzednio mialem A 4 na twardym zawieszeniu i jezdzac teraz po tych samych serpentynach w michalowicach przed krak czuje ze w TT tyl auta sie nie trzyma dobrze.
    A 4 mozna bylo luk przyciac gdzies , upony piszczaly auto uslizgiwalo sie cale, a w TT przod trzyma sie super a ten sliczny tyl auta wynosi.
    bede zmienial amory na tyle, i opony

    [ Dodano: 3 Czerwiec 2009, 09:11 ]
    wlasnie koledzy tez mowia ZE JAK JUZ SIE JEDZIE OSTRO PO LUKU TO NIE MOZNA ODPUSCIC GAZEM. bo tyl poleci. na forum chlopaki pisali ze do kielc szukaja chetnych, pare osob juz jest, to dobra mysl by tam pojezdzic i nauczyc sie czegos

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    DRYKIER,
    ZE JAK JUZ SIE JEDZIE OSTRO PO LUKU TO NIE MOZNA ODPUSCIC GAZEM.
    To kardynalny błąd kończący się tragedią
    Pamiętam jakieś 8lat temu jak sprzedałem kolesiowi swoją zmodowaną Ibize Cuprę to pierwszego dnia po zakupie, w wawie w tunelu wisłostrady na wylocie w stronę mokotowa zrobił właśnie ten manewr który skończył sie dla niego tragicznie,było w tel;ewizji i gazetach masakra
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar instruktor
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Zdzieszowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    biały ibi
    Posty
    43
    Mnie juz też dupą zamiotło ,bo sie wystraszyłem i odpuściłem w zakręcie. Ale bez specjalnej mojej interwencji (tylko kontra) wyprostował się sam. skończyło sie na strachu.

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35
    instruktor, masz ttke z esp?

  9. #9
    Awatar instruktor
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Zdzieszowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    biały ibi
    Posty
    43
    Tak ale nie miałem wtedy spoilera. Co prawda dość sceptycznie podchodzę do "magicznej " roli spoilera ale po tym zdarzeniu zaraz założyłem. A tak mi sie podobają TeTki bez lotki...

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    esp u nas się nigdy nie wyłącza spróbujcie podnieść na podnośniku jedną ze stron auTTa i wlączcie bieg z wyłączonym esp oczywiście usłuszycie i poczujecie ze tak naprawde nie jest wyłączone do końca
    NO RISK,
    NO FUN.

  11. #11
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    ja sie zastanawiam jak dziala ESP w momencie gdy sie depnie mocno po gazie i przednie kola traca przyczepnosc, ? po co wlasciwie mamy przycisk wylaczania ESP i do jakich sytuacji jest przewidziany,

    ???

  12. #12
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    ESP to jest nowsza generacja ASR.
    Gdy depniesz mocno po gazie i przednie kola straca przyczepność to ESP sie uaktywni i zacznie ci dosłownie 'dławić' samochód. Np. na śniegu dasz mu caly gaz a samochod bedzie utrzymywał swoje obroty tak zeby ruszyc bez większego poslizgu

  13. #13

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    hehe nadsterowność jest fajna... jesli autko z ujęcia gazu juz ma chęć ustawiac sie bokiem to tym bardziej usmiecha mi sie zakup TTy. pytanie tylko czy obie wersje FWD i AWD tak mają? Bo zazwyczaj tak nerwowo to FWD reagują - moje obecna AWD nie reaguje tak na ujęcie gazu... no chyba, że jest śnieg/lód na drodze... ale to sama frajda
    PZDR!

  14. #14
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    no wlasnie. depnie sie po gazie a auto muli. a jak sie wylaczy ESP to strzala ma duzego zalezu jaki asfaly to piska zostawi dobrego na II biegu,
    zreszta zauwazylem ze jak jade tak na II okolo 60-70 i wdepne to przyspiesza ladnie
    a jak to samo tez przy 60-70 ale w wylaczonym ESP to albo czuc uslizg kol ,albo piszcza opony. zalezy jaki asfalt.
    wiec bez ESP mnie sie wydaje ze lepiej ciagnie.
    oponki przednie mam do wwmiany, i jutro bede zakladal 205/55 zimowki . takie tylko mi zostaly, pewnie beda piszczec strasznie

  15. #15

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan
    hehe nadsterowność jest fajna... jesli autko z ujęcia gazu juz ma chęć ustawiac sie bokiem to tym bardziej usmiecha mi sie zakup TTy. pytanie tylko czy obie wersje FWD i AWD tak mają? Bo zazwyczaj tak nerwowo to FWD reagują - moje obecna AWD nie reaguje tak na ujęcie gazu... no chyba, że jest śnieg/lód na drodze... ale to sama frajda
    PZDR!
    Fajnie jak staje bokiem kiedy Ty tego chcesz A a TT-ki które nie dojechały na akcje serwisową staja bokiem kiedy zrobisz jakiś niewielki błąd przy większej prędkości ,a to już jest raczej nie bezpieczne Przeczytaj artykuł na auto świecie wersje z esp już nie stają bokiem

    Pozdro

Podobne wątki

  1. Akcja serwisowa - bezpłatna wymiana cewek
    Przez Rafal w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 147
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:05
  2. MK1 [8N] Audi TT 8N różnice aut przed akcją serwisową, a po - pytanie
    Przez danieldondi w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 14:46
  3. Akcja serwisowa dla aut z DSG !!! Kto wie o co chodzi ???
    Przez manager w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 22:57
  4. Akcja serwisowa 42C9
    Przez michal26 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 11:24
  5. Instalacja Audio od początku
    Przez meta w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •