Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 85

Wątek: sportowe sprężyny

  1. #46
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    A dobry gwint do TT ile by wyszedl? W ogole co wtedy trzeba kupic? gwint, sprezyny i przerobic ten wachacz? Czy to znaczy ze po kazdej zmianie wysokosci trzeba jechac na zbieznosc? Czyli dajmy na to 2 razy do roku, tj zima i lato?
    Gwint jest już ze sprężynami, bo są trochę inne - dostosowane do amorków. Z tyłu w quattro jest dodatkowo śruba z regulacją, taki śmieszny patent.
    Zależy o ile będziesz zmieniał, jak lekko, to może się niewiele zmienić kąt. Jak już ustawią kąty na geometrii w miarę przyzwoite, to ta różnica 1 czy 2 cm może nie będzie taka duża do potrzeby ponownego ustawiania. Zobaczysz czy będziesz miał ochotę tak kręcić 2 razy w roku. Na początek można podjechać i sprawdzić czy potrzeba będzie korekta (mi ze 2 razy za sprawdzenie nic nie brali).


    Też trochę denerwował mnie wygląd TT z boku, takie wieeelkie dziury nad oponami. Dziwnie to wygląda. Chociaż bardziej zależało mi na lepszej przyczepności.

  2. #47
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Zostalem uswiadomiony ze mozna zalozyc serie poliftowa, jak to wtedy wyglada? 20mm powinno mi starczyc i byc zlotym srodkiem miedzy wygladem, sztywnoscia, a uzytkowaniem w zimie i miescie (krawezniki). Wydaje mi sie ze powinno wyjsc taniej, bo jak wspomnialem, nie zalezy mi na lepszym trzymaniu w zakretach, bo zaczne to sprawdzac a wtedy latwo o wypadek ;P Bo raczej bede latal po miescie i po drogach niz po torze

    Patrzylem w intercarsie i za bardzo nie widze mozliwosci zamowienie sprezyn i amorkow z wersji poliftowej, dobrze mniemam ze amorki sa twardsze niz z wczesniejszych lat produkcji?

    I ostatnie pytanie, te 20mm bedzie widac? Do tej pory chcialem zrobioc tak jak kolega Darson czyli - 25 mm wiec roznica wychodzi tylko 5 mm. Mozliwe ze uda sie bez zmiany wachacza. I zeby bylo jasne, bo widzialem ze pojawily sie opinie ze jak cos robic to dobrze i w pelni sie z tym zgadzam. Tylko na same obnizenie auta w kontekscie tylko wizualnym nie chce wydawac duzej kasy. Bo jesli robilby to dobrze to wyjdzie ponad 3 kafle, to wole troche dolozyc i obkleic sobie auttko na jakis fajny kolorek, albo polakierowac na taki sam jak mam teraz ;P

  3. #48
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Nie wiem na czym polega ta wymiana, więc już nie podpowiem. Jakoś nie słyszałem by ktoś to robił. Nawet nie słyszałem by było niżej po lifcie. Z tego co wiem, to quattro sport miało obniżone.
    Po torze nie jeżdżę, bo to też nie jest taki sportowy zawias, a przed testowaniem w zakrętach granic przyczepności jednak można się powstrzymać. Zrobiłem to dawno i jakoś nie zauważyłem, żebym sobie na więcej pozwalał. Jakoś nie szaleję TT, ale choćby inna jest zmiana pasa podczas wyprzedzania

    Takie zawieszenie raczej szybciej znajdziesz w audi, a tam pewnie z 1-2k to jeden amorek

    Jak wsadziłem te -25, to miałem wrażenie, że praktycznie zostało na tej samej wysokości (zakładałem wszystkie nowe gumy i się podniósł na nich), później chyba się trochę wyrobiły i jest lepiej. Pochylenie niestety było widoczne, dlatego zaraz zrobiłem wahacze czy nawet wsadziłem wtedy z powrotem seryjne sprężyny (już nie pamiętam jak to było). Jak się uprzesz, to oczywiście można jeździć, będzie tam lekki negatyw, ale nie taki straszny, troszkę bardziej będzie zjadać opony od wewnątrz. Też zależy od tego ile robisz km, jak niewiele, to może się nie opłacać kombinować z wahaczami (chociaż przerobienie ich tak jak zrobiłem nie wyszło jakoś drogo).

    Jest też opcja kupić seryjne amorki np. 4 monroe wyjdą jakieś 900 zł, 700-900 sprężyny + wszystkie gumy i pierdoły. W sumie to wszystko będzie lepsze niż seryjne stare amorki

  4. #49
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Ja nie chce sie na nic upierac, tylko jak w nowszych jezdza to myslalem ze maja takie same wahacze i przy -20mm da rade na seryjnych wyregulowac. Co do ceny to wydawalo mi sie ze powinny byc tansze od tych tuningowych, oczywiscie nie w aso ale intercarsie juz tak. A boje sie przerabiania wahaczy bo za bardzo nie wiem jak to zrobic, a co dopiero wytlumaczyc to komus :/ bo znalezc kogos ogarnietego nie bedzie latwo ...

  5. #50
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Nie wiem na czym polega ta wymiana, więc już nie podpowiem. Jakoś nie słyszałem by ktoś to robił. Nawet nie słyszałem by było niżej po lifcie. Z tego co wiem, to quattro sport miało obniżone.
    The Audi TT Forum :: View topic - Differences between facelift models?
    TT Quattro - Stage 1

  6. #51
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    BombeiusZ zrob miejsce w skrzynce!

    ---------- Post dodany o 17:03 ---------- Poprzedni post z 14:49 ----------

    Darson masz moze jakies zdjecia przed i po? Bo tak na prawde 2 cm to malo, 5 cm bedzie widac, ale 2? Znalazlem info ze mamy 113 mm przeswitu, to moze z tymi 5 cm przesadzilem
    Ostatnio edytowane przez Messik ; 08-01-2012 o 17:09

  7. #52
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Sorki, że tak późno. Chyba nie wiele widać na tych zdjęciach, coś tam może delikatnie...
    Z przodu miałem nieźle zużytą gumę nad amortyzatorem, obniżenie + nowa guma spowodowała, że przód chyba został na tym samym poziomie. Chociaż po czasie mógł się już ułożyć.

    Przed obniżeniem:





    Po obniżeniu:





  8. #53
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Jest roznica na +!

  9. #54
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Z tą gumą z przodu do prawda, u mnie po obniżeniu 30mm przód pozostał na tym samym poziomie, potrafi się niezle wyklepać
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #55
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Takie pytanko: ktora guma tak psuje efekt? Ciekawe jak TT wyglada na nowym zawieszeniu, pewnie nie za dobrze ...

  11. #56
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No, pewnie wygląda jak terenowe Mnie tył strasznie denerwował, bo miał wielką szczelinę, po obniżeniu jest lepiej. Teraz może i przód się trochę ułożył.
    Chodzi o gumę z łożyskiem - nad amortyzatorami przednimi (górne mocowanie amortyzatora).


  12. #57
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Czy sprezyny firmy H&R od A3/S3 8L bedą pasować do TT ? Pytam bo moge mieć taki komplet praktycznie za darmo

  13. #58
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli z wersji quattro to da się zamontować w TT quattro , z oski do oski też nie mniej jednak najlepiej sprawdzić numery części bo mogą się te sprężyny różnić charakterystyką






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #59
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Mam takie sprężyny H&R E/T 29526 ha (R) przód: H&R G/J 29526-1 VA(F) myślicie że jest szansa wsadzić je do TT Oryginalnie spręzyny są od A3, Golfa 4, Leona ?

    Może ktoś posiada zdjęcie jak wyglądają sprężyny od TT będę wdzięczny za pomoc

    Nazwa:  2165144418.jpg
Wyświetleń: 219
Rozmiar:  88.6 KBNazwa:  2165144418_1.jpg
Wyświetleń: 242
Rozmiar:  58.2 KBNazwa:  2165144418_2.jpg
Wyświetleń: 212
Rozmiar:  56.4 KB

  15. #60
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Da się je wcisnąć, ale czy będzie to optymalny setup tego nie wiem, do każdego auta dobiera się charakterystykę pracy wdg np. wagi jeżeli nie odbiega to powinno być ok. jak masz nr to wejdz na jakąś handlową stronkę i zobacz w katalogi czy do TT idą takie same jak do golfa GTI.
    Takie znalazłem, moje stare zawiasy
    Załączone obrazki Załączone obrazki   
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 31-03-2012 o 00:14
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Kupię sprężyny sportowe-obniżające do TT 8N Quattro
    Przez michall130 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2016, 13:32
  2. Kupie sprezyny sportowe do mk1 cały komplet
    Przez Audi TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 09:59
  3. Kupie sprężyny sportowe do TT
    Przez tomo w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 11:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •